اخبار استانی

گله‌مندی مردم از بروکراسی اداری/ یک توصیه به مدیران بی‌انگیزه

کردوار نیوز/گلستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با بیان اینکه مردم از پیچ‌وخم و بروکراسی اداری گله‌مند هستند، گفت: اداره‌ای که کار مردم را با تماس و سفارش دیگران حل می‌کند خدامحور، انقلابی و مردمی نیست.

سیدعلی مهاجر شامگاه دوشنبه ۷ فروردین در جلسه شورای اداری شهرستان مینودشت اظهار کرد: مدیری که بر مدار خدمت نچرخد باخته است‌، امیدوارم خداوند در بهار طبیعت و ماه نزول قرآن آنچنان ایمانی به ما عنایت کند که خود را اسلام نشمرده، دین معنا نکرده و نفسانیت خود را با رضای الهی اشتباه نگیریم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم مبنای خود را  انقلابی بودن و مردمی بودن قرار داده است، افزود: آیا این دو شاخص در حرف است یا در عمل؟ واقعیت آن است که مردم عملکرد مسئولان را می‌بینند و قضاوت می‌کنند لذا می‌طلبد مسئولان نسبت به مسئولیتی که به آنها سپرده شده امانتدار خوبی باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به اینکه میز مسئولیت در نزد مسئولان امانت است، تصریح کرد: نباید به خون شهدا خیانت کرد، امروز باید اندیشید چطور امانتی که تحت عنوان مسئولیت به ما سپرده شده را حفظ و نگهداری می‌کنیم.

مهاجر به شاخصه‌های مدیر انقلابی اشاره کرد و گفت: یک مدیر انقلابی روحیه جهادی دارد عدالت را رعایت کرده و با قبول مسئولیت، اداره موردنظر را به محل تردد اقوام و آشنایان و یا طایفه خود مبدل نمی‌کند، ما در انتصابات همه سعی ما نگاه به قومیت‌ها است اما انتظار رفتار قومی از مدیران نداریم.

وی با تاکید بر اینکه یک مدیر انقلابی هر آنچه را که برای خود می‌پسندد برای دیگران نیز می‌پسندد، یادآور شد: مدیر انقلابی خود را جای ارباب رجوع می‌گذارد تا با درک متقابل کار مردم را بهتر حل کند، مدیران انقلابی در اداره خود یک جمع چویا، خدمت‌گزار و انقلابی تشکیل می‌دهند و برای رفع مشکلات مردم امروز و فردا نمی‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان متذکر شد: اینکه یک مدیر هنگام مراجعه مردم در راستای تکریم ارباب‌رجوع از جای خود بلند می‌شود خوب است اما آیا کار مردم را هم راه می‌اندازد؟ با مردم ارتباط مستقیم دارد؟ متاسفانه هنوز مردم از پیچ‌وخم ادارات و بروکراسی‌های اداری گله‌مند هستند.

مهاجر اضافه کرد: اداره‌ای که کار مردم را با تماس و سفارش دیگران حل می‌کند خدامحور، انقلابی و مردمی نیست، مدیران دستگاه‌ها باید بدانند که میز مسئولیت موقت و گذرا است و نباید آخرت خود را به میز مسئولیت فروخت.

وی متذکر شد: گاهی اوقات برخی مدیران اذعان می‌کنند چون از ماندن یا رفتن خود در مسئولیت بی‌اطلاع هستند انگیزه کافی برای کار ندارند؛ ما به این دسته از مدیران توصیه می‌کنیم روزهایی که انگیزه ندارند از حقوق خود کسر کنند. مردم گرفتارند و از ما توقع کار دارند و دغدغه مسئولان نباید ماندن یا رفتن از میز مسئولیت باشد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر