اخبار استانی

جهادی‌ها و حماسی‌ها در فلسطین به تاثیر از شهدای دفاع مقدس ایران می‌جنگند

کردوار نیوز/خوزستان استاندار خوزستان با اشاره به طوفان الاقصی و جنگ و جهاد فلسطینی‌ها، گفت: جهادی‌ها و حماسی‌ها در فلسطین به تاثیر از شهدای دفاع مقدس ایران می‌جنگند. 

علی‌اکبر حسینی محراب در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که شامگاه سه شنبه به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در سالن شهید هاشمی حوزه استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: اینکه می‌گوییم شهدا زنده هستند به این معناست که هم‌اکنون نیز شهدا کار می‌کنند، در حال فرماندهی هستند و جبهه‌ها را به جلو می‌برند و ماموریت آن‌ها این است که جبهه مسلمانان را به پیروزی برسانند و این افتخاری برای خانواده شهدا، ایثارگران و همه مردم ایران است.

به گزارش کردوار نیوز، وی خاطرنشان کرد: اگر هم‌اکنون با عنوان جمهوری اسلامی تمام توطئه‌های دشمنان را پشت سر گذاشتیم به خاطر وجود شهدا است که این تفاوت بین نشستگان و مجاهدین است.

او با بیان این‌که دنیای اسلام به تاثیر از شهدای دفاع مقدس این چنین توانست انقلاب اسلامی را در دنیا پیاده کند، گفت: ما به عنوان مسئولان و همه مدیرانی که در خوزستان هستند، مسیر و سیره شهدا 
را ابتدا باید درک و سپس به آن عمل کنیم تا  شرمنده خانواده‌های شهدا نباشیم.

حسینی‌محراب با بیان این‌که در ماه مهمانی خدا باید تلاش کنیم تا بهره‌های کافی و وافی را ببریم، افزود: در ماه رمضان دست‌های شیطان بسته و آسمان باز است و این اتوبان و این محل پرواز به آسمان بسیار سریع بسته می شود. از این رو، باید این چند روز را دریابیم و درود بر کسانی که می‌توانند از این ماه بهره‌های کافی را ببرند. 

او با بیان این‌که ماه رمضان ماه مهمانی خدا است، گفت: حفظ و نگهداری و امنیت همه ما به عهده صاحب این ماه است و چقدر خوب است که بتوانیم این ارتباط را در این ماه با خداوند برقرار کنیم و این حجاب‌های ظلمانی و باطل را بشکافیم تا بتوانیم همانند شهدا این پرواز را انجام دهیم و چشم خود را به جمال صاحب الزمان (عج) روشن کنیم و در صف فرزند فاطمه قرار بگیریم.

استاندار خوزستان با بیان این‌که می‌گویند دعا در ماه رمضان، قرآن صامت است برای حرکت، گفت: دعاهای کوتاه ماه رمضان نشانه‌ای است برای اینکه توجه کنیم پروردگار عالم صفات خوبی را در ۳۰ روز ماه رمضان از ما میخواهد، انشاالله که عمل به این دعاها و توجه به محتوای آن‌ها چهره‌های ما را همچون شهدا نورانی کند.  

او با تاکید بر این‌که استان خوزستان نیاز به طرح و ایده دارد و کار نو می خواهد، تصریح کرد: با کار سنتی و زیرساخت‌های سنتی خیلی پیشرفت نخواهیم داشت. از این رو، ما باید زیرساخت‌های جدیدی ایجاد کنیم و این کاری است که هم‌اکنون در خوزستان در حال پیگیری است که بتوانیم طرح‌های نو و جدید ایجاد کنیم و ظرفیت اشتغال ایجاد کنیم‌.

حسینی‌محراب با تصریح این‌مطلب که بدهکاری شهرداری اهواز از همه شهرداری‌های کشور بیشتر است، افزود: زیرا شهرداری اهواز آن درصدی که باید برای کارهای عمرانی داشته باشد خرج حقوق و کارهای جاری می‌کند.

