اخبار جامعه

۱۱۰ هزار مددجوی کمیته امداد امسال به خودکفایی می‌رسند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سیدمرتضی بختیاری در همایش سراسری مدیران کمیته امداد که در شهر مقدس قم برگزار شد با تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایشان، گفت: پیام کربلا برای همه زمان‌ها است و صحنه عاشورا باید همیشه برای ما مجسم باشد.

وی افزود: به ویژه برای ما که در خدمت محرومان هستیم، نخستین مأموریت ما باید صیانت از این نهاد مقدس باشد زیرا ذره‌ای غفلت از کربلا و عاشورا مسیر ما را به بیراهه خواهد برد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به تشییع باشکوه شهید آیت‌الله رئیسی و توصیف شخصیت والای شهید جمهور ادامه داد: این نتیجه خدمت‌گذاری به مردم بود که در این راه شب و روز نمی‌شناخت و برای خدا کار می‌کرد.

وی برگزاری جشن‌های خودکفایی در استان‌ها و جشن ملی خودکفایی ۱۰۰ هزار مددجو با حضور شهید آیت‌الله رئیسی را اقدامی قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: کمیته امداد در حوزه اشتغال بسیار خوش درخشید و یک قله کاری به شمار می‌رود.

بختیاری ساخت مسکن مددجویان را یک نقطه اوج دیگر عنوان کرد و گفت: در حوزه مسکن امسال ۴۰ هزار واحد احداث خواهد شد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: کمیته امداد در زمینه هوشمندسازی جزو دستگاه‌های برتر معرفی شده و باید تلاش بیشتری نیز انجام شود.

وی اضافه کرد: در موضوع جهیزیه، درمان و بیماران صعب‌العلاج نیز اقدامات بزرگی انجام شده است و در ادامه سیاست‌های حمایتی باید به سمت توانمندی برود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به فلسفه تأسیس بنیاد حیات، تصریح کرد؛ باید به سمت مشاغل دانش‌بنیان و تکمیل چرخه تولید پیش برویم و امسال ۱۱۰ هزار نفر باید به خودکفایی برسند.

بختیاری بر ارتقای سرمایه اجتماعی کمیته امداد تاکید کرد و گفت: سرمایه اجتماعی امداد نتیجه ۴۵ سال خدمت صادقانه به مردم بوده و باید با اعتماد، تلاش، نشاط و امیدآفرینی، حفظ شود.

وی گفت: ایجاد شفافیت از نکات محوری در کمیته امداد است که از طریق سامانه هوشمند و سامانه مهربانی باید پیگیری شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از یک میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند، اظهار کرد: اگر سیاست‌های کلان تأمین اجتماعی دنبال شود، سالمندان ما باید مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی باشند.

وی ادامه داد: در زمینه مراکز نیکوکاری برنامه‌ریزی برای کیفی‌سازی مراکز نیکوکاری پیش‌بینی شده است.

بختیاری به برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد پرداخت و اضافه کرد: پیوست فرهنگی در خدمات کمیته امداد یک نیاز ضروری است.

نمایش بیشتر