اقتصادی

رشد ۳۰ درصدی سفر با قطار در نوروز ۱۴۰۲

سفر |قطار |نوروز

وزیر راه و شهرسازی گفت: ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم درصد افزایش، در بخش ریلی با یک میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رشد ۳۰ درصدی، در بخش هوایی با جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون نفر رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش کردوار نیوز، مهرداد بذرپاش امروز در یک برنامه تلویزیونی در خصوص وضعیت تردد در جاده‌ها و رفع نقاط پرحادثه، ضمن تشکر از همکاری پلیس راهور، فعالان راهداری، فعالان صنعت ریلی، هوایی و دریایی، آخرین آمار سفرهای نوروزی را اعلام کرد.

وی گفت: ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم درصد افزایش، در بخش ریلی با یک میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رشد ۳۰ درصدی، در بخش هوایی با جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون نفر رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد.  در حوزه دریایی نیز در ایام نوروز بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تردد در دریا داشتند که همزمان ۶۰۰ هزار خودرو نیز جابه‌جا شد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشت.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر سیاست وزارت راه و شهرسازی برای کاهش حوادث جاده‌ای در خصوص رفع نقاط پرحادثه‌ گفت: در سال گذشته ۳۵۰ نقطه پرحادثه رفع شد. همچنین هم‌اکنون رفع نقاط پرحادثه  در ۸۷۰ نقطه تا پایان دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه، سیدکمال هادیانفر رییس پلیس راهور در خصوص وضعیت سوانح جاده‌ای و آخرین وضعیت تردد در جاده‌ها گفت: بیش از چهار روز است که ترافیک برگشت از مقصد به مبدا شروع شده است.

رییس پلیس راهور با اعلام افزایش سه ونیم درصدی تردد در جاده‌ها در طرح ترافیکی نوروز ۱۴۰۲ از کاهش ۲۲ درصدی جانباختگان سفرهای نوروزی خبر داد و افزود: ۱۶ هزار نفر در طی این مدت مجروح شدند. هنوز ۳۳۲ هزار خودروی تهران در سفر هستند و عمده انباشتگی مربوط به استان‌های گیلان و مازندران است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر