اقتصادی

تکمیل ۹۹ حلقه چاه نفت و گاز در سال ۱۴۰۱

خانواده |سال نو |گاز

کردوار نیوز/خوزستان معاون شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری گفت: این شرکت در ساعات پایانی سال ۱۴۰۱ موفق به تکمیل نود و نهمین حلقه چاه نفت و گاز شد و این در حالی است که حفر و تکمیل تعداد قابل توجهی چاه در مراحل اجرا قرار دارد.

مسعود افشار با تبریک آغاز سال نو و عید نوروز به کارکنان و خانواده بزرگ شرکت، اظهار کرد: چاه شماره ۱۸۹ در مناطق نفتخیز جنوب آخرین حلقه چاهی بود که تکمیل آن در کارنامه عملکرد سال گذشته شرکت ثبت شد.

به گزارش کردوار نیوز به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، وی افزود: از مجموع چاه های حفر شده در سال قبل، ۱۵ حلقه توسعه ای توصیفی، ۵ حلقه اکتشافی و ۷۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

افشار گفت: از این تعداد ۷۷ حلقه چاه در گستره فعالیت پنج شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۸ حلقه در شرکت نفت فلات قاره در حوزه فرا ساحل، ۸ حلقه در اجرای طرح های توسعه ای شرکت مهندسی و توسعه نفت، ۲ حلقه در قالب پروژه و ۴ حلقه در پروژه های مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری و تکمیل شد و در اختیار شرکت های کارفرما قرار گرفت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با بیان اینکه هم اکنون از شمار ۷۳ دکل حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین ناوگان شرکت ۶۳ دستگاه در مدار عملیات و یا جابجایی هستند، افزود: تعداد دستگاه های در حال جابجایی ۲۰ دکل است.

وی متراژ حفاری در سال گذشته را بیش از ۶۷ هزار متر عنوان و اظهار کرد: برنامه ریزی جامعی برای شتاب بخشی در عملیات حفاری صورت گرفته است و انتظار می رود با بازسازی و نوسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری، در سال جدید شاهد به کارگیری تعداد دیگری دستگاه های حفاری شرکت در مناطق نفتخیز کشور باشیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر