اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

نحوه خرید COD Warfare 2 ویژگی ها و تاریخ انتشار

هر آنچه باید از کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 (نسخه 2022) بدانید

اکتیویژن در پایان نمایش جذابی که از گیم پلی این بازی داشت، به صورت رسمی اعلام کرد که بازی در تاریخ 28 اکتبر سال 2022 (6 آبان ماه سال 1401) برای پی سی (PC)، پلی استیشن 5 (PS5)، ایکس باکس سری ایکس / اس (XBOX Series X / S) و علی الخصوص کنسول های نسل هشتمی پلی استیشن 4 (PS4) و ایکس باکس وان (XBOX ONE) عرضه خواهد شد. اگر چه نسخه بتا زودتر عرضه خواهد شد و دسترسی بازیکنان به صورت ویژه به بخش آنلاین آن خواهد بود و از طریق سایت اکتیویژن می توانید اقدام به ثبت نام و خرید بازی COD Warfare 2 کنید.

تفاوت نسخه 2022 با نسخه 2009 در چیست؟

همانطور که می دانید، نسخه دوم بازی کالاف دیوتی مدرن وارفار، اولین بار در سال 2009 برای کنسول های نسل هفتمی و پی سی منتشر شد. اما همانطور که در اول این مقاله نیز گفته شد، این بازی نه ریمستر است و نه ریمیک، بلکه یک بازآفرینی (اصطلاحا ریبوت) است و ممکن است 100 درصد بازی با چیزی از لحاظ داستانی، گیم پلی و شخصیت ها وجود داشته اند، در این نسخه روند متفاوتی داشته باشند. به معنای ساده تر، شما با یک بازی کاملا جدید روبرو خواهید بود.

آسیا |اروپا |استاندارد

معرفی بخش وارزون 2 در کالاف دیوتی مدرن وارفار 2 (2022) حقیقت دارد؟

همانطور که می دانید، در اصل بازی کالاف دیوتی وارزون (Call of Duty: Warzone) بخشی از کالاف دیوتی مدرن وارفار 1 (Call of Duty Modern Warfare 1) نسخه سال 2019 است. شایعاتی وجود دارند که نشان می دهد نسخه دوم وارزون، همراه با نسخه جدید مدرن وارفار ریبوت شده عرضه خواهد شد. چنین چیزی غیر ممکن و عجیب نیست، چرا که مدتی قبل نیز شایعات مبنی بر انتشار COD Warzone 2 بسیار داغ شده بود و به هر حال باید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد

تاریخ عرضه بازی Call of Duty Modern Warfare 2

درحال حاضر، تاریخ دقیق 28 اکتبر 2022 برای انتشار بازی Call of Duty modern Warfare 2 اعلام شده، که طبیعتا نشان از رسم چندساله اخیر اکتیویژن برای عرضه بازی در فصل پاییز دارد. مانند دیگر بازی‌های کالاف دیوتی، بازیکنان می‌توانند با زودتر تر از موعد، فایل‌های این بازی را بر روی کنسول‌های خود دانلود کنند.

پلتفرم‌های مقصد بازی Call of Duty Modern Warfare 2

برای عرضه بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2، پلتفرم‌های , , , / و رایانه‌های شخصی (Steam) رسما نام برده شدند. همچنین باید ذکر کرد که شایعاتی مبنی بر انتشار این بازی در قالب دو یا چند دیسک برای کنسول‌های نسل هشتمی PS4 و Xbox One در فضای مجازی جریان دارد که باید منتظر اخبار بیش‌تری در این مورد باشیم.

در این بین هم شاهد خریداری شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط ماکروسافت بودیم که این اتفاق برای دارندگان کنسول‌های پلی استیشن دلهره‌آور بود، اما شرکت مایکروسافت تاکید کرده که عناوین ساخته شده توسط اکتیویژن بلیزارد (که بازی Call of Duty Modern Warfare 2 هم در این دسته بندی قرار گرفته) همانند روند گذشته برای کنسول‌های مختلف در دسترس خواهد بود و جای هیچ نگرانی برای طرفداران این بازی وجود ندارد. اما با این‌ وجود، تام هندِرسون که یکی از معتبرترین اینسایدرها است، اعلام کرده که به احتمال زیاد بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 آخرین کالاف دیوتی است که برای کنسول‌های نسل هشتمی عرضه خواهد شد.

