فرهنگ غدیر را رها نکنیم/تهدید وهابیت و سکولاریسم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام عباس علی ابراهیمی ظهر سه‌شنبه در پیش اجلاسیه دومین کنگره بین المللی غدیر گسترش با بیان اینکه اولین کنگره بین‌المللی راهکارهای گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج البلاغه سال قبل در استان برگزار شد، افزود: خروجی آن تهیه کتاب بیش از ۸۵۰ صفحه‌ای بوده است.

وی گفت: با همکاری دانشگاه آزاد, دفتر نمایندگی ولی فقیه استان، استانداری، حوزه‌های علمیه و مراکز دانشگاهی و غیره این کنگره برگزار می‌شود.

وی افزود: همه تمهیدات برای برپایی این کنگره آماده شده است و فراخوان آن تهیه شده و امیدواریم فرهنگ سازی مناسب برای اجرای آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دومین کنگره بین‌المللی دهه امامت و ولایت سال آینده در استان اجرا می‌شود، ادامه داد: باید از تاریخ درس بگیریم زیرا شخصیت آسمانی نظیر حضرت علی علیهم السلام به بشریت معرفی می‌شود اما اکنون شاهد آن هستیم که جامعه اسلامی و مسلمانان با جمعیت بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفری با مشکلات زیادی روبرو است.

دبیر کنگره بین المللی گسترش فرهنگ غدیر در مازندران تفرقه را عامل اصلی وجود مشکلات در جامعه بیان کرد و گفت: حضرت علی علیهم السلام بعد از ۲۵ سال که به خلافت رسیدند و با مشکلاتی روبرو بود و و این مسئله در نهایت به کربلا و عاشورا ختم شد.

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه باید از تاریخ درس بگیریم، یادآور شد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری نباید مسئله غدیر را رها کنیم و در زمان کنونی نیز سه جریان برجسته اندیشه‌های نسل نو و باورهای آنان را هدف قرار داده است.

وی وهابیت، نگاه سکولاریسم و تشیع افراطی را از جمله تهدیدها و آسیب‌ها بیان کرد.

نمایش بیشتر