اقتصادی

«کمال قلیچدار اوغلو» رقیب انتخاباتی اردوغان شد

کاندید اتئلاف مخالف دولت؛

ائتلاف مخالف دولت ترکیه اعلام کرد، «کمال قلیچدار اوغلو»، رهبر حزب جمهوری خواه خلق نامزد مشترک آنها مقابل رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور در انتخابات آتی که قرار است در ۱۴ ماه می (24 اردیبهشت) برگزار شود، خواهد بود.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ائتلاف مخالف دولت ترکیه اعلام کرد، «کمال قلیچداراوغلو»، رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق نامزد مشترک آنها مقابل رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور این کشور در انتخابات آتی که قرار است در ۱۴ ماهمی (24 اردیبهشت) برگزار شود، خواهد بود.

تمل کرم الله اوغلو رئیس حزب «سعادت» در جمع گروهی در خارج از مقر حزبش در آنکارا که رهبران ائتلاف موسم به «میز ششگانه» روز دوشنبه در آن دیدار کردند، گفت: «کمال قلیچداراوغلو نامزد ما برای ریاست جمهوری است.»

این در حالی است که حزب «خوب» که دومین حزب بزرگ در ائتلاف میز شش‌گانه است روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت که دیگر در این ائتلاف حضور ندارد. «مرال آکشنر» رهبر حزب خوب درخواست کرده بود که منصور یاواش شهردار آنکارا یا اکرم امام اوغلو شهردار استانبول جایگزین قلیچدار اوغلو در این نامزدی شوند.

ساعاتی قبل از اینکه پنج حزب باقیمانده در ائتلاف آماده معرفی قلیچدار اوغلو به عنوان نامزد ریاست جمهوری برای ائتلاف شوند، شهردار آنکارا و شهردار استانبول نشست کوتاهی با آکشنر برگزار کردند و وی پیشنهاد کرد که آنها معاون رئیس‌جمهور در صورت پیروزی احزاب مخالف در انتخابات، شوند.

کورشاد زورلو سخنگوی حزب خوب، به خبرنگاران گفت که آکشنر یک پیشنهاد جامع ارائه کرده است.

زورلو گفت آکشنر پیشنهادی را برای انتصاب شهرداران دو شهرداری به عنوان معاون اجرایی رئیس‌جمهور ارائه کرده است.

یک مقام ارشد حزب جمهوری‌خواه خلق به خبرگزاری رویترز گفت که حزب او با این پیشنهاد موافقت کرده است.

پیش‌تر موسسه پیمایش افکار عمومی او. آر. سی (ORC) نتایج آخرین نظرسنجی خود را منتشر و اعلام کرده بود که بر اساس نتایج این نظرسنجی، حزب حاکم «عدالت و توسعه» در رقابت‌های حزبی همچنان پیشتاز است و حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه نیز در رده دوم محبوبیت و مقبولیت قرار دارد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر