اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی پایه دو با جواب pdf

افرادی که قصد دارند گواهینامه پایه ۲ اخذ نمایند ابتدا باید آزمون های تئوری و عملی را با موفقیت پشت سر گذارند. در این قسمت قصد داریم برخی از نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم با جواب را در اختیار شما قرار دهیم تا قبل از آزمون، ذهنیتی در مورد سبک سوالات داشته باشید. توجه داشته باشید که مطالعه این سوالات به تنهایی برای امادگی جهت آزمون کافی نیست بلکه شما باید تمامی نمونه سوالات آیین نامه اصلی  را دانلود و با دقت مرور نمایید.

 

نمونه سوالات و آزمون آنلاین آیین نامه پایه دوم

نمونه سوال آیین نامه پایه دوم شما را با این موارد آشنا می کند، نحوه اتصال باربند، قوانین مربوط به تردد وانت بار، میزان باری که توسط وانت حمل می شود، تخلفات رانندگی و غیره….

سوالات اصلی پایه دوم شما را با قوانین و مقررات مربوط به حرکت تاکسی و سوار و پیاده کردن مسافر آشنا می کند. توانایی شما را در این زمینه می سنجد.

همچنین در نمونه سوالات امتحانی گواهینامه پایه دوم یاد می گیرید فقط افرادی می توانند اجازه رانندگی با وسایل نیمه سنگین را داشته باشند که بتوانند ایمنی خود و مسافر را تضمین کنند و همچنین با مسائل فنی ماشین آشنا و مهارت داشته باشند.

برنامه آزمون پایه دوم

مطالعه سوالات آیین نامه پایه دوم باعث می شود شما اطلاعات خود را قبل از شرکت در آزمون اصلی، بسنجید و با آرامش بیشتری در آزمون شرکت کنید.

سوالات گواهینامه پایه دوم علاوه بر سوالات اختصاصی پایه دوم، بخش زیادی از سوالات مربوط به آیین نامه پایه سوم را شامل می شود. در صورتی که مباحث مربوط به آیین نامه پایه سوم را فراموش کردید با دانلود نمونه سوال آیین نامه پایه دوم به سرعت مباحث را در ذهن خود مرور کنید.

نحوه مطالعه نمونه سوالات پایه دوم:

سوالات پایه دوم تا حدود زیادی مشابه سوالات پایه سوم است. نیاز به مطالعه مجدد آیین نامه نیست، اول چند آزمون ابتدایی نمونه سوالات گواهینامه پایه دوم را پاسخ دهید متوجه خواهید شد که مباحث دوباره برای شما یادآوری می شود. و مشکل شما بابت فراموش کردن متن آیین نامه با تهیه نمونه سوالات پایه دوم حل خواهد شد.

دانلود رایگان سوالات آیین نامه رانندگی پایه 2

بهتر است اول نکات تخصصی مربوط به پایه دوم را از میان سوالات در برگه ای یادداشت کنید و در هنگام آزمون عملی این نکات را در ذهنتان مرور کنید.

همیشه این نکته را مدنظر داشته باشید که وقتی به عنوان راننده پایه دوم فعالیت می کنید جان و مال مردم در دست شما امانت است. پس سعی کنید تمامی قوانین و نکات را به کار گیرید تا تبدیل به راننده حرفه ای شوید.

شما باید مهارت خود را در زمینه بخش های اختصاصی پایه دوم بالا ببرید. و نمونه سوالات امتحانی گواهینامه پایه دوم را کمی زودتر تهیه کنید و نکات اختصاصی را یادداشت کنید تا در هنگام آموزش عملی این نکات را به صورت عملی هم تمرین کنید.

چگونه می توان به نمونه سوالات پایه دوم اعتماد کرد؟

  1. متقاضیان باید از سایت های معتبر سوالات گواهینامه پایه دوم را تهیه کنند. وب سایت آموزشگاه رانندگی سبقت جدیدترین سوالات پایه دو را در سایت قرار داده و به راحتی می توانید دانلود کنید.
  2. باید نمونه سوالات امتحانی گواهینامه پایه دوم دارای پاسخ نامه معتبر باشد که بارها توسط مربیانی با تجربه چک شده باشد و صحت و سقم آن تایید شده باشد.
  3. نکته مهم دیگر این است که باید همیشه به نظرات کاربرانی که نمونه سوالات پایه دوم را تهیه کرده اند را توجه کرد. تعداد دانلود نمونه سوالات پایه دو هم می تواند نشان دهنده کارآمدی این سایت و مجموعه باشد.
  4. باید سعی کنید از جدیدترین نمونه سوالات پایه دوم استفاده کنید. و به صورت کامل دانلود کنید و به سوالات پاسخ دهید.

برای اخذ گواهینامه پایه دوم باید حداقل 2 سال از زمان اخذ گواهینامه پایه 3 گذشته باشد:

افرادی که میخواهند گواهینامه پایه دوم دریافت کنند، از آنجایی که قرار است وارد سیستم حمل و نقل عمومی شوند نباید راننده تازه کار باشند. سن آنها حداقل 23 و باید گواهینامه پایه سوم را هم همراه خود داشته باشند.

بعد از دریافت گواهینامه پایه دوم مجاز به تردد خودروهایی با حداکثر 15 نفر و حمل بار تا 3500 خواهید شد.

مجاز به تردد با سرویس مدارس، آمبولانس و ماشین آتش نشانی، تاکسی وانت و …..خواهید شد.

نمونه سوالات گواهینامه پایه دوم شامل سوالاتی است که سطح بالاتری نسبت به پایه سوم دارد.

اگر خواهان دریافت گواهینامه پایه دوم هستید و به دنبال افزایش اطلاعات خود در زمینه گواهینامه پایه دوم هستید، می توانید با دریافت نمونه سوالات پایه دوم  به این مهم دست پیدا کنید و خوشحال می شویم نظرات شما را هم بدانیم.

در صورتیکه با کمک نمونه سوالات گواهینامه پایه دوم در سایت ما موفق به دریافت گواهینامه پایه دو شدید، ما را هم در جریان این اتفاق خوب قرار دهید.

مطالب مرتبط:

خودروهای طویل

3- جهت قرارگیری در نقطه کور

4- جهت اطلاع از موقعیت جلوی کامیون و عدم قرارگیری در نقطه کور

شما متقاضی گواهینامه پایه دو، با مطالعه این سوالات بدون نیاز به خواندن کتاب و سوالات متفرقه ۱۰۰درصد قبول خواهید شد. چرا که شما سوالات اصلی پایه 2 رو مطالعه خواهید کرد و چی از این بهتر؟ و روز امتحان یکی از این آزمون عینن سر جلسه امتحان برای شما خواهد آمد. زمان لازم برای مطالعه کامل بسته حدود ۳ ساعت است.

پیشنهاد ما به شما برای قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی پایه دوم تست های آزمون های رایگان آیین نامه راهنمایی و رانندگی تست درایو می باشد که تمامی آزمون های بر اساس سوالات آزمون اصلی آیین نامه سال ۱۴۰۱ تهیه و تنظیم شده و کاملا بروز است، در صورتی که وقت کافی برای تست آزمون های آیین نامه تست درایو را ندارید می توانید از لینک زیر نمونه سوالات آیین نامه پایه دوم را به صورت رایگان دانلود کنید. توجه داشته باشید فرمت نمونه سوالات آیین نامه تست درایو به صورت فایل پی دی اف می باشد و جهت مشاهده می توانید به سایت آزمون آیین نامه مراجعه کنید

تعداد سوالات آزمون چقدر است و چند سوال را باید صحیح پاسخ دهیم؟
آزمون شامل ۳۰ سوال است و شما باید در مدت ۲۰ دقیقه به حداقل ۲۶ سوال صحیح پاسخ دهید. به عبارت دیگر، شما می‌توانید تا ۴ پاسخ اشتباه داشته باشید و همچنان قبول شوید.

آیا آزمون آیین‌نامه برای هر فردی در روز امتحان متفاوت است؟
بله، آزمون آیین‌نامه برای هر فردی در روز امتحان متفاوت است. سوالاتی که در آزمون به شما مطرح می‌شوند، ممکن است برای بغل‌دستی، جلویی و پشت سر متفاوت باشد.

آیا سوالات آیین‌نامه برای هر شهری متفاوت هستند؟
خیر، سوالات آیین‌نامه برای همه شهرها یکسان است. بدون توجه به شهری که در آن آزمون را می‌دهید، سوالات آیین‌نامه مشابه خواهند بود.

نمایش بیشتر

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.