اقتصادی

سریال کمدی «بَری» بعد از سه فصل به پایان رسید

ستاره |شبکه |شبکه اچ بی او

شبکه اچ‌بی‌او، آخرین قسمت از فصل سوم و پایانی سریال کمدی – درام «بَری» را به روی آنتن فرستاد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سریال کمدی سیاه «بَری» (Barry) شب گذشته پس از پخش قسمت آخر فصل سوم، به پایان رسید. این سریال محبوب شبکه اچ بی او در سه فصل و ۲۴ قسمت به روی آنتن رفت.

«بری» قصه زندگی قاتلی حرفه‌ای را به تصویر می‌کشد که بر اثر یک اتفاق، مسیرش به یک کلاس بازیگری در لس‌آنجلس می‌افتد و به همین واسطه انتخاب‌های زندگی‌اش را زیر سؤال می‌برد.

سریال «بری» پخش خود را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و از همان قسمت‌های ابتدایی توانست ارتباط خوبی با مخاطبانش برقرار کند. ستاره اصلی این سریال کمدی – درام بیل هیدر است، سازنده و بازیگر اصلی این مجموعه که بدون شک یکی از برگ برنده‌ها مجموعه به حساب می‌امد. او برای بازی در نقش بری در دو سال پیاپی، دو بار جایزه امی بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را به دست آورد.

در طول سه فصلی که از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳ این سریال از شبکه اچ بی او پخش شد (به دلیل همه‌گیری تولید فصل سوم این سریال با دو سال تاخیر انجام شد) «بری» نامزد دریافت ۹ جایزه گلدن‌گلوب و ۲۲ جایزه امی شد که از آن میان توانست ۳ بار برنده جایزه امی در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد (۲ بار) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شود.

«بری» در سایت‌های امتیازدهی به آثار نمایشی نیز جایگاه قابل توجهی دارد. این اثر در سایت مطرح IMDB که مرجع بسیاری از علاقه‌مندان به فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی است، امتیاز ۸.۴ از ۱۰ را به خود اختصاص داده است. امتیازی که این اثر را در میان سریال‌های محبوب این سایت قرار داده است.

در سایت روتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) که آثار در آن توسط منتقدان شناخته شده امتیازدهی می‌شود، شرایط این فیلم بهتر است و توانسته به نمره ۹۹ درصد دست پیدا کند. در دیگر سایت مهم منتقدان یعنی متاکریتیک (Metacritic) نیز این سریال به امتیاز ۸۸ از ۱۰۰ دست یافته است. امتیازات و نمراتی که در کنار نامزدی این سریال در جشنواره‌های معتبر نشان می‌دهد این سریال هم از طرف منتقدان و هم از طرف مخاطبان با استقبال روبرو شده است.

نمایش بیشتر