اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

ضرایب دروس کنکور ریاضی فیزیک

اگر داوطلب کنکور رشته ی ریاضی فیزیک هستید اما از ضرایب دروس عمومی و تخصصی در کنکور 1401 اطلاعی ندارید، بهتر است هرچه سریع تر اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. باید بدانید که داشتن اطلاعاتی در مورد زیرگروه ها و ضرایب دروس تخصصی برای هر زیرگروه، به شما در انتخاب رشته ای مناسب کمک شایانی می کند.

اهمیت ضرایب درس های مختلف در کنکور

وجود شغلی پردرآمد در آینده، تبدیل به یکی از ملاک های داوطلبان برای انتخاب رشته های مختلف دانشگاهی شده است. گاهی داوطلبان با هدف تحصیل در کشورهای خارجی خود را برای قبولی در بهترین دانشگاه ها و استفاده از بورسیه ی تحصیلی آماده می کنند؛ چرا که آینده ی شغلی خود را در آن کشورها تضمین شده می بینند. از بین کشورهای دارای بورسیه، تحصیل لیسانس در کانادا، بسیار مورد استقبال داوطلبان قرار می گیرد.

ادبیات |ادبیات فارسی |اشتغال

تاثیر ضرایب دروس تبدیل به یکی‌ از مهم ترین عوامل، برای برنامه ریزی و مطالعه ی دروس مختلف کنکور شده است. معمولا دانش آموزان روی دروس با ضرایب بالا، وقت بیشتری می گذارند. با آگاهی از ضرایب دروس تخصصی و عمومی، می توان برنامه ای ایده آل در جهت رسیدن به موفقیت و کسب رتبه های عالی، تنظیم نمود.

 پس اگر به دنبال اشتغال در رشته های پردرآمد ریاضی در آینده ای نه چندان دور هستید، ضرایب دروس کنکور ریاضی فیزیک را دست کم نگیرید.

ضرایب دروس در کنکور ریاضی فیزیک چگونه است؟

کنکور ریاضی فیزیک دارای دو دفترچه عمومی و تخصصی بوده که هر درس عمومی یا تخصصی،  با توجه به اهمیتی که در هر زیر گروه دارد، دارای ضریب مشخصی می باشد. با آگاهی از ضرایب دروس در کنکور ریاضی فیزیک، می توان رتبه ی خوبی در این تورنمنت علمی کسب نمود.

لازم به ذکر است که ضرایب دروس عمومی در تمامی گروه های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان، یکسان در نظر گرفته می شود. ضرایب دروس عمومی کنکور ریاضی فیزیک، برای زبان و ادبیات فارسی 4، زبان عربی 2، فرهنگ و معارف اسلامی 3 و زبان خارجه 2 می باشد.

ادبیات |ادبیات فارسی |اشتغال

ضرایب دروس تخصصی برای زیرگروه های مختلف رشته ی ریاضی فیزیک متفاوت است. این ضرایب برای 3 گروه آزمایشی آزمون ریاضی فیزیک، در جدول زیر آمده است:

نام درس زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3
ریاضی 4 4 3
فیزیک 3 3 2
شیمی 2 3 3

با توجه به جدول بالا می توان نتیجه گرفت که تاثیر درس ریاضی با ضریب 4 در زیرگروه یک رشته ی ریاضی فیزیک، دو برابر درس شیمی با ضریب 2 می باشد. یعنی تاثیر درس ریاضی در رتبه و تراز داوطلب برای زیرگروه یک، 2 برابر درس شیمی است.

چرا باید ضرایب دروس کنکور را بدانیم؟

با آگاهی از ضرایب دروس در کنکور ریاضی فیزیک، داوطلب می تواند برای موفقیت در آزمون سراسری، برنامه ریزی دقیق تری داشته باشد. علاوه بر این، توجه به ضرایب، تنها روی زمان برنامه ریزی کنکور تاثیر نمی گذارد، بلکه هنگام انتخاب رشته نیز، توجه به آن اهمیت دارد. به همین دلیل است که سازمان سنجش، رتبه و تراز هر داوطلب را با توجه به تاثیر ضرایب در زیر گروه، اعلام می کند.

رتبه و تراز هر داوطلب، متاثر از میزان سوابق تحصیلی دیپلم هم خواهد بود. حتی نمرات دیپلم بزرگسالان نیز با توجه به آخرین اخبار از طرف سازمان سنجش اعمال اثر خواهد شد.

نمایش بیشتر