اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

خرید بهترین انواع دستگاه تصفیه کننده هوا و رطوبت ساز خانگی

دستگاه تصفیه هوا چیست؟

عملکرد دستگاه تصفیه هوا به شکلی است که هوای داخل محیط‌های سربسته را پاکسازی می‌کند. این دستگاه برای کاهش آلودگی، بهبود کیفیت هوا و تصفیه آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی دستگاه تصفیه، از بین بردن آلاینده‌ها و مواد سمی، محدود کردن میزان مواد آلرژی‌زا و جلوگیری از بیماری‌های تنفسی و ریوی مانند آسم موجود در هوا است. دستگاه‌های تصفیه هوا بهترین گزینه برای بهبود کیفیت زندگی کودکان، افراد سالخورده، افرادی با آلرژی و حساسیت‌های مختلف و… هستند. نکاتی که درباره خرید و قیمت تصفیه کننده هوا باید بدانید را در ادامه مقاله آورده ایم. با ما همراه باشید.

آسم |آلرژی |آلودگی هوا

چرا باید از دستگاه تصفیه استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند آلودگی و ذرات معلق تنها در فضای خارج از خانه برای سلامتی بدن انسان مضر هستند. مکان‌های سربسته مانند خانه‌های مسکونی و محیط کار نیز می‌توانند شرایط مناسب برای حضور آلاینده‌های زیان‌آور را فراهم کنند.ذرات گرد و غبار، الیاف فرش و پرده، حیوانات خانگی، پر پرندگان خانگی، بو و دود سیگار، بوی غذا، ذرات چربی و… همگی در گروه آلاینده‌های محیط‌های بسته قرار دارند.این آلاینده‌ها در طولانی مدت مشکلات تنفسی و حساسیت‌های مختلفی را به وجود می‌آورند. به همین جهت استفاده از دستگاه تصفیه هوا به پاک و سالم ماندن هوای محیط کمک بزرگی خواهد کرد.

میزان آلودگی در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر از شهرهای کوچک است. همان‌طور که هوای محیط بیرون نیاز به پاکسازی دارد، هوای داخل خانه نیز باید برای تنفس بهتر و پیشگیری از بیماری‌های مختلف تصفیه شود. در ادامه ما به مواردی اشاره می‌کنیم که اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه هوا را برای ما روشن می‌کند.

اهمیت و ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی به طور سالانه میلیون ها نفر در جهان بر اثر آلودگی هوا جان خد را از دست میدهند.طی تحقیقات منتشر شده در مجله( The Lancet Science Magazine)  6 میلیون نفر در شهر های بزرگ که دارای آلودگی هستندر سال 2015 میلادی جان خود را از دست داده اند.استنشاق ذرات آلرژن، دی اکسید کربنCO2،ازت،و سایر ریز گرد ها و گاز های سمی در کلان شهر های پرجمعیت و صنعتی باعث افزایش بیماری هایی از قبیل :برونشیت،آسم،آپنه و تنگی نفس،فشار خون،سکته قلبی و مغزی و تپش قلب گردیده است.

آلرژی

وضعیت سلامتی افرادی که آلرژی دارند، با کوچک‌ترین ذره گرد و غبار یا وجود ماده‌ای حساسیت‌زا در محیط به سرعت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. وجود یک دستگاه تصفیه در خانه این مکان را به پناهگاهی امن تبدیل می‌کند که شخص در برابر مواد آلرژی‌زا محافظت می‌شود.

نگهداری از حیوانات خانگی

وجود حیوانات خانگی در محیط زندگی ممکن است باعث بروز آلرژی و حساسیت شود. ذرات آلرژی‌زا موجود در هوا ناشی از نگهداری حیوان خانگی می‌تواند به تدریج وارد ریه‌های فرد شده و باعث ایجاد مشکلات متعددی گردد. با استفاده از دستگاه تصفیه هوا می‌توانید ذرات معلق در هوا را حذف کرده و شرایطی مناسب برای سلامتی اعضای خانواده‌تان فراهم کنید.

