اخبار همه جانبه

۳۰۰۰ مسکن مددجویی در استان زنجان ساخته شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آموزش |هزینه |واکسن

به گزارش آنلاین ، محمد محمدی قدری بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ضیافت هم اندیشی در ماه مبارک رمضان در استان زنجان برگزار شد و برای بررسی مشکلات به خانه های مددجویان بهزیستی رفت و برای رفع آنها اقدام کرد ، اما از آخرین در سال ، به دلیل وقوع ویروس کرونا ، بدون شرط مشارکت امکان پذیر بوده است و بیشتر اقدامات به صورت غیابی ، با تأمین معیشت و کمک مالی است.

موسسات خیریه تحت کنترل بهزیستی نیز برای راه اندازی این عملیات رسماً در کنار بهزیستی خواهند بود ، وی گفت: تهیه کمک هزینه های زندگی ، هزینه ها و بسته های زندگی ، تجهیزات بهداشتی ، پزشکی و دارویی (به ویژه لوازم بحران و کرونا) ، جهیزیه و لوازم عروسی انجام این کار از جمله فعالیتهای این جنبش.

محمد قیدایی با بیان اینکه بهزیستی 5،000-6،000 زن سرپرست خانواده به دلیل روند تقویت تحت پوشش قرار گرفت ، گفت: 400 سازمان و مرکز در استان داریم که خدمات غیرمستقیم را به جامعه هدف ارائه می دهند. آنها برای سعادت تلاش می کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تاکنون 3000 خانه مددجو در استان زنجان ساخته و تحویل مشتریان شده است که در مشکلات و چالش های مربوط به بهزیستی ، دو رویکرد تخصصی و علمی ، رویکرد حمایتی و حمایتی در بسیاری از زمینه ها رسیدگی می کنند.

محمدی قیداری افزود: ما در حال کار بر روی سه استراتژی رفاهی هستیم که اولین راه پیشگیری از معلولیت ، اعتیاد ، آسیب های اجتماعی و طلاق است. خط 1480 همچنین مسئول مشکلات روانی خانواده ها از ساعت 8 تا 12 شب است.

وی با بیان اینکه در زمینه آموزش پیشگیری از آسیب با دانشگاه ها و مراکز آموزشی تفاهم داریم ، اظهار داشت: در زمینه صلاحیت اقدامات مداخله ای برای معلولان ، سرپرستان خانواده ها و افراد آسیب دیده اجتماعی انجام می شود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان در خصوص فعالیت مراکز زندگی مثبت گفت: مراکز زندگی مثبت عملی است که در آن بخشی از خدمات رفاهی به محل سکونت مشتری منتقل می شود و 22 وظیفه رفاهی به آنها محول می شود و ما یک مرکز افتتاح کردیم .

وی با بیان اینکه اشتغال مشتری یکی از مهمترین رویکردهای رونق در زنجان است ، ادامه داد: طی 12 ماه سال 1999 672 مشتری در استان زنجان ایجاد شد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ریفا 5 سال است که هزینه بیمه مشتری را توسط کارفرما پرداخت می کند ، گفت: “کارفرمایانی که افراد معلول را به مراکز خود جذب می کنند هزینه افزایش کارایی افراد معلول جبران می شود.”

مدیرکل استان زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری عروق ویروس کرونا قلب در استان زنجان گفت:

محمدی گیداری افزود: واکسن کرونا به افراد مسن و واکسن آنفلوانزا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان به کسانی که در مراکز اجتماعی هستند تزریق شد.

نمایش بیشتر