نسخه Beta یا بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2

بنا بر عادت همیشگی اکتیویژن، نسخه بتای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 زودتر از انتشار نسخه اصلی بازی برای بازیکنان و طرفداران در دسترس خواهد بود. باید اشاره کرد که این بتا برای دارندگان کنسول‌های نسل هشتم و نهم پلی استیشن، یک هفته زودتر در دسترس قرار خواهد گرفت و کاربران ایکس باکس و رایانه‌های شخصی، هفته بعد از این تاریخ می‌توانند به تجربه نسخه Beta بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 بنشینند. تاریخ مربوط به انتشار نسخه Beta بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در ماه سپتامبر به شرح زیر است:

 • آخرهفته اول (انحصاری پلی استیشن): 16 و 17 سپامبر (25 و 26 شهریور) به صورت دسترسی اولیه. 18 تا 20 سپتامبر به صورت بتای عمومی
 • آخرهفته دوم (همه پلتفرم‌ها با قابلیت کراس پلی یا میان پلتفرفی): 22 و 23 سپتامبر (31 شهریور و 1 مهر) به صورت دسترسی اولیه. 24 تا 26 سپتامبر به صورت بتای عمومی

باید به این نکته توجه کرد که با پیش خرید کردن هرکدام از نسخه‌های بازی Call of Duty Modern Warfare 2، می‌توانید امکان دسترسی اولیه به بتای عمومی بخش چندنفره این بازی را دریافت کنید. همچنین از بخش چندنفره یا مولتی پلیر این عنوان در ماه سپتامبر کاملا رونمایی می‌شود که تنها با فاصله کمی از این رونمایی، می‌توانید به تجربه آن بپردازید.

رونمایی از لوگوی بازی Call of Duty Modern Warfare 2

در تاریخ 28 آوریل 2022 بود که شاهد رونمایی از لوگوی بازی به شدت موردانتظار Call of Duty Modern Warfare 2 بودیم که شباهت بسیار زیادی به لوگوی بازی Modern Warfare 2 که در سال 2009 ساخته شده بود، دارد. این شباهت هم در نام عنوان و هم در استفاده از اعداد و نوع نوشتار آن‌ها نیز دیده می‌شود که می‌توان انتظار داشت علاوه بر لوگو، اکتیویژن قصد دارد به ارائه تجربه‌ای همانند ریشه‌ پرقدرت خود یعنی سری مدرن وارفر کلاسیک تکیه کند.

نسخه‌های مختلف بازی Call of Duty Modern Warfare 2

اکتیویژن بازی مدرن وارفر 2 را در قالب دو نسخه به بازیکنان ارائه خواهد داد که نسخه استاندارد آن (Standard Edition) 70 دلار و نسخه Vault Edition نیز ۱۰۰ دلار است. پیش خرید کردن هرکدام از نسخه‌های این بازی به بازیکنان امکان دسترسی اولیه به بتای عمومی را می‌دهد، اما نسخه Vault محتویات اضافه دیگری را نیر در اختیار بازیکنان خواهد گذاشت که عبارت‌اند از:

 • Red Team 141 Operator Pack
 • چهار اپراتور: Ghost, Soap, Farah و Price
 • FJX Cinder Weapon Vault
 • Battle Pass (1 Season) + 50 Tier Skips

بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare 2

همانطور که انتظارش را داشتیم، بخش داستانی بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2، دقیقا ادامه داستان (که در سال 2019 منتشر شد) را دنبال می‌کند که روایتگر ماجراهای گروه ویژه 141 با رهبری کاپیتان پرایس و همراهی شخصیت‌های محبوب سری بازی‌های کالاف دیوتی (یعنی جان مک تِویش ملقب به Soap، سایمون رایلی ملقب به Ghost، کایل گَریک ملقب به Gaz و کِیت لَزوِل) است. در بخش کمپین یا داستانی بازی مدرن وارفر 2 در نقش این شخصیت‌ها قرار گرفته و ماموریت‌های متنوعی را در نقاط مختلف جهان، به پایان می‌رسانیم. همچنین باید انتظار پیشرفت چشمگیری در مکانیزم‌های مربوط به وسایل نقلیه در میدان نبرد باشیم؛ از تعمیر آن‌ها گرفته تا بالا رفتن از سقف اتومبیل‌ها.