گرد و غبار ناشی از ساختمانسازی

عملیات ساخت و ساز معمولا با مقدار زیادی خاک و گرد و غبار همراه است. اگر در نزدیکی محل سکونت شما ساختمان‌سازی انجام می‌شود و هر روز با انبوهی از ذرات گرد و غبار و خاک روبرو هستید، ما استفاده از دستگاه تصفیه هوا را به شما پیشنهاد می‌دهیم. ذرات شن و ماسه می‌توانند سلامت ریه‌ها و غشاهای مخاطی سیستم تنفسی را تحت تأثیر قرار داده و به آن‌ها آسیب وارد کنند. با وجود دستگاه تصفیه در خانه، نگهداری و تعویض مرتب فیلتر می‌توانید برای همیشه از شر ذرات معلق موجود در هوا خلاص شوید.

بیماری‌های تنفسی

عوارض مانند آسم توسط میکروب‌ها و ذرات موجود در هوا تشدید می‌شوند، این امر باعث افزایش مشکلات بسیاری برای سلامتی این دسته از افراد می‌گردد. به همین جهت استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای حفظ سلامتی بیماران تنفسی امری ضروری محسوب می‌شود. با وجود دستگاه تصفیه، افرادی که آسم دارند یا از دیگر بیماری‌های ریوی رنج می‌برند، می‌توانند شرایط محیط را به نفع خود مدیریت کنند.

حساسیت به بو

بسیاری از افراد به بوهای مختلف مانند مواد شوینده، عطر و اودکلن، مواد شیمیایی، رنگ و… حساسیت دارند. این دسته از افراد با وجود حساسیتی که دارند به شدت در معرض تحریک ریه و ابتلا به بیماری‌های تنفسی قرار دارند. دستگاه تصفیه هوا در محیط بسته می‌تواند کیفیت هوای محیط را بهبود بخشیده و در کاهش بوی ناشی از مواد مختلف نقش داشته باشد. بیشتر مردم متوجه گرد و غبار تولید شده از فن خنک‌کننده دستگاه کامپیوتر و لپ‌تاپ خود نیستند. اگر در خانه مشغول به کار هستید، وجود یک دستگاه تصفیه، از شما در برابر ناخالصی‌های موجود در هوا محافظت می‌کند.

سلامت کودکان

کودکان به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند. با وجود دستگاه تصفیه هوا در خانه، می‌توان اطمینان پیدا کرد که کودکان در برابر میکروب‌ها، ذرات ریز موجود در هوا و بیماری‌های تنفسی محافظت می‌شوند.

 مزایای استفاده از دستگاه تصفیه هوا

اگر با مشکلاتی مانند بیماری آسم یا حساسیت‌های فصلی مواجه هستید، بهترین گزینه برای بهبود شرایط شما، دستگاه تصفیه هوا است. این دستگاه ذرات گرد و غبار موجود در هوا را جذب کرده و آلاینده‌های مضر را نیز از بین می‌برد.عواملی مانند دود سیگار، آلودگی هوا، ترافیک، تأسیسات صنعتی و… توانایی ایجاد بیماری‌های مختلفی از برونشیت گرفته تا تومورهای سرطانی را دارند. دستگاه تصفیه هوا عوارض ناشی از این عوامل را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد. دستگاه تصفیه اثر مطلوبی در از بین رفتن گازهای سمی موجود در هوا مانند CO، CO2، O3، SO2، NO2 و… دارد. دستگاه‌های تصفیه هوا یکی از ضروری‌ترین وسایل در شهرهای بزرگ و صنعتی جهت حذف آلودگی و افزایش کیفیت هوایی هستند که ما تنفس می‌کنیم.

با استفاده از این دستگاه کودکان و سالمندان که سیستم ایمنی آسیب‌پذیرتری دارند، شرایط مطلوبی برای تنفس خواهند داشت. دستگاه تصفیه هوا توانایی مطلوبی در از بین بردن باکتری، ویروس و قارچ‌های موجود در هوا دارد. دستگاه‌های تصفیه هوا به واسطه فیلترهایی که در طراحی آن‌ها به کار رفته، ذرات معلق موجود در هوا را به خود جذب می‌کنند. از آنجا که این دستگاه در کاهش عوامل آلرژی‌زا نقش دارد، به همان نسبت مشکلات تنفسی نیز بهبود پیدا می‌کنند. جریان هوای سالم در محیط‌های بسته مانند خانه در بهبود کیفیت خواب نیز نقش مؤثری دارد.

