اخبار بین المللی

ادعای انگلیس درباره تحریم ۴ صهیونیست کرانه باختری

دولت انگلیس مدعی شد چهار صهیونیست را به سبب آنچه «تجاوز و خشونت» علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری خوانده، هدف تحریم قرار داده است.

به گزارش کردوار نیوز، دولت انگلیس که در کنار آمریکا حامی اصلی و همیشگی رژیم صهیونیستی و جنایاتش علیه فلسطینی‌ها در دهه‌های اخیر بوده در اطلاعیه‌ای امروز دوشنبه ادعا کرد چهار صهیونیست را به خاطر آنکه «تهدید کرده و مرتکب تجاوز و خشونت» علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری اشغالی شدند، هدف تحریم قرار داده است.

خبرگزاری «رویترز» نوشت که در اطلاعیه دولت انگلیس ادعا شده که این تحریم‌ها بر اساس «نظام تحریم‌های حقوق بشر جهانی بریتانیا» اعمال شدند.

این در حالی است که منابع رسانه‌ای امروز از یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری و بازداشت چند فلسطینی خبر دادند.

شبکه المیادین در این باره گزارش داد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف کرانه باختری یورش برده و یک کمپین بازداشت را علیه فلسطینی‌ها به راه انداخته‌اند.

در پی این یورش درگیری‌هایی میان مبارزان فلسطینی و نظامیان رژیم اشغالگر شکل گرفت که منجر به مجروح شدن چند فلسطینی به ویژه در نابلس شد. طبق این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به چند خانه در نابلس ۱۳ فلسطینی را بازداشت کردند.

از زمان آغاز عملیات فلسطینی طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین ماه)، مناطق مختلف کرانه باختری هم شاهد عملیات‌های ضد صهیونیستی و همچنین تشدید تجاوزات صهیونیست‌ها بوده‌ است. در همین راستا، وزارت بهداشت فلسطین از بازداشت صدها فلسطینی در کرانه باختری از هفتم اکتبر تاکنون خبر داده است.

انتهای پیام

 

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.