اردبیل استان غیرساحلی پیشرو در آبزی پروری است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اردبیل |ایران |پرو

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمد محمدی ظهر سه شنبه در اولین دوره آموزشی آبزی پروری با همکاری دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه فرصت ارزشمندی است که با اجرای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه محقق اردبیلی و اداره کل شیلات استان توانستیم در راستای توسعه آبزی پروری با افزایش دانش فنی دانشجویان امکانی را ایجاد کنیم تا ارتباط مناسبی بین شیلات و دیگر رشته های مرتبط با مهندسی منابع طبیعی ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این کلاس ها در قالب دروس اختیاری – مهارتی با توجه به رویکرد مناسب اعضا هیئت علمی، رؤسای گروه ها و همچنین مسئولان دانشگاه محقق اردبیلی می تواند نوید دهنده ایجاد و توسعه رشته شیلات و استقرار گروه شیلات در آینده نزدیک باشد.

رئیس گروه توسعه آبزیان اداره کل شیلات استان اردبیل افزود: استان اردبیل به عنوان یکی از استان های غیرساحلی پیشرو در بخش آبزی پروری نیازمند حمایت علمی و نوآوری برآمده از تحقیق است و دانشگاه به نحو احسن می تواند با تربیت نیروهای نخبه پاسخگو آن باشد.

محمدی بیان کرد: اشتغال و استفاده از نخبگان علمی و فارغ التحصیلان دانشگاهی علاوه بر نتایج بسیار مثبت اجتماعی و اقتصادی نوید دهنده توسعه همه جانبه در بخش های مختلف خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیت بالای استان در توسعه آبزی پروری تصریح کرد: توسعه آبزی پروری با ایجاد اشتغال، روشی پایدار در راستای تامین پروتئین و ارتقای سلامت سبد غذایی خانوارهای ایرانی است.

رئیس گروه توسعه آبزیان اداره کل شیلات استان اردبیل گفت: با توجه به نیاز آبی و قیمت تمام شده محصولات آبی به مراتب کمتر نسبت به دیگر فرآورده های پروتئینی از قبیل گوشت دامی به ترتیب می تواند منجر به افزایش بهره وری و بهبود معیشت دهک های پایین جامعه شود.

نمایش بیشتر