نحوه انتخاب و خرید انواع دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا به گونه ای ساخته شده اند که با استفاده از چندین فیلتر با کارایی متفاوت،انواع آلاینده های موجود در هوا شامل گاز co2 (دی اکسید کربن)،بو های نامطبوع،ذرات معلق در هوا تا اندازه 2.5 میکرون،انواع ویروس ها  باکتری ها و غیره را حذف و یا جذب فیلتر ها کرده و در نهایت هوایی سالم  فاقد هرگونه آلودگی را به ارمغان بیاورد.

شهر های بزرگ جهان که از نظر آلودگی هوا در وضعیت نامناسبی قرار دارند از جمله شهر های بزرگ ایران مانند : تهران ،اصفهان،اهواز و… که با توجه به افزایش استفاده از سوخت های فصیلی و به تازگی بروز پدیده ریزگرد موجب شدت بخشیدن به میزان آولدگی هوای اغلب شهر های ایران گردیده است.بیمار های تنفسی و ریوی را افزایش داده،به همین علت راه حل های از بین بردن خطرات ناشی از  آلودگی هوا برای حفظ سلامتی مورد استفاده قرار میگیرند.

امکان پاکسازی هوای داخل خانه و ساختمان با استفاده از دستگاه تصفیه هوا بسیار سریع انجام میگردد تا پاکسازی هوای شهر ها که وابسته به تعداد بسیار زیادی از عوامل میباشد.افزایش سلامت هوای محیط زندگی نه تنها برای افراد دارای بیماری تنفسی و آسم مناسب است بلکه باعث افزایش قدرت سیستم بدنی افراد شده و از بسیاری از بیماری ها نیز پیشگیری میکند.پس از چند ماه استفاده از دستگاه تصفیه هوا با بررسی فیلتر های آن میتوانید به چشم میزان آلودگی هوا را مشاهده نمایید.

دستگاه تصفیه هوا در انواع مختلف و قیمت های ارزان و مناسب در توانی نو موجود است. خرید دستگاه تصفیه هوا برای خانه ،شرکت و محیط های پر رفت و آمد بسیار کاربردی است.فروش انواع دستگاه تصفیه هوا با فیلتر های اصل در این روز ها که آلودگی هوا و بیماری های آلرژیک و نیز کرونا زیاد شده است بسیار پر مخاطب گردیده است.

بهره‌مندی از یک هوای پاک و تمیز تأثیر بسیار زیادی در سلامتی افراد دارد. همان اندازه که هوای پاک در عملکرد مناسب بدن نقش دارد؛ هوای ناپاک و پر از آلاینده نیز سیستم‌های مختلف را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند. بنابراین افراد بسیاری مخصوصاً بیماران تنفسی و افراد تحت‌تأثیر آلرژی‌های مختلف ترجیح می‌دهند که از دستگاه تصفیه هوا استفاده کنند.

ساختار دستگاه به‌گونه‌ای است که از سیستم‌های قدرتمند تهویه هوا استفاده می‌کند و همواره قادر است که هوای پاک و عاری از میکروب را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. از طرفی دستگاه باید دارای ظاهری مناسب باشد؛ زیرا دائماً در معرض‌دید قرار دارد. امروزه شرکت‌های بسیاری در حال فعالیت هستند و انواع متنوعی از تصفیه‌کننده‌ها را ارائه می‌دهند.

خرید دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا

خرید دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا،پیش فیلتر و در برخی از دستگاه های تصفیه هوا فیلتر کربن فعال نیز تعبیه شده است.همچنین برخی تصفیه کننده های هوا با دارا بودن لامپ UV  باعث میشوند تا میکروب زدایی و ویروس کشی تا حد بسیار بالایی افزایش یابد.خرید اینترنتی تصفیه هوا با فیلتر هپا و سایر فیلتر ها موثر از تجهیزات پزشکی توانی نوکه دارای تضمین کیفیت و گارانتی قیمت است،باعث میشود تا خریدی مطمعن با قیمت ارزان را تجربه نمایند.

