اقتصادی

ایلان ماسک ۲۰ میلیارد دلار از دست داد

ایلان ماسک |دلار |سهام

آفتاب‌‌نیوز :

ثروت ایلان ماسک با این کاهش، به ۲۳۴.۴ میلیارد دلار رسید که هفتمین کاهش بزرگ ثروت در میان ثروتمندترین افرادی بود که در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ قرار دارند و فاصله میان ماسک و برنارد آرنو، رئیس شرکت کالاهای لوکس ال وی ام اچ را کاهش داد. ثروت ایلان ماسک همچنان حدود ۳۳ میلیارد دلار بالاتر از ثروت آرنو است.

ارزش سهام شرکت تسلا پس از این که درباره کاهش سودآوری هشدار داد، ۹.۷ درصد ریزش کرد و به ۲۶۲.۹۰ دلار رسید. ماسک که مدیرعامل شرکت تسلا است، چهارشنبه گذشته گفته بود اگر روند افزایش نرخ‌های بهره ادامه پیدا کند، این شرکت خودروسازی مجبور است به کاهش قیمت خودروهای برقی ادامه دهد.

عمده ثروت ماسک ۵۲ ساله، از سهامش در شرکت تسلا و همچنین دارایی‌اش در شرکت فناوری‌های اکتشاف فضا و توییتر است. ثروت ایلان ماسک از ابتدای سال میلادی جاری تا چهارشنبه گذشته، ۱۱۸ میلیارد دلار افزایش یافت که همسو با رشد ۱۳۶ درصدی ارزش سهام تسلا بوده است.

بر اساس گزارش فوربس، ثروت آرنوی ۷۴ ساله، امسال به میزان ۳۹ میلیارد دلار افزایش یافت و به ۲۰۱.۲ میلیارد دلار رسید. ارزش سهام شرکت ال وی ام اچ در سال ۲۰۲۳، رشد ۲۶ درصدی داشت.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.