اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

اجاره قلاب جرثقیل

اجاره قلاب جرثقیل خصوصا برای پروژه هایی که برای مدت محدودی به این ابزار نیاز دارند و یا بودجه محدودی دارند، می تواند انتخابی مقرون به صرفه باشد. تقریبا تمام انواع جرثقیل ها مانند جرثقیل دروازه ای، جرثقیل سقفی و غیره برای بلند کردن بار و تجهیزات به قلاب نیاز دارند. از آن جایی که قلاب جرثقیل در انواع و اندازه های مختلف طراحی و تولید شده است، توصیه می شود تا در هنگام اجاره یا خرید قلاب جرثقیل، حتما به مناسب بودن این قطعه برای جرثقیل شما و نوع و وزن باری که می خواهید با جرثقیل بلند و جابجا کنید، توجه داشته باشید.

اجزای هوک جرثقیل‬‎ |استاندارد |انواع قلاب جرثقیل سقفی‬‎

کاربرد قلاب جرثقیل

قلاب جرثقیل یکی از اجزای کاربردی جرثقیل است که برای گرفتن و بلند کردن بار توسط جرثقیل ضروری می باشد. در هنگام اجاره قلاب جرثقیل باید به استاندارد و با کیفیت بودن این قطعه توجه زیادی داشته باشید. فراموش نکنید استفاده از قطعات غیر استاندارد در جرثقیل می تواند منجر به بروز حوادث خطرناکی شده و زیان های مالی و جانی زیادی را به شما تحمیل کند.

برای اطمینان از استاندارد بودن قلاب جرثقیلی که قصد اجاره یا خرید آن را برای جرثقیل خود دارید حتما باید مطمئن شوید که این قطعه گزارش تأیید تست هایی مانند تست برینل یا سختی فلز، تست ذرات مغناطیسی، تست رادیوگرافی، تست اولتراسونیک و غیره را دارد.

از آن جایی که تمامی محصولات عرضه شده توسط مجموعه شاهین سازه اورجینال هستند با اجاره قلاب جرثقیل از این مجموعه می توانید از استاندارد و با کیفیت بودن محصولی که تهیه می کنید، کاملا خاطر جمع باشید. برای این منظور کافی است تا سفارش خود را در سایت شاهین سازه ثبت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان این مجموعه هماهنگی های لازم را با شما انجام دهند.

اجزای هوک جرثقیل‬‎ |استاندارد |انواع قلاب جرثقیل سقفی‬‎

انواع قلاب جرثقیل

همان طور که اشاره شد قلاب جرثقیل در انواع، مدل ها و اندازه های مختلفی وجود دارد. به همین دلیل در هنگام اجاره قلاب جرثقیل باید به مناسب بودن نوع، مدل و اندازه قلاب با کاربرد  مورد نظر خود توجه داشته باشید. انواع قلاب جرثقیل را می توانیم در دو دسته قلاب سیم بکسلی و قلاب زنجیری تقسیم بندی کنیم که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و باید برای کاربردهای مشخصی استفاده شوند. قلاب ها را می توان در شش دسته کلی نیز تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

 1. C شکل با چشمی برای کار با سیم بکسل و زنجیر
 2. دسته دار با چشمی برای کار با سیم بکسل
 3. دسته دار با چشمی برای کار با زنجیر
 4. دسته دار برای انتقال بارهای کوچک
 5. C شکل دسته دار
 6. دسته دار

قلاب ها با توجه به نوع و اندازه آن ها از تعدادی قرقره، بلوک و غیره ساخته می شوند و اغلب آن ها نیز دارای قفل هایی هستند که سبب می شود بار به هیچ عنوان از جرثقیل جدا نشود. از سایر انواع جرثقیل ها نیز می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • قلاب جرثقیل تکی و قلاب جرثقیل دوبل: قلاب جرثقیل تکی می تواند بارهایی تا وزن ۷۵ تن را بلند کند. قلاب جرثقیل دوبل نیز برای بارهایی با وزن بالاتر به کار می رود.
 • قلاب جرثقیل آهنگری: این قلاب ها که از آلیاژ فولاد گرم ساخته می شوند برای بلند کردن اجسام یک تکه و جابجا کردن این اجسام در مسیری صاف استفاده می شوند. معمولا برای جرثقیل هایی که در تولیدی ها استفاده می شوند، این نوع قلاب گزینه مناسبی است.
 • قلاب های چرخشی: این قلاب ها در دو دسته قلاب چرخشی بلبرینگی و قلاب چرخشی موقعیت یابی تقسیم بندی می شوند. قلاب چرخشی بلبرینگی در زمان بلند کردن بار می تواند به راحتی بچرخد اما قلاب چرخشی موقعیت یابی نمی تواند بچرخد.
 • قلاب های چشمی: در این قلاب ها یک زنجیره اتصالات به قلاب جوش خورده است و سبب می شود تا انعطاف پذیری قلاب برای گرفتن، بلند کردن و جابجایی بار بیشتر شود. این نوع قلاب های برای جرثقیل کارگاهی نیز کاربرد دارد.

