اخبار بین المللی

پرتاب ناموفق ماهواره تجسسی کره شمالی

کره شمالی که پیش‌تر از قصد خود برای پرتاب یک ماهواره تجسسی به مدار زمین خبر داده بود، اعلام کرد این پرتاب با شکست مواجه شده و راکت حامل ماهواره در مراحل اولیه پرتاب منفجر شده است.

به گزارش کردوار نیوز، کره شمالی اعلام کرد پرتاب آزمایشی یک ماهواره تجسس نظامی این کشور به دلیل انفجار یک موتور جدید راکت، شکست خورده است.

این در حالی است که ساعاتی قبل کره جنوبی و ژاپن از پرتاب یک شیء ناشناس شبیه به موشک بالستیک توسط کره شمالی در مسیر دریای زرد خبر داده و به شهروندان خود در آن منطقه توصیه کردند که پناه بگیرند.

اداره ملی فناوری هوافضای کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد علت شکست این پرتاب بروز اختلال در موتور جدیدی بوده که برای اولین‌بار در راکت این ماهواره به کار گرفته شده است.

پیونگ‌یانگ امروز اعلام کرده بود که تا چهارم ماه ژوئن، قصد دارد یک ماهواره به فضا پرتاب کند؛ اقدامی که اگر با موفقیت همراه می‌شد، دومین ماهواره تجسسی کره شمالی را در مدار زمین قرار می‌داد.

کره شمالی در سال گذشته نیز دو پرتاب ناموفق را پشت سر گذاشت و در ماه نوامبر نخستین ماهواره تجسسی خود را با موفقیت در مدار زمین قرار داد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.