ویزای IMP کانادا راهی ساده برای اخذ ورک پرمیت یا مجوز کار

این روزها در اطرافمان حتما یکی دو نفر را دیده‌ایم که به کانادا مهاجرت کردند، دلیل علاقه این افراد به کشور کانادا چیست؟ پاسخ ساده این پرسش جمعیت پایین کشور کانادا، وجود فرصت‌های شغلی زیاد، اقتصاد پویا و سطح کیفیت بالای زندگی است. این‌ها اولین دلایل متقاضیان انواع روش‌های مهاجرت کاری به کانادا هستند. در این میان برنامه IMP یا انتقال بین‌المللی هم یک راه ساده برای اخذ مجوز کار در کشور کانادا است. در ادامه بیشتر درباره این روش خواهیم گفت.

آشنایی با برنامه انتقال بین‌المللی یا ویزای IMP کانادا

IMP بخشی از سیستم مهاجرت کانادا است که به افراد اجازه می‌دهد بدون نیاز به مدرک ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) در این کشور کار کنند. این برنامه برای پیشبرد علایق اقتصادی و فرهنگی کانادا با جذب استعدادهای ماهر از سراسر جهان طراحی شده است.

شرایط اخذ ویزای IMP

شرایط عمومی اخذ ویزای IMP کانادا به شرح زیر است:

جالب است بدانید، اخذ ویزای IMP کانادا نیازی به مدرک زبان ندارد.

مراحل درخواست برای IMP

درخواست برای ویزای IMP شامل یک سری مراحل از اخذ یک پیشنهاد شغلی یا جاب‌آفر از یک کارفرمای کانادایی گرفته تا جمع آوری مدارک لازم می‌شود. این فرآیند به گونه‌ای طراحی شده است که نسبت به سایر درخواست‌های مجوز کار ساده‌تر باشد، پس نگران این مراحل نباشید. درضمن در صفحه ویزای IMP کانادا می‌توانید تمام مراحل را قدم به قدم بخوانید.

مزایای استفاده از IMP برای مجوز کار

یکی از مزایای اصلی IMP معافیت آن از فرآیند LMIA است که مسیر کار در کانادا را ساده می‌کند. این مزیت با تمرکز برنامه بر کاهش زمان پردازش، تسهیل مهاجرت سریعتر برای حرفه‌ای‌ها همراه است. مجوز LMIA هم به این معناست که کارفرمای کانادایی باید ثابت کند برای شغل مورد نظر نیروی کار واجد شرایطی در کانادا پیدا نکرده است. ارزیابی این موضوع گاهی ماه‌ها طول می‌کشد!

انواع مجوزهای کار یا ورک پرمیت تحت ویزای IMP

IMP انواع مختلف مجوز کار، از جمله مجوزهای باز (Open Work Permit) و خاص کارفرما را ارائه می‌دهد که البته هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. هر نوع مجوز کار بسته به موقعیت متقاضی، مزایای مشخصی را ارائه می‌دهد.

چرا کانادا از صدور ویزای IMP سود می برد؟!

بخش‌های خاصی در کانادا از جذب مهاجرین به ویژه از IMP بهره می‌برند و از استعدادهای بین‌المللی برای پر کردن شکاف‌های مهارتی استفاده می‌کنند. این صنایع بیشتر شامل حوزه‌های فناوری و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی هستند.پس اگر در این حوزه‌ها تخصص و مهارت دارید، این ویزا مناسب شماست.

مقایسه ویزای IMP کانادا با سایر برنامه‌هایی که به مجوز کارمی‌رسد!

هنگامی که ویزای IMP را در کنار سایر برنامه‌هایی که به مجوز کار کانادا می‌رسند می‌گذاریم، مزایای منحصر به فردش آشکار می‌شود. ویزای IMP کانادا یک رویکرد ساده‌تر و انعطاف پذیرتر را ارائه می‌دهد، و بیشتر برای افرادی مناسب است که در بخش‌های خاصی دارای توانایی‌، مهارت و تخصص ویژه‌ای هستند. جالب است بدانید، افراد زیادی از IMP برای ارتقای شغل خود و البته اقامت در کانادا استفاده کرده‌اند.

چالش‌ها و راه حل‌ها

در حالی که برنامه انتقال  بین‌المللی (IMP) یک فرایند ساده برای دریافت مجوز کار در کانادا ارائه می‌دهد، متقاضیان ممکن است همچنان با چالش‌های مختلفی روبرو شوند. درک این موانع بالقوه و راه حل‌های مربوطه می‌تواند به طور قابل توجهی موفقیت در این برنامه را افزایش دهد.

