اخبار استانی

آرامگاه بوعلی‌سینا «آبی» شد – کردوار نیوز

آرامگاه بوعلی‌سینا «آبی» شد

کردوار نیوز/همدان به مناسبت روز جهانی آگاه‌سازی اُتیسم، آرامگاه بوعلی‌سینای همدان از شامگاه سه‌شنبه ۱۴ فروردین، مصادف با ۲ آوریل ۲۰۲۴ به رنگ آبی، به عنوان نماد جهانی اختلال اُتیسم درآمد. 

مدیر امور موزه‌های اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اعلام اینکه بنای آرامگاه بوعلی‌سینا از دیشب به رنگ آبی درآمد، گفت: به منظور معرفی اُتیسم و افزایش شناخت شهروندان و در جهت حمایت از افراد دارای این نوع اختلال، بنای آرامگاه بوعلی‌سینا از شامگاه ۱۴ فروردین به مدت یک هفته به رنگ آبی درآمد چراکه این رنگ به عنوان نماد جهانی اختلال اُتیسم معرفی شده است.

به گزارش کردوار نیوز، امیرحسین فریبا اظهار کرد: علائم اُتیسم طیف بسیار گسترده‌ای را شامل می‌شود، همه افراد بزرگسال و کودکان که به اُتیسم مبتلا هستند، تمام علائم را بروز نمی‌دهند به طوریکه افراد مبتلا به اختلال اُتیسم اغلب در برقراری ارتباط عاطفی و اجتماعی با دیگران مشکل دارند. آنها همچنین ممکن است اطلاعات حسی مانند صداها و بوها را متفاوت از افراد دیگر پردازش کنند و این تفاوت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز برخی از علائم رفتاری اُتیسم باشد که افراد نشان می‌دهند.

آرامگاه بوعلی‌سینا «آبی» شد

انتهای پیام

نمایش بیشتر