اخبار بین المللی

ترک کنفرانس بین‌المللی کار در ژنو هنگام سخنرانی نماینده رژیم صهیونیستی

تعداد قابل توجهی از هیأت‌های نمایندگی کشورهای عضو سازمان بین‌المللی کار، هنگام سخنرانی نماینده رژیم جعلی اسرائیل، نشست ویژه فلسطین در این کنفرانس را ترک کردند. 

به گزارش کردوار نیوز، این نشست در روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ در جریان یکصد و دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی کار در مقر سازمان ملل در ژنو سوئیس برگزار شد و مدیر کل سازمان بین المللی کار گزارشی از وضعیت کارگران در مناطق اشغالی فلسطین و سایر کشورهای عربی را در این نشست ارائه کرد. 

وی در گزارش خود به آثار مخرب گسترده این حملات در غزه و کرانه باختری پرداخته و آمار داد که بیش از ۲۰۰ هزار شغل در غزه نابود شده و ۱۵۰ هزار نفر در کرانه باختری از ۷ اکتبر تا کنون حقوق خود را دریافت نکرده اند. بازار کار در غزه تقریبا به صورت کامل فروپاشیده و نرخ بیکاری به حدود ۵۰ درصد رسیده است. 

«علی بحرینی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل در ژنو در این جلسه با اشاره به نسل کشی مستمر رژیم اسرائیل در غزه از ۷ اکتبر تاکنون گفت: بازار کار در غزه به دلیل این کشتار، تخریب وسیع زیرساخت‌ها، بیجاشدگی و گرسنگی فروپاشیده و حقوق کار در این سرزمین به کلی نقض شده است.

او گفت: تخریب گستره سرمایه انسانی و فیزیکی آثار مخرب جبران ناپذیری برای همیشه در فلسطین به جای خواهد گذاشت. از سازمان بین المللی کار انتظار می رود با زبانی رسا این جنایات رژیم اسرائیل در غزه را محکوم نموده و اقدامات ملموسی برای حمایت از کارگران و کارفرمایان غزه به عمل آورد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر