اخبار سلامت

قانونی جامع درباره سابقه مورد نیاز بازنشستگی پرستاران تصویب شود

دانشگاه آزاد اسلامی |دیوان عدالت اداری |روابط عمومی

رئیس دیوان عدالت اداری طی نامه‌ای به رئیس رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خواستار وضع قانونی جامع و یکدست در خصوص سابقه مورد نیاز برای بازنشستگی پرستاران شد.

به گزارش کردوار نیوز به نقل از  روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری، وجود قواعد چندگانه در خصوص سابقه مورد نیاز برای بازنشستگی پرستاران در دستگاه های مختلف را از موارد تبعیض موضوع بند ۹ اصل سوم قانون اساسی و موارد پر تکرار در دیوان عدالت اداری دانست که منجر به صدور آرای متعدد بخاطر تکثر منابع و قوانین شده است، به همین جهت طی نامه ای به رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خواستار وضع قانونی جامع و یکدست در این خصوص شد.

در ادامه این نامه آمده است؛ شغل پرستاری از مشاغل سخت و زیان آور می باشد و به موجب تبصره ۳ ماده واحده قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور،  حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت برای آنها مقرر شده است، و با توجه به اینکه پرستاران در بیمارستان های مختلفی از جمله  دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان تامین اجتماعی، دانشگاه آزاد اسلامی و بخش های خصوصی مشغول به کار می باشند، نظام حقوقی متفاوتی بر بازنشستگی آنها حاکم می باشد و وجود قواعد چندگانه در خصوص سابقه مورد نیاز بازنشستگی پرستاران منجر به بروز ابهامات و شکایات بسیار در دیوان عدالت اداری شده است.

در ادامه این نامه با توجه به وضعیت مذکور که با اصول حکمرانی خوب و حقوق شهروندی همخوانی ندارد، پیشنهاد شده است، ضمن شناسایی تمامی گروه های پرستاری و قوانین حاکم بر بازنشستگی آنها و رفع تبعیض ناروا و در نهایت کاهش دعاوی در دیوان عدالت اداری و تحقق رضایت عمومی پرستاران، قانونی جامع و یکدست در این خصوص به تصویب برسد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

کارگروه خبری مطالب پزشکی

درمان بیماری‌ها فقط یک قسمت از وظایف من است. من سعی می‌کنم با ارائه راهنماها و توصیه‌های پزشکی، افراد را به زندگی سالم و پرانرژی همراه با سلامتی هدایت کنم.