اخبار بین المللی

فیلم| سقوط هلیکوپتر نظامی طالبان در فیروزکوه

آفتاب‌‌نیوز :

وزارت دفاع حکومت طالبان تایید کرد که یک هلیکوپتر نظامی که برای امداد به غور فرستاده شده بود، در شهر فیروزکوه سقوط کرده است و ۱ نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شده‌اند.

در تصاویر منتشر شده لاشه این هلیکوپتر در کنار رودخانه هریرود دیده می‌شود که شمار زیادی در اطراف آن جمع شده‌اند.

در خبرنامه وزارت دفاع طالبان آمده است که «صبح امروز یک فروند طیاره نوع ۱۷ MI نیروی هوایی کشور به هدف بیرون کشیدن اجساد تعدادی از هم وطنان که چندی قبل با موتر (خودرو) به دریای هریرود افتاده بودند، اعزام شده بود و پس از نجات، هیلی‌کوپتر دچار عوارض فنی شده و هنگام نشست اضطراری در شهر فیروکوه به یک دیوار برخورد کرده و سقوط کرد.»

ولایت غور جمعه شاهد سیلاب‌های ویرانگری بود و شماری زیادی اکنون بی‌سرپناه و بدون مایحتاج اولیه، نیازمند کمک فوری هستند.

مشخص نیست که طالبان چند هواپیما و هلیکوپتر و از چه نوع در اختیار دارند، اما بالگرد‌های روسی ۱۷ MI اغلب در عملیات نجات در افغانستان استفاده می‌شوند از جمله در سیل اخیر که جان صد‌ها نفر را در شمال غربی کشور گرفته است.

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.