اقتصادی

قاچاق شیرخشک‌صنعتی به پاکستان تکذیب شد/مذاکرات برای تجارت ترجیحی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، رضا باکری، عضو هیأت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی کشور درباره قاچاق شیرخشک صنعتی به پاکستان ضمن رد آن به آنلاین گفت: محصولات لبنی نیاز به سردخانه دارند و امکان قاچاق آنها منتفی است.

وی با اشاره به مذاکرات ایران و پاکستان برای صادرات فرآورده‌های لبنی از جمله شیرخشک صنعتی افزود: انجمن صنایع لبنی ایران و انجمن صنایع لبنی پاکستان مذاکراتی با هم داشتند؛ همچنین مکاتباتی هم با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت انجام شده با این هدف که فرآورده‌های لبنی ایران نیز جز پروتکل تجارت ترجیحی دو کشور قرار گیرد.

این عضو انجمن صنایع لبنی ایران تصریح کرد: به این ترتیب برای انجام معاملات ۳۵ درصد تعرفه گمرکی که دولت پاکستان برای واردات محصولات لبنی ایران تعیین کرده است، حذف می‌شود.

باکری ادامه داد: با کمک سفارت ایران در پاکستان مرکزی مربوط به توسعه تجارت لبنی راه اندازی شده تا با امضا پروتکل تجارت ترجیحی در محصولات لبنی، فرآورده‌های مازاد بازار داخل به پاکستان صادر شود؛ مشابه تجارتی که بین ایران با ترکیه، سوریه، اوراسیا و روسیه در حال انجام است.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.