اقتصادی

طلای جهانی سقوط کرد!

آفتاب‌‌نیوز :

بهای هر اونس طلا پس از کاهش حدود ۳.۳ درصدی در هفته گذشته در بدترین هفته خود در بیش از دو ماه اخیر تا ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۸.۲ درصد کاهش به ۱۹۹۶ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۱۹۹۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

تیم واترر، تحلیلگر ارشد بازار تجارت KCM گفت: «آمار مشاغل قوی‌تر در روز جمعه باعث ایجاد کمی تغییر در انتظارات فدرال رزرو در سال آینده شد و این امر باعث کاهش بازدهی دلار و اوراق قرضه شد و اندکی فشار نزولی بر طلا وارد کرد.»

داده‌ها نشان می‌دهد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده در ماه گذشته ۱۹۹ هزار شغل افزایش یافته که بالاتر از انتظارات اقتصاددانان برای افزایش شغل ۱۸۰ هزار است. این گزارش باعث شد تا معامله‌گران این انتظار را کاهش دهند که فدرال رزرو می‌تواند نرخ بهره را در ماه مارس کاهش دهد.

گزارش قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در نوامبر در روز سه شنبه برای سرنخ‌های بیشتر قبل از بیانیه فدرال رزرو و اظهارات جروم پاول به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

واترر گفت چند مانع در این هفته برای ماندن طلا در بالای سطح ۲۰۰۰ دلار وجود دارد. نتیجه نشست FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال) و داده‌های تورم تعیین می‌کند که کدام طرف از سطح ۲۰۰۰ دلار طلا خواهد بود.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳.۹۸ دلار رسید، در حالی که پلاتین در ۹۱۵.۳۱ دلار ثابت بود و پالادیوم با ۰.۷ درصد کاهش به ۹۴۱.۱۱ دلار در هر اونس رسید.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.