چالش اول: روند درخواست IMP است. در حالی که در مقایسه با سایر مسیرهای مهاجرت ساده شده است، هنوز هم می تواند دلهره آور باشد، به خصوص برای کسانی که با روش های مهاجرت به کانادا آشنایی ندارند.

راه حل این چالش تحقیق و بررسی، مطالعه، اخذ مشاوره حرفه‌ای و کمک گرفتن از تجارب افرادی است که قبلا این مسیر را طی کرده‌اند.

چالش دوم: اطمینان از رعایت تمام معیارهای واجد شرایط بودن، از تجربه کاری لازم تا شرایط خاص برای برنامه IMP، می تواند چالش برانگیز باشد.

راه حل این چالش هم این است که داوطلبان این برنامه واجد شرایط بودن خود را در برنامه IMP به دقت بررسی کنند و تمام اسناد و مدارک لازم را برای حمایت از درخواست خود جمع آوری کنند. در این مسیر باید به دنبال مشاوره گرفتن از کارشناسان یا افرادی که با موفقیت در این فرآیند پیش رفته‌اند باشند.

چالش سوم: راضی کردن یک کارفرمای کانادایی که مایل به سرمایه‌گذاری روی مهارت و تخصص شما از طریق صدور ویزای IMP است، چالش دیگری است که در این مسیر با آن مواجه می‌شوید.

راه حل این چالش ایجاد شفافیت و ارتباطات کلیدی بین خودتان و کارفرماست. متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که کارفرمایان بالقوه آنها به طور کامل در مورد شرایط و مزایای IMP مطلع هستند. ارائه منابع به کارفرمایان یا راهنمایی آنها برای مشاوره حرفه‌ای می‌تواند روند را برای هر دو طرف تسهیل کند.

آینده ویزای IMP روشن است؟

برنامه انتقال بین‌المللی یا همان ویزای IMP در معرض تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی است که معمولا منعکس کننده سیاست‌های مهاجرتی و نیازهای بازار کار کانادا است. به همین دلیل ضروری است تا با تغییرات این برنامه پیش بروید و اگر قصد مهاجرت به کانادا با این روش است، شرایط‌تان را با توجه به نیازها و الزامات این برنامه تغییر دهید. به‌طور کلی از نظر کارشناسان آینده ویزای IMP با توجه به نیاز این کشور به مدیران متخصص، روشن است.

در نهایت باید بگوییم که برنامه انتقال بین‌المللی یک مسیر ساده و کارآمد را برای افرادی که به دنبال کار در کانادا هستند ارائه می‌دهد، که نیازی هم به مجوز LMIA ندارد و مزایای مختلفی را نسبت به فرآیندهای مجوز کار دیگر، ارائه می‌دهد. فرقی نمی‌کند شما یک متخصص فناوری، کارمند بخش مراقبت‌های بهداشتی باشید یا مهارت‌هایی در دیگر بخش‌های مورد تقاضای کانادا داشته باشید، IMP می‌تواند کلیدی برای ورود شما به کشور کانادا باشد.

در ادامه نگاهی داریم به متداول‌ترین سوالاتی که درباره ویزای IMP مطرح می‌شود:

1– مزیت اصلی برنامه انتقال بین المللی (IMP) نسبت به سایر برنامه‌های مجوز کار کانادا چیست؟ مزیت اصلی ویزای IMP این است که نیازی به نامه ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ندارد، و این مورد فرآیند اخذ مجوز کار در کانادا را بسیار ساده‌تر می‌کند و سرعت می بخشد.

2– آیا هر کارفرمایی در کانادا می تواند از طریق IMP نیرو استخدام کند؟ در حالی که بسیاری از کارفرمایان می‌توانند از طریق IMP استخدام کنند، اما آن‌ها باید از شرایط و مسئولیت‌های مشخص شده در برنامه پیروی کنند، از جمله اینکه بتوانند مزایای استخدام یک کارگر بین‌المللی را در بازار کار کانادا یا چشم‌انداز فرهنگی این کشور نشان دهند.

3– آیا امکان انتقال مجوز کار کانادا با IMP به اقامت دائم کانادا وجود دارد؟ بله، بسیاری از افرادی که با ویزای IMP در کانادا کار می‌کنند، با استفاده از برنامه های مختلف، از جمله کلاس تجربه کانادایی یا برنامه های نامزدی استانی، به شرط واجد شرایط بودن، اجازه اخذ اقامت دائم کانادا را دارند.

4– پروسه درخواست مجوز کار IMP چقدر طول می‌کشد؟ زمان پردازش برای مجوز کار از طریق ویزای IMP بر اساس عوامل مختلف متفاوت است، از جمله کشور محل اقامت متقاضی و شرایط خاص درخواست آنها. توصیه می‌شود زمان پردازش فعلی این ویزا را در وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بررسی کنید.

خروج از نسخه موبایل