اخبار استانی

مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو ضروری است

کردوار نیوز/زنجان امام جمعه زنجان به ضرورت پرهیز از بداخلاقی‌های انتخاباتی از سوی نامزدهای ریاست جمهوری و طرفداران آنان تاکید کرد و گفت: فضای انتخاباتی باید اخلاقی باشد.

آیت‌الله علی خاتمی امروز (جمعه ۱۸ خردادماه) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان، افزود: انتخابات باید میدان مسابقه برای خدمت باشد نه صحنه جنگ برای کسب قدرت. شهید آیت‌الله رئیسی، مصداق کامل خدمت بود. 

وی به ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: مشارکت حداکثری در انتخابات مکمل حماسه بدرقه شهدای خدمت است. 

امام جمعه زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جمعیت اشاره کرد و گفت: میزان زاد و ولد در کشور وضعیت نگران‌کننده دارد و جزو پایین‌ترین‌ها در دنیا است. 

وی ادامه داد: بحران جمعیت، یک سونامی بوده و از سیل هم خطرناک‌تر است؛ سالمندی جمعیت نشاط و توان نیروی انسانی را از بین می‌برد و طولی نمی‌کشد یک سوم جمعیت کشور به سن سالمندی برسند. 

امام جمعه زنجان به آمار نگران‌کننده سقط جنین در جامعه اشاره کرد و گفت: نرخ رشد جمعیت به زیر یک درصد رسیده است. 

خاتمی به اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت امام علی (ع) و حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: ازدواج آسان باید مورد توجه خانواده‌ها باشد و تشریفات آن را باید کمتر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان به ضرورت معرفت ائمه اطهار در ابعاد معنوی، اخلاقی و سبک زندگی اشاره کرد و افزود: بالاترین ارزش‌ها، نیکی‌ها و نعمت، قبول ولایت اهل‌بیت علیهم السلام است. 

امام جمعه زنجان با بیان اینکه اگر شیعه اهل بیت (ع) هستیم باید تلاش کنیم تا راه آنان را بپیماییم، خاطرنشان کرد: هدف همه ائمه اطهار علیهم السلام این بود که جامعه اسلامی ایجاد کنند و این مهم بدون حکومت اسلامی میسر نیست.

انتهای پیام

نمایش بیشتر