اخبار همه جانبه

اعزام مبلغان تخصصی در دستور کار سازمان اوقاف است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

دانشگاه |سازمان اوقاف و امور خیریه |شفافیت

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده در دیدار با رئیس مجمع نمایندگان طلاب اظهار کرد: اعزام تخصصی، رویکرد جدید اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف است و در این زمینه از ظرفیت مجمع نمایندگان طلاب هم استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: تغییراتی در این زمینه در اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف ایجاد شده و تلاش می‌کنیم تبلیغ تخصصی را در دستور کار قرار دهیم.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در گذشته پنج مناسبت تبلیغی وجود داشت گفت: با تلاش صورت گرفته، این مناسبت‌ها به ۹ مورد افزایش یافته‌اند و در ایامی مانند دهه فجر، هم اعزام عمومی و هم اعزام تخصصی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: سال گذشته، توفیق اعزام ۱۷ هزار نفر مبلغ را به مناطق مختلف کشور داشتیم همچنین در دهه فجر، دو اعزام تخصصی با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و در قالب سخنرانی‌های چند رسانه‌ای در بقاع متبرکه و مساجد سراسر کشور صورت گرفت.

شفیع‌زاده با بیان اینکه این اعزام‌های تخصصی در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی هم تکرار شده است خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروه‌های تخصصی ۱۲ گانه از سال گذشته شروع شده و همزمان با هفته وقف امسال، هفتمین کارگروه با عنوان وقف و امامزادگان راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: زین پس حکم تبلیغ برای سرگروه‌های غیر تخصصی صادر نمی‌شود تا بتوانیم از بدنه مبلغان، تخصص در تبلیغ را مورد توجه قرار دهیم.

مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: علاوه بر اینها و با هدف ارتقا سطح تبلیغ، برگزاری دوره‌های حضوری و مجازی آموزشی برای مبلغان به صورت جدی دنبال می‌شود.

کارگروه وقف در مجمع نمایندگان طلاب شکل خواهد گرفت

حجت‌الاسلام والمسلمین سید جلال رضوی آنلاین نیز در این نشست اظهار کرد: اعزام مبلغ، یکی از مهمترین بخش‌های سازمان اوقاف به شمار می‌رود.

وی افزود: با پیشرفت انقلاب و ویژگی‌های تمدن اسلامی، باید متناسب با گام دوم انقلاب قدم برداریم زیرا این بیانیه، دستورالعملی برای دستگاه‌های حاکمیتی و آحاد جامعه است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب به لزوم همراهی سازمان اوقاف با بیانیه گام دوم اشاره و ابراز کرد: امروز سازمان اوقاف است که اگر می‌خواهد ثابت کند این همراهی وجود دارد، باید شاهد ثبت موقوفاتی برای حمایت از فلسطین باشیم.

وی ادامه داد: لازم است میز فلسطین یا کارگروهی با همین عنوان، در این ایام تشکیل شود و اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف، حتماً به این مسئله ورود کند.

رضوی آنلاین خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان طلاب خود را موظف می‌داند که کارگروه وقف را تشکیل دهد زیرا وقف، عامل اصلی نیکوکاری در جامعه بوده و نیازهای بسیاری را برطرف می‌کند و هر جا موقوفات به کار گرفته شده‌اند، خیلی از مشکلات حل شده و این روند در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب، همواره رو به پیشرفت بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، درمانی و قرآنی اوقاف زبانزد است گفت: به خصوص در ایام اربعین، شاهد توسعه فعالیت‌های این سازمان در اقصی نقاط کشور هستیم.

وی افزود: از توفیقات ایران اسلامی، وجود خیرین فراوان است که نباید از آنها غافل باشیم، بلکه باید افتخار کنیم که این افراد در حوزه‌های مختلف به نقش‌آفرینی مشغولند، و مطمئن باشیم تا زمانی که با شفافیت مشغول کار هستیم و نیات واقفین را امینانه اجرا می‌کنیم، مردم هم با دستگاه وقف همراهی خواهند کرد.

رضوی آنلاین ادامه داد: حتی می‌توان اداره کل اعزام مبلغ را به معاونت تبلیغ در مجموعه سازمان تبدیل کرد و در کنار دانشگاه قرآنی، دانشگاه وقف هم راه‌اندازی کرد تا برخی از طلاب به صورت رسمی در آنجا مشغول به تحصیل شوند و سپس به عنوان مبلغ تخصصی وقف به مناطق گوناگون اعزام شوند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه ۷۰ نفر از اساتید برجسته حوزه در این مجمع حضور دارند گفت: اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند و از آنها بخواهد هم سرگروه تبلیغی باشند و هم محتوای تبلیغی مناسب برای سازمان اوقاف فراهم کنند.

نمایش بیشتر