اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

ساخت سوله چگونه انجام می شود؟

آشیانه به طور کلی به یک ساختمان انباری اطلاق می‌شود که به عنوان مکانی برای ذخیره‌سازی و نگهداری وسایل نقلیه، محصولات، یا تجهیزات سنگین در زیرساخت‌های کشاورزی یا صنعتی عمل می‌کند. این ساختمان معمولاً از جنس مواد مقاوم ساخته شده است و هدف اصلی آن حفاظت و نگهداری ایمن از موارد مختلف است. آشیانه می‌تواند اندازه و ساختار مختلفی داشته باشد و بسته به نیازهای مختلف صنعتی یا کشاورزی، وظایف مختلفی را بر عهده داشته باشد.

چگونه یک سوله یا گاراژ بسازیم؟

ساخت صفر تا صد سوله کشاورزی یا ساختمان صنعتی باید با توجه به کاربری که انبار برای آن در نظر گرفته شده است در نظر گرفته شود. بنابراین لازم است که جنبه های مختلف را در نظر بگیریم: مساحت سطح، پایه ها، ارتفاع و پارتیشن بندی.

آموزش ساخت سوله سبک |جزوه ساخت سوله |ساخت سوله با تیرآهن

آشیانه کوچک یا بزرگ: انتخاب با شماست

سطح ساختمان صنعتی یا آشیانه را می توان با توجه به فعالیت حرفه ای یا غیر حرفه ای و محل نگهداری شما تعیین کرد. ما سوله های فلزی سفارشی ایجاد می کنیم .

ساخت ساختمان کشاورزی یا صنعتی: پی های بتنی

یک ساختمان صنعتی با ابهت است و بنابراین برای طول عمر طولانی نیاز به پایه های اساسی دارد. یک کیت سوله فلزی یا فولادی می تواند در هر بار فرود بر روی لنت های بتنی عظیم قرار گیرد. در صورتی که ساختمان برای نگهداری محصولات صنعتی در نظر گرفته شده باشد، می توان پایه ها را از یک دال بتنی و ترجیحاً با سقف برجسته بتنی (اکروتریوم) در حاشیه آن تشکیل داد. این جان پناه از تماس مستقیم سازه با زمین جلوگیری می کند.

ساخت سوله بزرگ به طور بالقوه مستلزم ایجاد پست هایی در داخل سازه است. با دقت در نظر بگیرید که آیا تیرهای داخل ساختمان بسته به کاربری مورد نظر انبار قابل تهیه است یا خیر.

ارتفاع سوله انبار

یک سوله اغلب وسایل نقلیه بلند مانند تراکتور یا وسایل نقلیه کاربردی را در خود جای می دهد. همچنین می تواند محصولات بزرگی مانند عدل یونجه را در خود جای دهد. بنابراین مهم است که عبور آزاد لازم در داخل سازه آشیانه را بدانید.

برای محدود کردن ارتفاع کلی ساختمان، سازه ای با سقف مسطح یا تک شیب (شیب کم) ایده آل است. با این حال، بسته به محیط، ساختار دو طرفه ممکن است زیباتر باشد.

سوله باز یا بسته با روکش

اگر می خواهید سوله خود را ببندید، ما روکش چوبی با اتوکلاو با شیار زبانه یا تخته های بدون پلان را برای مونتاژ پوشش مفصلی پیشنهاد می کنیم. چارچوب سوله کشاورزی باید در این مورد، نصب تراورس های میانی را پیش بینی کند. اینها امکان نصب روکش را در طول ساخت آشیانه فراهم می کند.

آموزش ساخت سوله سبک |جزوه ساخت سوله |ساخت سوله با تیرآهن

با توجه به ارتفاعات و به منظور سبک تر شدن کل، نصب با تخته های روباز می تواند ظاهری کمتر سنگین داشته باشد.

قیمت سوله یا کیت انبار کشاورزی چقدر است؟

ما چندین مدل سوله کشاورزی یا صنعتی را به صورت کیت ارائه می دهیم. قیمت ساختمان صنعتی به اندازه سازه و مشخصات آن بستگی دارد. قیمت به ویژه بسته به پیچیدگی سقف، اندازه و طول بخش های چوبی، مقدار و نوع ماشینکاری مورد نیاز برای مونتاژ متفاوت است.

آموزش ساخت سوله سبک |جزوه ساخت سوله |ساخت سوله با تیرآهن

با مونتاژ سوله خودتان می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. این کیت با یک طرح مونتاژ همراه است، تا به چندین DIYer باتجربه اجازه دهد تا ساختار را جمع آوری کنند. در صورت داشتن هرگونه سوال، می توانید arcasaghf.net  با شرکت تماس بگیرید

ایا ساخت سوله صنعتی و کشاورزی در زمین های رسی امکان پذیر است؟

ساخت سوله در زمین‌های رسی ممکن است به چالش‌هایی برخورد کند که نیاز به بررسی دقیق و برنامه‌ریزی مناسب دارد. زمین‌های رسی، یعنی زمین‌هایی که شامل خاکی با مقدار زیادی خاک رسی یا گل است، می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند که به عنوان زمین‌شناسی مهندسی شناخته می‌شوند. این مشکلات می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 1. تراکم خاک رسی:
  • خاک رسی دارای تراکم بالایی است که ممکن است به عنوان نقطه ضعف برای سازه‌ها عمل کند.
 2. جاذبه خاک رسی:
  • در صورت حضور آب در خاک رسی، جاذبه این آب می‌تواند باعث کاهش استحکام خاک و حتی ایجاد حفره‌ها شود.
 3. تغییرات حجمی:
  • خاک رسی به تغییرات حجمی حساس است، به ویژه در شرایط تغییرات رطوبت.
 4. پیچیدگی‌های مربوط به سیالات:
  • خاک رسی ممکن است دارای پیچیدگی‌های مربوط به سیالات باشد که در برنامه‌ریزی سازه باید در نظر گرفته شود.

قبل از هرگونه ساخت و ساز، انجام یک مطالعه زمین‌شناسی مهندسی بر روی زمین به منظور ارزیابی وضعیت خاک و شناخت مشکلات احتمالی حیاتی است. همچنین، اعمال استانداردها و مقررات مربوط به ساخت سوله و بررسی مهندسی بازرسی ساختمانی نیز اهمیت دارد. در صورت نیاز، استفاده از مشاوران متخصص در زمینه زمین‌شناسی مهندسی و سازه‌های فلزی می‌تواند به اطمینان از سازگاری ساخت سوله با شرایط زمین کمک کند

خلاصه

برای ساخت سوله یا گاراژ برای نگهداری وسایل نقلیه یا تجهیزات، نیازمندی‌ها و مراحل مختلف را در نظر بگیرید. انتخاب مکان مناسب با دسترسی آسان، پایه‌گذاری و ستون‌ها برای حمایت، ساختار فولاد با کیفیت، پوشش و عایق‌بندی مناسب، پارتیشن‌بندی به تفکیک فضاها و امکانات اضافی از جمله نکات اساسی هستند. با رعایت استانداردها، می‌توانید ساختمانی با دوام و عملکرد بهینه را بسازید.

نمایش بیشتر