اخبار بین المللی

سفیر روسیه: واشنگتن ما را مجبور به کاهش ۴۰ درصدی کارکنان دیپلماتیک کرد

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: ایالات متحده روسیه را مجبور کرد تا ۴۰ درصد از کارکنان دیپلماتیک خود در واشنگتن را کاهش دهد.

به گزارش کردوار نیوز، آنتونوف گفت: «دسامبر گذشته، ترکیب بخش کنسولی سفارت ما به دلیل خواسته‌های طرف آمریکایی ۴۰ درصد کاهش یافت.»

سفیر روسیه گفت که این کاهش به طور قابل توجهی وظایف سفارت از جمله برگزاری جلسات بازدید و کمک به رای دهندگان خارج از واشنگتن را پیچیده کرده است.

آنتونوف افزود، به دلیل عدم حضور نمایندگی‌های دیپلماتیک روسیه در سواحل غربی ایالات متحده، چنین کارهایی تقاضای زیادی دارد.

وی هم‌چنین به خبرنگاران گفت: اظهارات غیرقابل قبول جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در مورد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نشان دهنده تمایل آمریکا برای دفن روابط با روسیه است.

آنتونوف گفت: این یک طغیان غیرقابل قبول دیگر است که کاملاً با خط روس هراسی واشنگتن مطابقت است که هنوز تمایل زیادی به تحمیل شکست استراتژیک به روسیه دارد. اینها شواهدی از ناتوانی سیاست خارجی ایالات متحده است؛ دولت‌هایی که یکی پس از دیگری شکست خورده‌اند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.