اخبار استانی

ثبت نام داوطلبان مجلس از ۲۷ آنلاین

غزه |قانون |مجلس خبرگان

کردوار نیوز/سمنان معاون استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان گفت: ثبت نام از داوطلبان عضویت در مجلس شورای اسلامی از ۲۷ آنلاین ماه ،به مدت ۷ روز و به صورت غیر حضوری خواهد بود.

احمد ریواده ، رئیس ستاد انتخابات استان سمنان شامگاه ۲۵ آنلاین اظهار کرد: مردم استان سمنان همیشه حمایت عملی خود را از جبهه مقاومت انجام داده است و شهدای مدافع حرم استان و شهید حاج حسن شاطری ، نمونه های والای این حمایت و همراهی مردم شریف استان از جبهه مقاومت هستند.‌

وی ضمن محکوم کردن اقدامات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی در کشتار مردم بی دفاع و مظلوم غزه و با حمایت از جبهه مقاومت و مبارزان فلسطینی گفت: بدون تردید جنایت های اخیر رژیم غاصب صهیونیستی، چهره واقعی مدافعان دروغین حقوق بشر آمریکایی را برای همگان آشکار کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان در تشریح فرآیند انتخابات عنوان کرد: روند برگزاری انتخابات در استان سمنان پس از دستور شروع انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و بر اساس تقویم زمانبندی انتخابات، در حال اجرا است.

ریواده ضمن تشکر از تلاش های انجام شده توسط کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات، خبرگزاری ها و اصحاب رسانه استان در راستای اطلاع رسانی درست و به موقع اخبار و اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور و استان اظهار کرد: قطعا در روز ۱۱ اسفند امسال با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ، کارنامه ای درخشان از حضور آگاهانه و پرشور مردم استان ، ثبت خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به اطلاعیه شماره ۸ ستاد انتخابات کشور عنوان کرد: ثبت نام از متقاضیان داوطلبی مجلس شورای اسلامی از روز پنج شنبه ۲۷ آنلاین ماه آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: در اجرای ماده ۵۳ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، ثبت نام از داوطلبان به مدت ۷ روز و بصورت غیر حضوری از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۸ انجام خواهد شد.

معاون استاندار سمنان تصریح کرد: در این مرحله داوطلبین دوازدهمین دوره انتخابات مجلس که در مرحله پیش ثبت تقاضای داوطلبی خود را ثبت نموده و کد رهگیری دریافت نموده اند، می توانند از تاریخ ۲۷ مهرماه تا سوم آبان‌ ماه با ورود به سامانه keshvar.ir ، ثبت نام خود را نهایی نمایند.

ریواده گفت: بر اساس قانون انتخابات ، ثبت نام از داوطلبین دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بصورت تمام الکترونیکی و غیر حضوری می باشد. بنابراین داوطلبین انتخابات مجلس، نسبت به تهیه مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام و با استفاده از رایانه، پس از ورود به سامانه انتخابات و تکمیل کاربرگ اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز ، ثبت نام خود را قطعی کنند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اعلام کرد: بر اساس قانون اتخابات مجلس، ارائه گواهی معتبر و مورد تأیید بالاترین مقام نهاد یا مؤسسات مربوط از سوی همه داوطلبان ، مبنی بر داشتن حداقل ۵ سال سابقه فعالیت اجرایی یا آموزشی یا پژوهشی یا قضایی در یک یا همه آن‌ها در بخش دولتی ، عمومی یا غیر عمومی در هنگام ثبت نام (دستورالعمل آن از تارنمای وزارت کشور قابل دریافت می باشد) الزامی است.

وی ادامه داد: همچنین ارائه گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء یا قطع هرگونه رابطه استخدامی و همکاری و عدم اشتغال در پست یا مقام یا سمت یا مشاغل ماده ۳۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط مشمولان این ماده نیز بایستی در سامانه بارگذاری شود.

ریواده با تاکید بر اینکه هیات های اجرایی در تمامی حوزه های اصلی و فرعی استان برابر قانون و در موعد مقرر تشکیل شده است، افزود؛ با دستور استاندار تمام تمهیدات لازم در راستای تامین زیر ساخت برگزاری انتخابات انجام شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر