اقتصادی

روسیه پیشنهاد همکاری فضایی با اعضای بریکس داد

روسیه پیشنهاد همکاری فضایی با اعضای بریکس داد

رئیس آژانس فدرال فضایی روسیه (روسکاسموس) در دیدار با رئیس‌جمهوری این کشور با اشاره به پرتاب اخیر ماهواره ایرانی از پایگاه فضایی وستوچنی گفت: روسیه آماده تقویت همکاری با کشورهای عضو بریکس در عرصه فضا است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، رئیس آژانس فدرال فضایی روسیه (روسکاسموس) در دیدار با رئیس‌جمهوری این کشور با اشاره به پرتاب اخیر ماهواره ایرانی از پایگاه فضایی وستوچنی گفت: روسیه آماده تقویت همکاری با کشورهای عضو بریکس در عرصه فضا است.

به گزارش ایرنا به نقل از سایت کرملین دفتر رئیس‌جمهوری روسیه، یوری بوریسوف سه‌شنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری این کشور افزود: ما برای استقبال از همکاران خود از کشورهای بریکس آماده می‌شویم.

وی با اشاره به ریاست دوره‌ای روسیه بر گروه بریکس در سال ۲۰۲۴ میلادی گفت: ما در این چارچوب، نشستی با همکاران خود در آژانس‌های ملی فضایی خواهیم داشت.

رئیس آژانس فدرال فضایی روسیه گفت: ما در سال ۲۰۲۳ میلادی همکاری نزدیکی با کشورهای بریکس داشتیم و چشم‌انداز خوبی برای همکاری با این کشورها وجود دارد.

 

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.