اخبار سلامت

تولید ۴۰ درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت‌های دانش بنیان

کردوار نیوز/اردبیل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بالغ بر ۴۰ درصد از تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شود.

دکتر بهرام عین اللهی، ۱۸ خرداد در آیین افتتاح پروژه‌های درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: دولت سیزدهم در حوزه درمان در کشور سنگ تمام گذاشت، به طوری که امروز درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در کشور اقدامی نادر و از یادگاری‌های ارزشمند شهید آیت الله رئیسی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی مجاهدی خستگی ناپذیر و مجتهدی دانشمند بود، خاطرنشان کرد: شهادت آیت الله رئیسی پایانی بر زندگی ایشان نبود بلکه آغاز مکتبی جهادی به نام مکتب رئیسی بود که در کشور ماندگار می‌شود.

عضو کابینه سیزدهم با بیان اینکه بسیاری از معاندان نظام درصدد ناامید کردن مردم از دستاوردهای دولت سیزدهم بودند، گفت: شهادت آیت الله رئیسی و حضور مردم در تشییع جنازه ایشان خط بطلانی بر تمام توطئه‌ها و خدعه‌های دشمنان بود.

دکتر عین اللهی تصریح کرد: شهادت آیت الله رئیسی و حضور بی سابقه مردم در خاکسپاری سید شهیدان خدمت انقلاب اسلامی را بعد از ۴۵ سال دوباره احیا و زنده کرد و برخلاف تصور عده‌ای خارج نشین که خود را وطن دوست و وطن پرست معرفی می‌کنند، نشان داد این ملت و این کشور هنوز هم در راه آرمان‌های نظام و انقلاب پابرجا و استوار هستند.

وی خدمات آیت الله رئیسی را در حوزه‌های مختلف در کشور یادآور شد و بیان کرد: تا قبل از سال ۱۴۰۰ ما در کشور تنها ۷۰۰ شرکت دانش بنیان پزشکی داشتیم که در ۲ سال و ۹ گذشته این میزان به یک هزار و ۴۰۰ مورد افزایش یافته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمه رایگان ۵ دهک نخست جامعه خبر داد و خاطرنشان کرد: صندوق بیماری‌های خاص در کشور با ۵ هزار میلیارد تومان راه اندازی شد که در حال حاضر این صندوق با ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در خدمت بیماران سرطانی و خاص در کشور است.

دکتر عین اللهی، راه اندازی قرارگاه جمعیت در کشور را از شاهکارهای دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: امروز مراکز درمان ناباروری در تمام استان‌های کشور راه اندازی شده و امید به فرزنددار شدن در بین تمام خانواده‌های ایرانی وجود دارد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر