اقتصادی

جابه‌جایی ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال

جابه‌جایی ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از جابه‌جایی ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردوار نیوز، شهریار افندی زاده معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه در این بازه ۱۷ روز گذشته طرح نوروزی، تردد و جابه‌جایی وسیله نقلیه در نوروز امسال از مرز ٤٠ میلیون گذشت، اظهار داشت: تهران، البرز، مرکزی، قم، قزوین، اصفهان و مازندران در این مدت ۱۷ روزه بیشترین میزان تردد را داشتند. 

وی اضافه کرد: در این بین استان‌های سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد افزایش، اردبیل با ۱۸ درصد، خوزستان با ۱۷ درصد، کرمان با ۱۶ درصد و ایلام با ۱۵ درصد بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را تا بامداد ۱۲ فروردین داشتند. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار درخواست در اپلیکیشن ۱۴۱ و بیش از ۱۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست در سامانه اینترنتی ۱۴۱ ثبت شده است، تصریح کرد: همچنین در همین مدت بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار تماس تلفنی با شماره سه رقمی ۱۴۱ با تلاش همکاران ما در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، انجام شده است. 

وی ادامه داد: در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی جاده‌ای از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا بامداد ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ در بازه ۱۷ روز ۵ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۵۲ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مسافرت رفته که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۸ درصد و سواری کرایه ۱۵.۲ درصد بوده است.

افندی زاده با بیان اینکه در بقیه بخش‌های مرتبط با حمل و نقل نیز جابه‌جایی مسافر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود ۱.۴ میلیون مسافر با حمل و نقل ریلی با تلاش همکاران ما در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۷۵۳ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین‌المللی و سه میلیون و ۱۸۲ هزار و ۲۵۲ مسافر دیگر نیز با شناورهای مسافری و با تلاش سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت‌های حمل و نقل دریایی جابه‌جا شدند. 

ثبت چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز 

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی به ثبت بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در دوربین‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد و افزود: بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در دوربین‌های ثبت تخلفات عبور و مرور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ۲۴ اسفند تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ (۱۷ روز) ثبت شده است.

افندی زاده گفت: نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار پلاک خودرو ثبت شده دارای سرعت متوسط غیرمجاز بوده و مابقی در سرعت لحظه‌ای بیش از حد مجاز رانندگی کرده‌اند. تعداد ۱۸۷۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در محورهای برون‌شهری وجود دارد که از ۲۴ اسفند تا پایان روز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲، ۳۰۴ میلیون و ۶۰۵ هزار و چهار پلاک خودرو را که در محورهای برون‌شهری کشور تردد داشته‌اند ثبت کرده‌اند. 

وی ادامه داد: سامانه‌های فعال در دوره زمانی ذکر شده دو میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۰۹ پلاک خودرو را که در هنگام عبور از مقابل دوربین‌های ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت لحظه‌ای غیرمجاز داشته‌اند را ثبت کرده است. همچنین یک میلیون و ۷۹۹ هزار و ۱۹۳ پلاک ثبت شده دارای سرعت متوسط غیرمجاز ثبت شده هستند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نمایش بیشتر