اقتصادی

تیر خلاص آمریکایی‌ها به رقبا؛ فورد ماستنگ هنسی به میدان آمد/عکس

امیرمسعود عابدین: نسل چهارم پیشرانه ۵.۰ لیتری Coyote برای ۵۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۵۶۷ نیوتن متر گشتاور در ظاهر اصلی خود خوب است، اما متخصص بازارهای پس از فروش مستقر در تگزاس، یعنی هنسی، عطش سیری ناپذیری برای قدرت دارد و به سراغ این پروژه رفته است.

تیر خلاص آمریکایی‌ها به رقبا؛ فورد ماستنگ هنسی به میدان آمد/عکس

پرچمدار S۶۵۰ ‘Stang اکنون ۸۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۸۸۴ نیوتن متر گشتاور دارد که از طریق گیربکس شش سرعته Tremec دستی یا گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک خود فورد، به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.سایر اصلاحات انجام شده توسط هنسی عبارتند از انژکتورهای سوخت قویتر، سیستم القایی هوا با جریان بالا، پمپ سوخت جدید با جریان بالا و به روزرسانی نرم افزاری برای سیستم مدیریت موتور.نتیجه یک ماستنگ دارک هورس با حدود ۷۰ درصد قدرت بیشتر از خودروی استاندارد است.
پکیج “H۸۵۰” همچنین با برخی ارتقاء بصری همراه است؛زیرا هنسی رکاب‌های جانبی سفارشی، اسپلیتر جلو و اسپویلر عقب را اضافه می‌کند که همه از فیبر کربن ساخته شده‌اند.چرخ های فورج‌کاری شده همراه با گرافیک بدنه، نشان های ویژه و…، بخشی از این معامله هستند.
قیمتی اعلام نشده است اما می‌دانیم که این کیت دارای ضمانت سه ساله با ۳۶۰۰۰ مایلی است و اولین تحویل‌ها برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است.

بیشتر بدانید:

تیر خلاص آمریکایی‌ها به رقبا؛ فورد ماستنگ هنسی به میدان آمد/عکس

به عنوان یادآوری، فورد ۵۹ هزار و ۲۷۰ دلار برای نسخه Dark Horse ۲۰۲۴ و ۶۳ هزار و ۲۶۵ دلار برای Dark Horse Premium دریافت می‌کند.
فورد همچنین مدل‌های Dark Horse S و Dark Horse R را فقط برای پیست از طریق بخش فورد پرفورمنس برنامه ریزی کرده است.این‌ها به سایر نسخه‌های بدون پلاک می‌پیوندند که به طور خاص برای GT۳، GT۴، NASCAR و NHRA Factory X ساخته شده‌اند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در کردوار نیوز مراجعه کنید.

227227

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.