اخبار بین المللی

صهیونیست‌ها به جای رویارویی با مقاومت به سراغ شهروندان‌ فلسطینی رفته است

غزه |فلسطین |قتل

به گزارش کردوار نیوز حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه در این دیدار شرایط انسانی در غزه را تأسف‌بار دانست و گفت لازمست امروز از جده پیامی قوی به رژیم صهیونیستی و حامیان آن داده شود مبنی بر اینکه جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه غزه باید فورا متوقف شود.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به جای رویارویی با نیروهای مقاومت به سراغ شهروندان‌ فلسطینی رفته است، گفت: بمبی که برای هدف قرار دادن بیمارستان المعمدانی در غزه بکار رفته است، صرفا در اختیار اسرائیل است.

امیرعبداللهیان افزود: رژیم صهیونیستی با محاصره کامل غزه و قطع آب و برق و سوخت و ممانعت از ارسال کمک های غذایی و دارویی به غزه و زدن بیمارستان‌ها، تصمیم به قتل عام فلسطینیان گرفته است.

وی گفت: همچنین موضوع کوچاندن اجباری شهروندان غزه موضوعی بسیار مهم است که باید در اجلاس امروز مورد توجه جدی قرار گیرد.

وزیر امور خارجه خواستار تحریم صادرات نفت به رژیم صهیونیستی و ایجاد یک مرکز آرشیو اسناد جنایات جنگی رژیم با کمک دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در محل دبیرخانه سازمان به منظور تعقیب جنایی مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی شد.

امیرعبداللهیان همچنین از مواضع ارزشمند اندونزی در حمایت از قضیه فلسطین تشکر کرد.

وزیر امور خارجه اندونزی نیز با اشاره به دیدگاه مشترک با جمهوری اسلامی ایران در ضرورت حمایت از فلسطین گفت لازمست از تشدید وضعیت جلوگیری شود.

رتنو مارسودی افزود: حمله دیشب به بیمارستان غزه و نیز طرح کوچاندن اجباری و همچنین هشدار به برخی بیمارستان‌ها در غزه را محکوم کردیم.

وزیر خارجه اندونزی همچنین بر ضرورت توقف فوری حملات به غزه و تمرکز بر ارسال فوری کمک های انسان‌دوستانه به غزه تاکید کرد.

310310

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.