اخبار بین المللی

رژیم صهیونیستی خبرنگار الجزیره را بازداشت کرد

نیروهای اشغالگر با حمله به بیمارستان الشفا در غزه خبرنگار الجزیره را بازداشت کردند.

به گزارش کردوار نیوز، ارتش رژیم صهیونیستی امروز-دوشنبه- با حمله به بیمارستان الشفا در غزه و تیراندازی به مردم، «اسماعیل الغول» خبرنگار الجزیره را بازداشت کرد.

نیروهای اشغالگر ابتدا خبرنگار الجزیره را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده سپس او را به همراه چند نفر از همکارانش بازداشت کرد.

الجزیره گزارش داده اشغالگران همچنین به خودروهای خبرنگاران در بیمارستان هجوم آورده ‌و به آن‌ها خسارت وارد کردند.

شبکه قطری الجزیره در بیانیه‌ای تاکید کرد: «خواستار آزادی فوری خبرنگارمان اسماعیل الغول و همکاران دیگر هستیم و مسئولیت سلامتی آن‌ها بر عهده رژیم اشغالگر است».

در این بیانیه تاکید شده است: «هدف از این اقدام تلاش برای ترساندن خبرنگاران و ممانعت رژیم صهیونیستی از نقل جنایت‌ها علیه غیرنظامیان غزه است».

این شبکه قطری اعلام کرد: «آنچه برای اسماعیل الغول رخ داد در چارچوب اقدامات برنامه‌ریزی شده رژیم صهیونیستی علیه شبکه الجزیره است، این رژیم پیش از این شیرین ابوعاقله، سامر ابودقه و حمزه الدحدوح را هدف قرار داد و دفتر شبکه ما در غزه را بمباران کرد».

الجزیره در پایان ضمن محکوم کردن جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه خبرنگاران در غزه خواستار توقف فوری این جنایت‌ها شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.