وی در ادامه توضیح داد: در شهرداری شهرستان کارون هیچ کار عمرانی صورت نمی‌گیرد زیرا آنقدر استخدامی داشته‌ است که همه درآمد خود را باید حقوق پرداخت کنند. این را به بیشتر بخش‌های کوچک اهواز تعمیم می دهیم که زیرساخت جدید ایجاد نکرده‌اند و فقط نیروی جدید استخدام کردند.

او با بیان این‌که تکنسین ماهر میتواند برای ما ارزش افزوده ایجاد کند و استان ما را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب برساند، تاکید کرد: ما باید در صنایع پایین دستمان که اشتغال‌زا و درآمدزا هستند کارها و تولیدات خود را جلو ببریم. این در حالی است که در خوزستان فقط به کارهای بالادستی می‌پردازند، غربی‌ها هم به بالا دست بیشتر کمک می‌کنند زیرا بازارهای آن‌ها نیاز به انرژی و فولاد و پتروشیمی ما دارد.

وی گفت: اگر محصولات صادراتی که قرار است خام فروشی شوند در طرح‌های صنعتی کار بیفتد درآمد کشور چند برابر خواهد شد.

او با تصریح این مطلب‌که در استان خوزستان سالهاست مشکل مسکن وجود دارد، اظهار کرد: با کار جهادی بنیاد مسکن و شهرسازی و با کمک مدیران بخش‌های مختلف از جمله کشاوری و منابع طبیعی ‌و… ۵۴ هزار قطعه زمین در سراسر استان شناسایی شده‌اند و ۱۲ هزار ایثارگر به اضافه ۴۲ هزار نفر از افراد واجد شرایط، می‌توانند در سال آینده از مسکن و شهرسازی زمین بگیرند.

همچنین حسن نورانی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، با اشاره به اینکه ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) است که با نام روز بزرگداشت شهدا نام‌گذاری شده، گفت: این نهاد مقدس از آن زمان تاکنون خدماتی را سعی میکند به ایثارگران ارایه دهد. 

وی متذکر شد: خدمات‌رسانی به ایثارگران فقط مختص بنیاد شهید نیست بلکه همه ارگان‌ها و سازمان‌ها موظف هستند به ایثارگران خدمات دهند.

او با اظهار این‌که بنیاد شهید بیش از ۳۰۰۰ خدمت به ایثارگران ارایه می‌دهد، گفت: این ذره‌ای برای تقدیر و تشکر از ایثارگران است.

نورانی با اشاره یه این‌که طرح سپاس که برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری است راه اندازی شده است، افزود: در سال جاری با بیش از ۳۲ هزار و ۵۰۰ خانواده شهید دیدار داشتیم. طرح سپاس و تقدیر و تشکر از ایثارگران به مستمر صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: بنیاد شهید از جنبه‌های مختلف بیش از ۳۵۰ درصد رشد داشته و برخی از موارد و خدمات را شش برابر سال‌های گذشته انجام داده است. 

او با بیان این‌که تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل منابع طبیعی برقرار خواهیم کرد، افزود: براساس این تفاهم‌نامه نزدیک به ۶ هزار هکتار زمین به ایثارگران بیکار و واجد شرایط واگذار می شود. همچنین طرح صنعت چوب که به تصویب رسید با قدرت انجام خواهد شد و امیدواریم ایثارگران نیز در این طرح بتوانند شرکت کنند.

مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران با اشاره به این‌که جنگ تحمیلی را بر ما تحمیل کردند، خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس از  ۳۵ کشور دنیا اسیر گرفتیم و  حتی سیم خاردار هم به ما نمی‌دادند که انقلاب ما شکست بخورد، اما با مجاهدت شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران به جایی رسیدیم که از ما خواهش می‌کنند که موشک های خود را صادر نکنیم.

نورانی بیان کرد: خوزستان قهرمان فقط به خاطر منابع خدایی و امکانات و فرصت های بالقوه زبانزد نیست، بلکه افتخار آن به شهدا و ایثارگران است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر