اخبار بین المللی

نتانیاهو شروط حماس برای تبادل اسرا را رد کرد

آفتاب‌‌نیوز :

وال استریت ژورنال: طرح ۹۰ روزه واشنگتن، قاهره و دوحه روی میز/ این طرح با آزادی گروگان‌ها آغاز می‌شود و در نهایت منجر به خروج نیرو‌های اسرائیلی و پایان جنگ در غزه می‌شود

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شبکه المیادین، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی در این باره گفت: به طور کلی شروط حماس را رد می‌کنم؛ چرا که اگر با این شروط موافقت کنیم خون نظامیان ما هدر خواهد رفت.

نتانیاهو بار دیگر با تکرار توهم نابودی جنبش حماس مدعی شد: غزه باید خلع سلاح شود و تحت سلطه امنیتی کامل اسرائیل قرار بگیرد.

وی درباره کرانه باختری نیز اظهار داشت: درباره کنترل کامل امنیتی اسرائیل بر کل قلمرو غرب رود اردن سازش نمی‌کنم.

نتانیاهو در راستای کاهش فشار‌های داخلی بر خود ادامه داد: این اصرار من است که سال‌ها از ایجاد یک کشور فلسطینی که می‌توانست یک تهدید وجودی برای «اسرائیل» باشد، جلوگیری کرد.

عملیات «طوفان الاقصی» در ۱۵ مهرماه، سیستم امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی را به هم ریخته و به عقیده بسیاری از کارشناسان، این رژیم دیگر نخواهد توانست وضعیت گذشته را بازیابد.

حماس که در جریان این عملیات ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفته است، خواستار توقف جنگ و مبادله این اسرا با زنان و برخی از زندانیان فلسطینی در اختیار رژیم صهیونیستی است.

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.