اجزای هوک جرثقیل‬‎ |استاندارد |انواع قلاب جرثقیل سقفی‬‎

قیمت اجاره قلاب جرثقیل

قیمت اجاره قلاب جرثقیل تحت تأثیر عوامل مختلفی تعیین می شود که از جمله این عوامل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نوع قلاب جرثقیل: همان طور که توضیح دادیم قلاب های جرثقیل انواع مختلفی دارند و هر نوع از آن ها نیز ویژگی های خاصی دارند که استفاده از آن را برای کاربرد خاصی مناسب می کند.
 • مدل قلاب جرثقیل: انواع قلاب جرثقیل به مدل های مختلفی تقسیم بندی می شوند و با توجه به ویژگی ها و معایب و مزایای هر مدل، قیمت آن ها با هم فرق می کند.
 • اندازه قلاب جرثقیل: قلاب های جرثقیل در اندازه های مختلفی طراحی و تولید شده اند و شما باید با توجه به نوع جرثقیل و کاربرد مورد نظر خود، قلاب با اندازه مناسبی را اجاره کنید.
 • ظرفیت بار: قلاب های مختلف برای بلند کردن و جابجایی بارها و تجهیزات با وزن های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در هنگام اجاره قلاب جرثقیل باید حداکثر وزن بارهایی که می خواهید بلند و جابجا کنید را در نظر داشته باشید و قلاب با ظرفیت مناسب را تهیه نمایید.
 • برند و کشور سازنده: جرثقیل ها و قطعات مورد نیاز آن ها با برندهای مختلفی در بازار موجود هستند. برخی از این برندها شهرت بیشتر و کیفیت بالاتری دارند و بدیهی است که با قیمت بیشتری عرضه شوند.
 • تأمین کننده: برخی از تأمین کننده ها جرثقیل و لوازم مورد نیاز آن را با قیمت بالاتری به فروش می رسانند که ممکن است به دلیل اجاره برندهای خاص و مطرح، ارائه خدمات پس از فروش، ارائه خدمات جانبی مانند نصب و سرویس های دوره ای، انجام تعمیرات مورد نیاز و غیره باشد.
 • مدت زمان اجاره: مدت زمانی که به قلاب جرثقیل نیاز دارید نیز در تعیین قیمت اجاره آن تأثیر گذار است.

نکات مهم در هنگام اجاره قلاب جرثقیل

در هنگام اجاره قلاب جرثقیل باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین قلاب را برای کاربرد مورد نظر خود تهیه کنید. مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید توجه به با کیفیت و استاندارد بودن قلاب است. به یاد داشته باشید که استفاده از قلاب جرثقیل غیر استاندارد تنها به دلیل ارزان تر بودن آن می تواند سبب سقوط بار و بروز حوادث زیان باری شود.

نکته مهم دیگری که باید در هنگام اجاره یا خرید قلاب جرثقیل در نظر داشته باشید، انتخاب قلابی است که از نظر نوع، مدل و اندازه برای کاربرد  مورد نظرتان مناسب باشد. در صورتی که با انواع مختلف قلاب ها و ویژگی ها و مزایا و معایب آن ها آشنا نیستید، توصیه می شود از کارشناسان مطلع در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کنید.

کارشناسان مجموعه شاهین سازه می توانند در انتخاب و اجاره مناسب ترین نوع قلاب جرثقیل برای کاربرد مورد نظر شما و با توجه به نوع و مدل جرثقیلی که استفاده می کنید، شما را راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایت شاهین سازه مراجعه کرده و با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

جمع بندی

در این نوشته اطلاعات کاملی در مورد اجاره قلاب جرثقیل ارائه کرده ایم. همان طور که توضیح دادیم در مواقعی که برای انجام پروژه خود بودجه محدودی دارید و یا برای مدت کوتاهی می خواهید از قلاب جرثقیل استفاده کنید بهتر است به جای خرید از گزینه اجاره قلاب جرثقیل استفاده کنید.

برای اجاره کردن قلاب و سایر لوازم مورد نیاز انواع جرثقیل ها می توانید به سایت شاهین سازه مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید تا کارشناسان این مجموعه در اسرع وقت تمامی اطلاعات لازم را به شما ارائه دهند. مجموعه شاهین سازه به صورت حرفه ای و با سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه تمامی خدمات مرتبط با جرثقیل ها و تجهیزات مورد نیاز آن ها فعالیت می کند. راه های تماس با این مجموعه عبارتند از:

 • آدرس دفتر: اتوبان تهران – ساوه، خروجی شهریار، شهرک الورد، خیابان کشاورز، شرکت شاهین سازه
 • آدرس ایمیل: shahinsazehsh@gmail.com info@shahin-sazeh.ir
 • تلفن تماس: ۰۹۱۲۷۷۸۸۴۸۷-۰۹۱۲۱۴۳۸۷۴۲- ۰۲۱۶۵۹۶۰۰۶۷
  آدرس سایت: https://shahin-sazeh.ir/
نمایش بیشتر