۴ سینما به سینماهای قزوین اضافه می‌شود

سینما |قزوین |وین

به گزارش خبرگزاری کردوار نیوز از قزوین؛ حسین براتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان این خبر اظهارکرد: پیرو تفاهم نامه منعقد شده مابین دکتر اعلایی استاندار قزوین و دکتر خزائی ریاست سازمان سینمایی کشور که در سال گذشته انجام شد متعهد شدیم با بررسی های صورت گرفته ۴ سینما به سینماهای موجود استان اضافه شود.

وی افزود: چهار شهرستان مورد بررسی قرار گرفته و مقدمات کار از قبیل دریافت مجوز ماده ۵ از وزارتخانه دریافت شده است. تعهدی که سازمان سینمایی کشور در این خصوص به عهده اش می‌باشد نیز آماده است و به لحاظ زیرساختی و عمرانی می‌بایست الزامات و پیگیری‌های لازم آن اماکنی که برای ساخت سینما پیش بینی شده است از ناحیه سازمان برنامه ریزی استان شکل بگیرد تا آن تعهد محقق شود.

براتی ادامه داد: البته اقداماتی را نیز در این خصوص با فرمانداران شهرستان ها و از طریق روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها دنبال کرده‌ایم و از طرف استان نیز با سازمان برنامه ریزی گفتگویی صورت گرفته و مقرر شده است سازمان برنامه ریزی اعتبارات عمرانی که طبیعتا در این خصوص باید برای این اداره کل منظور دارد را با حمایت های خوب خود اعمال کند تا ما بتوانیم آماده سازی‌های لازم برای تفکیک اماکنی که برای ایجاد سینما لازم است صورت بپذیرد را از محل آن اعتبارات انجام دهیم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: طی مذاکراتی که با دکتر وکیلی داشتیم مقرر شد این فرآیند با نهایت سرعت در سال جاری انجام پذیرد تا مردم عزیزمان در شهرستانها بتوانند از بهره کافی و وافی از ظرفیت های موجود در عرصه سینما برخوردار شوند.

۴۶

نمایش بیشتر