اخبار بین المللی

هشدار فلسطین نسبت به مسلّح شدن غیرنظامیان صهیونیست در کرانه باختری

در پی انتشار اخباری درباره تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی برای مسلح کردن تیم‌های امنیتی غیرنظامی در کرانه باختری به موشک‌های ضد تانک، وزارت خارجه فلسطین هشدار داد.

به گزارش کردوار نیوز، این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای نسبت به خطر مسلح شدن تیم‌های امنیتی غیرنظامی توسط رژیم صهیونیستی در کرانه باختری به موشک‌های ضد تانک هشدار داد و اعلام کرد این اقدام منجر به منفجر شدن اوضاع خواهد شد.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه مقابله با حوادث مشابه حمله مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر، در حال بررسی این مساله است که تیم‌های امنیتی غیرنظامی در شهرک‌های صهیونیستی کرانه باختری را به موشک‌های ضد تانک مجهز کند.

وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد این تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی تداوم اقدامات و تلاش‌های تحریک آمیز مقامات افراطی و شهرک‌نشینان صهیونیستی است که موجب وخامت اوضاع می‌شود.

این وزارتخانه از سازمان ملل خواست اقدامات لازم را برای وادار کردن رژیم صهیونیستی برای انحلال گروه‌های امنیتی غیرنظامی مسلح انجام دهد.

هاآرتص در ادامه نوشت ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه خنثی سازی حملات زیرگیری فلسطینی‌ها با خودرو در شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری، در حال بررسی تسلیح تیم‌های امنیتی است.

«تیم های امنیتی» گروه های غیرنظامی مسلح متشکل از شهروندانی هستند که وظایف امنیتی را در شرایط اضطراری انجام می دهند و تحت فرماندهی جبهه داخلی ارتش قرار دارند.

هاآرتص نوشت ارتش رژیم صهیونیستی بحث‌هایی درباره امکان مسلح کردن این تیم‌ها در شهرک‌ های صهیونیستی مجاور شهرک‌ های فلسطینی به موشک‌های ضد تانک است و فرماندهان ارتش هم مخالفتی با این اقدام ابراز نکردند. اجرای این اقدام منوط به موافقت فرماندهی ارتش و سرویس‌های امنیتی است.

این روزنامه عبری نوشت موشک‌های ضدتانک در اختیار فرماندهان تیم‌های هشدار قرار می‌گیرد تا شهرک نشینان به سرعت بتوانند با حملات فلسطینی‌ها مقابله کنند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.