اقتصادی

اطلس سرمایه‌گذاری کشور رونمایی شد

امروز از اطلس سرمایه‌گذاری کشور با هدف استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا برای گردآوری و تحلیل داده‌های مکانی موثر بر سرمایه‌گذاری رونمایی شد.

به گزارش کردوار نیوز، بعدازظهر امروز با حضور خاندوزی – وزیر امور اقتصادی و دارایی -، جاویدانه – رئیس سازمان نقشه‌برداری -، فکری – رئیس سازمان سرمایه‌گذاری-،   اکبری تالارپشتی – نماینده مجلس، مجتبی توانگر – نماینده مجلس – و برخی تشکل‌ها و فعالان اقتصادی از اطلس سرمایه‌گذاری کشور با هدف استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا برای گردآوری و تحلیل داده‌های مکانی موثر بر سرمایه گذاری نظیر میزان و نحوه پراکندگی منابع، امکانات، ظرفیت‌ها، مزیت‌ها و همچنین مخاطرات، محدوده‌ها، نیازها و سایر عوامل تاثیرگذار در یک منطقه جغرافیایی رونمایی شد.

این اطلس با ابتکار سازمان نقشه‌برداری کشور و همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی ایجاد شده است.

این اطلس با ارائه گزارش علمی، فراگیر و مبتنی بر ظرفیت‌ها و محدودیت‌های هر منطقه جغرافیایی، علاوه بر ایجاد مبنای قابل اتکا برای راهنمایی سرمایه‌گذاران در انجام مطالعات پیش از سرمایه‌گذاری، نقش کلیدی در هدایت علمی جریان سرمایه‌گذاری و نیز ارایه مشاوره صحیح و منطقی به مدیران برای رسیدن به تصمیم‌های بهینه ایفا می‌کند.

هسته اصلی کارکرد اطلس سرمایه گذاری، ایجاد بانک اطلاعاتی اراضی قابل واگذاری و بلامعارض برای طرح های سرمایه گذاری برمبنای تطبیق و تحلیل اطلاعات اخذ شده از دستگاه ها و اعمال قوانین، مقررات و محدودیت‌های معتبر قانونی و ایجاد سازوکار انتخاب هوشمند زمین برمبنای تحلیل شرایط گذشته، حال و آینده اراضی و امکان تأمین نیازهای طرح از میان اراضی احصاء شده از طریق تحلیل و تطبیق این نیازها با اطلاعات مکانی مندرج در سامانه است؛ این بدین معناست که پس از این، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و همچنین کلیه مراکز خدمات سرمایه‌گذاری استان‌ها قادر خواهند بود در ارائه مشاوره‌ها و هدایت متقاضیان سرمایه‌گذاری (داخلی و خارجی) از تحلیل‌های اطلس سرمایه‌گذاری کشور در جهت تعیین مکان بهینه برای استقرار پروژه‌ها بهره‌مند شوند.

با ارائه اطلاعات دقیق و درست به سرمایه‌گذاران و تصمیم‌گیران، موانعی که به دلیل موضوعات مرتبط با انتخاب محل پروژه نظیر رعایت حریم‌های قانونی و یا ملاحظات زیست محیطی ممکن است در مسیر اجرای پروژه‌ها قرار گیرد، از ابتدا مورد ارزیابی و اعمال اصلاحات موردنیاز قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.