اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

آشنایی با 9 نهال بادام با کیفیت بالا

بهترین روش کاشت نهال بادام

یکی از آجیل های محبوب و خوش طعم بادام است. این نهال از این رو بسیار محبوب و پر طرفدار است که میوه آن از طریق مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. از نظر استفاده مستقیم در غذا، استفاده جهت تزیئنات و همچنین روغن آن خواص درمانی دارد. همین تنوع در استفاده و محبوبیت ها باعث شده است تا این نهال در بسیاری از مناطق کاشت و مورد بهره برداری قرار گیرد. البته کاشت این نهال در هر منطقه ای ابتدا نیاز به کارشناسی و شناخت منطقه دارد. در اینصورت است که در نهایت نتیجه دلخواه و مطلوب را کسب خواهید کرد.

آشنایی |اسپانیا |ایران

آشنایی  با کاشت نهال بادام :

کاشت نهال بادام به دلیل محبوبیت بالا علاوه بر ایران در بسیاری از کشور های جهان رواج دارد. در بین دیگر کشورها آمریکا و اسپانیا از تولید کننده اصلی این محصول هستند. دانه های بادام دارای دو نوع  پوسته میباشند. پوسته بیرونی و پوسته داخلی. پوسته بیرونی که دارای یک لایه نرم تر است و لایه داخلی که بسیار خشک و شکننده است. مغز بادام در یک پوسته سخت قرار می گیرد. ارتفاع درخت بادام باید 5 تا 10 متر باشد.

روش مراقبت از نهال بادام:

نگه داری و مراقبت از هر نوع نهالی نیاز به رعایت نکاتی اصولی و کارشناسی دارد. هرچه رسیدگی و مراقبت ها بصورت اصولی و تخصصی باشد باردهی و کیفیت محصول نهایی بهتر می باشد. توجه کنید که نهال بادام دارای انواع مختلفی است هر کدام از این ارقام ویژگی های خاص خود را دارد. هرکدام از این نوع نهال ها با یک منطقه سازگار میباشد که انواع آنها عباتند از:

خرید نهال بادام سفید

نهال بادام سفید این رقم با نام های دیگری همچون  بادام محب و نهال بادام محبعلی نیز نامیده میشود. این نهال به طور گسترده در استان های مرکزی و غربی کاشت می شود. این نهال بیشترین سازگاری را با شرایط اقلیمی چهارمحال بختیاری دارد، البته در دیگر مناطق هم رشد قابل قبولی دارد.

مشخصات نهال بادام منقا

نهال بادام منقا یک رقم خاص و پربار میباشد. این نهال در ایران بین باغداران محبوبیت بالایی دارد ولی منشا اصلی آن آسیای شرقی میباشد. محصولات نهال بادام منقا را میتوان به دو صورت چاقاله بادام و بادام درختی مورد استفاده قرار داد.

خرید نهال بادام ربیع

نهال بادام ربیع یکی از نهال های بومی در کشور ما میباشد. منشا اصلی آن نهال شهرکرد است. این نهال سودآوری بسیار بالایی دارد. این نهال دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر عواملی همچون دما و آفات میباشد. استفاده از نهال با سطح مقاومت بسیار بالا میتواند تضمین اطمینان از کیفیت و ماندگاری نهال را داشته باشد.

معرفی کاشت نهال بادام شکوفه

کاشت نهال بادام شکوفه یکی از نهال ها با ریشه فرانسوی می باشد. این نهال در کشور ما ایران نیز در مناطق شمال غربی مانند شهر های آذربایجان قابل کاشت است. کشور ما یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان بادام شکوفه در دنیا می باشد. این نهال بسیار با کیفیت و مناسب جهت سودآوری بالا میباشد.

خرید نهال بادام فرانیس

نهال بادام فرانیس یکی از نهال هایی است که سودآوری بالایی دارد. این نهال ها دارای بازدهی و باردهی بالایی هستند. این نهال که قبلا نیز گفته شد ریشه فرانسوی دارد، این نهال در بیشتر مناطق ایران کاشت و بهره برداری می شود. این نهال مقاومت بالایی دارد از نظر سرما و گرما دارد.

آشنایی با کاشت نهال بادام مامایی

کاشت نهال بادام مامایی  که یکی از انواع گران و خاص بادام میباشد. عمده زمین های مورد کشت درکشور از این نهال میباشد. زیرا این نهال بادام دارای محصولاتی با درصد مغز بالا، شرین و خوش طعم می باشد و میزان بازدهی بالایی دارد. انتخاب این نهال میتواند بسیار مناسب باشد.

خرید نهال بادام سنگی

نهال بادام سنگی یکی از انواع پر فروش و خاص نهال میباشد. نام این نهال سنگی میباشد و همین نام نشانه استقامت این نهال در برابر سرما میباشد. همین مقاومت بالا میتواند از دلایل علاقه کشاورزان به کاشت این نهال میباشد.

مشخصات  نهال بادام کاغذی

خرید نهال بادام کاغذی  که بیشتر با نام نهال بادام پوست کاغذی نیز شناخته میشود. این نهال که یکی از اصلی ترین ویژگی آن داشتن پوست خشک و چوبی بسیار نازک می باشد، در میان مردم نیز شناخته شده و محبوب است و به دلیل طعم و خواص بی شماری که دارد،.

راهنمایی کاشت نهال بادام دیرگل آذر

نهال بادام دیرگل آذر  را میتوان یکی از بهترین انواع نهال جهت کاشت دانست. سود دهی مناسب این نهال نیز از دیگر مزایای آن است، فراهم کردن زمین مناسب و شرایط نگهداری مطلوب میتواند از مواردی باشد که کیفیت بالایی محصول را تضمین میکند. در زمان خرید نهال این اطمینان را کسب کنید که با مناطق شما سازگار است.

آماده کردن خاک جهت کاشت نهال بادام

قبل شروع به کاشت نهال حتما به این مورد توجه کنید که باید خاک و زمین آماده شود، این آماده سازی میتواند شامل ذهکشی خاک، شخم زدن و غنی کردن خاک از مواد عالی، فراهم کردن شرایط خاک جهت آبیاری مناسب باشد. یکی دیگر از موارد بررسی شرایط کلی ان منطقه از نظر سفتی خاک می باشد.

نمایش بیشتر