جدول انواع فیلتر دستگاه تصفیه هوا با مشخصات و نکات نگهداری
ردیف انوع فیلتر جنس فیلتر ابعاد(سانتی متر) قابلیت ها امکان شستشو طول عمر
1 فیلتر اولیه توری فلزی آلومینیومی 5*30*60 و 5*60*60 حذف ذرات تا قطر 1 الی 2 میلیمتر بله مادام العمر
2 فیلتر ثانویه توری فلزی آلومینیومی 5*30*60  و 60*30*5 پاکسازی ذرات معلق بله مادام العمر
3 فیلتر کربن فعال مواد آلی مانند ذغال و چوب 4.1*26*18 حذف دود و مواد شیمایی هوا خیر 1 ساله
4 فیلتر هپا الیاف کاغذی،پلاستیکی و فلزی در ابعاد مختلف حذف انواع باکتری،ویروس  گرد غبار خیر 3 ساله
5 لامپ UV  شیشه و فلز ندارد حذف ویروس و باکتری خیر تا زمانی سوختگی لامپ
6 فیلتر هگا دی اکسید تیتانیوم حذف گاز های مضر خیر 3 ساله
7 فیلتر پلاسما رطوبت مایع با تکنولوژی نانو حذف ذرات آلرژن و بوزدایی خیر 3 تا 5 سال

بیشتر بدانید:

تصفیه هوا متناسب با کارایی‌ خانگی ،اداری و صنعتی

تصفیه‌ کننده‌ هوا تقریباً در همه مدل‌ها، ابعاد و اندازه‌ها تولید و روانه بازار می‌شوند. علت چنین اقدامی، کاربری‌های متنوع تصفیه هوا است. گاهی اوقات نیاز است که دستگاه در محیط روی میز قرار بگیرد؛ درنتیجه نمونه‌های رومیزی جهت خرید از توان نو مناسب هستند. از طرفی متراژ محیط نیز در اندازه تصفیه‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید، اهمیت دارد. اندازه دستگاه تصفیه هوا اگر بیشتر یا کمتر از نیاز محیط باشد؛ کارایی مناسبی ندارد.

اگرچه تصفیه‌کننده‌های بزرگ‌تر قدرت‌های بیشتری دارند، اما این مسئله به معنای ضعیف‌بودن تصفیه‌کننده‌های رومیزی و کوچک‌تر نیست! دلیل ایجاد تنوع در ابعاد و اندازه‌های دستگاه به‌علت نیازهای مختلف کاربران و کاملاً قابل‌توجیه است.

قابلیت خودکار سیستم تصفیه هوا

دستگاه تصفیه‌هوا اگر از نمونه‌های هوشمند باشد؛ دارای سیستمی است که میزان آلاینده‌ها و ذرات حساسیت‌زای محیط را شناسایی می‌کند. بنابراین اگر میزان ذرات و آلاینده‌ها بیش‌از حدمجاز شود؛ به‌صورت خودکار فعالیت خود را آغاز می‌کند. اگر دستگاه در حال فعالیت باشد؛ در این وضعیت با مشاهده آلاینده‌های بیشتر اقدام به تغییر سرعت کار و حتی استفاده از حالت توربو می‌کند.

انواع دستگاه تصفیه هوا بدون صدا و لرزش

به‌طور کلی لرزش و صدا در دستگاه‌ها و تجهیزاتی که از موتورهای قدرتمندی استفاده می‌کنند؛ معیار مناسبی جهت سنجش کیفیت وسیله به‌حساب می‌آید. عمده تجهیزاتی که در توان نو به‌فروش می‌رسند به‌اندازه‌ای باکیفیت هستند که در کمترین حالت صدا و لرزش قرار دارند. درنتیجه از نظر کاربران رتبه‌های بالاتری کسب می‌کنند. هرچقدر صدا و لرزش کمتر باشد؛ آرامش و آسایش کاربر حین کار دستگاه تصفیه هوا بیشتر است.

گردش هوای محیط

از دیگر قابلیت‌های دستگاه تصفیه هوای مدرن، وجود فن‌هایی است که با قدرت و سرعت قابل‌تنظیمی، هوای محیط را به گردش درمی‌آورند. بنابراین به‌صورت فن‌ها و کولرهایی عمل می‌کنند که علاوه بر چرخش هوا در محیط، انواع بوهای نامطبوع و سموم موجود را خارج می‌کند.

به نقل از: پارس شیائومی مرکز فروش محصولات شیائومی

نمایش بیشتر