اقتصادی

صدور اسناد اراضی کشاورزی در سال گذشته رکورد دار شد

صدور اسناد اراضی کشاورزی در سال گذشته رکورد دار شد

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: در سال ۱۴۰۱، رفع تداخلات ۲ میلیون و ۷۲۸ هزار هکتار با رشدی معادل ۴۵ درصد و سندار شدن ۲ میلیون و ۶۳۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور با رشدی معادل ۶۵درصد نسبت به سال ۱۴۰۰محقق شد که در نوع خود رکورد محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کردوار نیوز، رضا افلاطونی رئیس سازمان امور اراضی کشور اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱، رفع تداخلات دو میلیون و ۷۲۸ هزار هکتار با رشدی معادل ۴۵ درصد و سندار شدن دو میلیون و ۶۳۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور با رشدی معادل ۶۵درصد نسبت به سال ۱۴۰۰محقق شد که در نوع خود رکورد محسوب می‌شود.

افلاطونی با اشاره به شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید افزود: با توجه به اینکه زمین و اراضی کشاورزی بستر تولید است، فعالیت‌های سازمان در این زمینه می‌تواند در کاهش تورم و افزایش تولید تاثیرگذار باشد.

رئییس سازمان امور اراضی کشور با تاکید بر رویکرد نوآورانه و تحول‌گرایانه این سازمان در سال جدید گفت: دیگر نمی‌توان با روش‌های سنتی نیاز‌ها و انتظارات امروز جامعه از سازمان را محقق کرد.

افلاطونی افزود: لازم است تمامی فعالیت‌های سازمان امور اراضی کشور با استفاده از تکنولوژی روز و دانش بنیان در بستر نرم‌افزار‌ها و در قالب سامانه‌ای انجام شود که ارباب رجوع نیاز به مراجعه حضوری به سازمان و درگیر شدن با مشکلات اداری را نداشته باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خوشبختانه رصد و پایش هوشمند اراضی کشاورزی نیز با سیستم‌های ماهواره‌ای در اکثر استان‌های کشور فعال شده است که این اقدام، هم تعداد شناسایی‌ها را افزایش داده و هم با رویکرد پیشگیرانه زمینه حفظ وصیانت از اراضی کشاورزی را فراهم می‌آورد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نمایش بیشتر