اقتصادی

ثبت رکورد تولید یک میلیارد مترمکعبی گاز ترش در کشور

ترکمنستان |جواد اوجی |زمستان

به گزارش شفاف، جواد اوجی امروز در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه تقویت خط انتقال گاز ۱۶ اینچ تربت جام با اشاره به سرمای بی‌سابقه هوا در زمستان امسال، اظهار کر: با توجه به مشکلاتی که دی‌ماه برای کشور ترکمنستان رخ داد و سوآپ گاز قطع شد، شاهد افت فشار در سر شاخه‌های شبکه گاز استان خراسان رضوی بودیم.

وی با بیان اینکه امسال رکورد تولید یک میلیارد مترمکعبی گاز ترش در کشور ثبت شد، گفت: توانستیم با کمترین قطعی گاز، زمستان را پشت سر بگذرانند.

وزیر نفت با اشاره به اقدام‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای استمرار پایداری گاز در کشور، تصریح کرد: ذخیره‌سازی گاز طبیعی‌فشرده‌شده (سی‌ان‌جی) و اس‌ان‌جی، ذخیرسازی گاز در مخزن شوریجه دی، احداث ایستگاه تقویت فشار گاز آرادان و خط لوله محمدیه در منطقه پارچین از جمله اقدام‌هایی است که برای پایداری گاز در استان‌های خراسان، سمنان و گلستان در حال اجراست.

اوجی با قدردانی از قرارگاه خاتم‌الانبیا برای اجرای به موقع پروژه‌های راهبردی و مهم صنعت نفت، ادامه داد: تلاش می‌شود پاییز سال ۱۴۰۲ این خط لوله ۷۰ کیلومتری تکمیل شود.

وی تأکید کرد: امسال مصرف روزانه گاز بخش خانگی و تجاری در روزهایی به ۷۰۰ میلیون متر مکعب هم رسید که از بین حدود ۲۷ میلیون مشترک گاز، امسال تنها گازرسانی ۷۰ هزار مشترک در تربت جام با محدودیت‌هایی روبه‌رو شد.

نمایش بیشتر