اخبار بین المللی

وزیر نتانیاهو: کاش ترامپ رئیس‌جمهور بود!

به گزارش کردوار نیوز، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» افزود: «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا به جای حمایت کامل از ما، دنبال ارائه کمک های بشردوستانه و سوخت به مردم غزه است و اگر ترامپ به جای وی در قدرت بود، رفتار آمریکا در این ارتباط کاملا فرق می کرد.

وی، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را درباره انتخاب مسیر آینده جنگ غزه، سردرگم دانست و گفت که «بنیامین نتانیاهو» بر سر دوراهی قرار گفته و باید انتخاب کند که می خواهد در چه مسیری گام بردارد.

رهبر حزب تندروی «عوتسما یهودیت» درباره تهدید به خروج از کابینه نتانیاهو نیز اضافه کرد که با اینکه بارها وی را تهدید به خروج از ائتلاف کرده، اما قصد خروج از کابینه را ندارد.

به گزارش ایرنا، دولت دموکرات بایدن از ابتدای روی کار آمدن کابینه راست‌گرای نتانیاهو، درباره حضور صهیونیست های تندرو در این کابینه هشدار داد و خواهان اخراج آنها از کابینه شد.

بایدن و بسیاری از متحدان تل آویو در کشورهای غربی معتقدند که حضور تندروها در کابینه رژیم صهیونیستی موجب گرایش بیشتر جوانان فلسطینی به مقاومت و در نتیجه تسریع در فروپاشی این رژیم می شود.

مقامات دولت بایدن از ابتدای جنگ غزه نیز ضمن حمایت تمام‌ عیار از رژیم صهیونیستی، همواره بر پرهیز از تندروی علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری تاکید کردند، زیرا نگران شکل گیری انتفاضه جدیدی در سرزمین های اشغالی هستند.

۳۱۱۳۱۱

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.