اخبار سلامت

ون نیسان، ماشینی جادار که شبیه ون‌های معمولی نیست/ عکس

در گذشته نه‌چندان دور، مینی‌ون‌ها به‌دلیل فضای داخلی گسترده و کاربردپذیری بیشتر، طرفداران زیادی داشتند. اما خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور با ارائه مزایایی مشابه و در عین حال توانایی‌های حرکت بهتر در انواع مسیرها، مینی‌ون‌ها را به حاشیه راندند. با وجود این، نیسان کماکان به آینده مینی‌ون‌ها امیدوار است و اعتقاد دارد این نوع خودروها در صورت تجهیز به پیشرانه برقی می‌توانند به حیات خود ادامه دهند.

نیسان بر این باور است که پیشرانه‌های برقی به‌علت اشغال فضای بسیار کمتر، آزاد عمل خیلی بیشتری به طراحان می‌دهند. از این رو، می‌توان با خلق مینی‌ون‌های برقی زیبا و جذاب، نظر مثبت مشتریان بازار خودرو را جلب کرد.

کانسپت نیسان هایپر تورر و کابینی جادار

کانسپت نیسان هایپر تورر کابین جادار و بزرگی دارد. به‌خاطر استفاده از پیشرانه برقی و فناوری اختصاصی EV Technology Vision، کف کابین این مفهومی کاملاً صاف است. این فناوری در کنار استفاده از باتری‌های جامد، به مهندسان اجازه می‌دهد پک باتری و اجزای قوای محرکه را در کمترین ارتفاع ممکن نصب کنند. علاوه‌بر بهبود فضای داخلی، این فناوری مرکز ثقل خودرو را نیز بسیار پایین‌تر می‌آورد. این امر به نوبه خود باعث افزایش پایداری و بهبود هندلینگ می‌شود.

بیشتر بخوانید:

صندلی‌های کانسپت نیسان هایپر تورر تا 360 درجه چرخان هستند. بنابراین، سرنشینان در حین سفرها می‌توانند به‌صورت رودررو با یکدیگر صحبت کنند. این ویژگی به‌معنای بهره‌مندی هایپر تورر از فناوری خودران است. این کانسپت به نمایشگرهای پوشیدنی مجهز است. با استفاده از این نمایشگرها، امکان کنترل مسیریاب یا سیستم صوتی توسط سرنشینان عقب فراهم می‌شود.

ون نیسان، ماشینی جادار که شبیه ون‌های معمولی نیست/ عکس

همانند اکثر کانسپت‌های ژاپنی، در این مفهومی نیز نیسان با نورپردازی داخلی و ایجاد المان‌های خاص روی سقف، به فرهنگ و سنن مردم کشور خود ادای احترام کرده است. همچنین در کف هایپر تورر یک پنل LED مسطح وجود دارد که تصاویری از کف رودخانه یا آسمان را نمایش می‌دهد.

جدیدترین مفهومی کمپانی نیسان به یک سیستم پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز است. این سیستم با پایش علائم حیاتی و وضعیت روحی-روانی راننده، به‌طور خودکار اقدام به تنظیم نورپردازی و پخش موزیک‌های مناسب می‌کند.

تأمین نیرو توسط سیستم چهار چرخ محرک e-4ORCE

در رابطه با ویژگی‌های فنی، نیسان حرفی به‌میان نیاورده و مشخص نیست که پیشرانه هایپر تورر چه مشخصات دارد. البته این کمپانی تأیید کرده که نیروی کانسپت هایپر تورر توسط سیستم چهار چرخ محرک e-4ORCE تأمین می‌شود. همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم، وظیفه تأمین انرژی را هم باتری جامد بر عهده دارد.

در نمای بیرونی، کانسپت نیسان هایپر تورر کاراکتری شبیه به یک سامورایی مدرن را به‌نمایش می‌گذارد. سبک طراحی این مینی‌ون مفهومی به‌شکلی است که تا حدودی محصولات لکسوس را در ذهن تداعی می‌کند. یکی از المان‌های ظاهری جالب این خودرو خط سفید میانی است که شیشه‌های کابین را از ورقه‌های فلزی بدنه جدا کرده است.

ون نیسان، ماشینی جادار که شبیه ون‌های معمولی نیست/ عکس

نیسان با سه کانسپت پیشرفته در نمایشگاه موبیلیتی ژاپن حاضر خواهد شد که هایپر تورر یکی از آنهاست. این نمایشگاه از 25 اکتبر شروع می‌شود. هایپر ادونچر و هایپر Urban دو کانسپت دیگری هستند که همراه با هایپر تورر در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در کردوار نیوز مراجعه کنید.

۵۸۵۸

نمایش بیشتر

کارگروه خبری مطالب پزشکی

درمان بیماری‌ها فقط یک قسمت از وظایف من است. من سعی می‌کنم با ارائه راهنماها و توصیه‌های پزشکی، افراد را به زندگی سالم و پرانرژی همراه با سلامتی هدایت کنم.