آیا شاهد بخش Zombies در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 خواهیم بود؟

گروه سازندگان بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 یعنی استودیوی اینفینیتی وارد، صراحتا اعلام کرد که خبری از بخش زامبی در بازی Call of Duty Modern Warfare 2 نخواهد بود. درست است که طرفداران بخش زامبی بازی‌های کالاف دیوتی بعد از منتظر نسخه جدیدی از این حالت هستند، اما با این‌حال باید دید تا اکتیویژن در سال‌های پیش رو چه برنامه‌ای برای زامبی‌ها در دنیای کالاف دیوتی دارد.

حالت‌های مختلف بازی Call of Duty Modern Warfare 2

حالت جدید تایید شده‌ای که هنگام عرضه بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در دسترس بازیکنان خواهد بود، Knockout نام دارد که عملا همان Gunfight Mode همیشگی بخش مولتی پلیر بوده، اما با تغییرات جدیدی بروزرسانی شده است. در این حالت بازیکنان باید با تعداد جان محدودی که در اختیار دارند و هم در زمان محدود، دشمنان خود را نابود کنند یا کنترل پکیج‌های مختلفی را در بازی در دست خود بگیرند.

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 حالت مستقل جدیدی مانند Escape From Tarkov را در اختیار بازیکنان قرار خواهد داد که هنوز در دست توسعه قرار دارد. اطلاعاتی از این حالت لو رفته (بهتر بگوییم؛ شایعه شده) که به جمع کردن لوت در نقشه‌های مختلف قبل از خارج شدن از میدان نبرد اشاره دارد. همچنین تام هندرسون در صحبت‌های خود، ذکر کرده است که حالت جدید بازی Call of Duty Modern Warfare 2 چیزی در حدود چهار سال است که در دست ساخت قرار دارد که آن را به یکی جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌های اکتیویژن تبدیل کرده است.

علاوه بر این‌ها، شایعه شده که این بخش دارای چهار نقشه متفاوت و وسیع هست که همگی در دست توسعه قرار دارند و بخش مستقلی برای دسترسی به این حالت در نظر گرفته شده است (جدا از وارزون و بخش چندنفره). احتمال دارد این بخش که با نام اختصاصی DMZ شناخته شده، هنگام تجربه بتای عمومی برای بازیکنان در دسترس قرار بگیرد و امکان معاوضه برخی آیتم‌ها را به بازیکنان بدهد (اسکین‌های اپراتور و سلاح‌ها و …).

آیتم‌هایی هم که در این بخش کسب می‌کنید، بر اساس شایعات و اطلاعات لو رفته اولیه، می‌توانند در بخش‌های مختلف دیگر مانند Warzone 2 و یا چندنفره مورد استفاده قرار بگیرند. تاریخ دقیقی برای عرضه حالت DMZ در دسترس نیست (گزارشات اولیه خبر از انتشار این بخش در سال 2023 می‌دادند اما در شایعات جدیدتر بر عرضه حالت DMZ در سال 2022 تاکید دارند).

حالت جدید دیگری نیز در میان اطلاعت لو رفته به چشم می‌خورد که سبکی مانند بازی Rainbow Six Siege دارد و تیم‌هایی که در رو به روی هم قرار می‌گیرند، باید با استراتژی‌های مختلف به دفاع و حمله بپردازند (آیتم‌های مختلفی از جمله تله‌ برای این حالت در دسترس خواهد بود).

نقشه‌های بازی Call of Duty Modern Warfare 2

با نزدیک شدن به تاریخ عرضه بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2، باید گفت که نقشه‌های این بازی به دسته بندی‌های محتلفی تقسیم می‌شوند؛ Core Maps که همان نقشه‌های 6v6 همیشگی هستند و Battle Maps نقشه‌های بزرگتری هستند که بازیکنان بیشتری را در خود جای می‌دهند.

نقشه و مپ‌های معروف و کلاسیک بازی Call of Duty Modern Warfare 2 که در سال 2009 منتشر شد نیز برای کالاف دیوتی 2022 بازسازی شده‌اند ( مپ‌های Favela, Terminal, Highrise, Shipment و Quarry). لیک‌های متعدد دیگری نیز به ساخت نقشه‌های جدید که از محیط‌های مختلف الهام گرفته شده‌اند اشاره دارند که در میان این اطاعات، نام رمزی 28 نقشه مختلف به چشم می‌خورد که هنگام رونمایی کامل از بخش مولتی پلیر این بازی، می‌توانیم با همه یا تعدادی از آن‌ها آشنا شویم.

اطاعات لو رفته از بازی Call of Duty Modern Warfare 2

حتی مدت زیادی قبل‌تر از انتشار بازی Vanguard, با توجه به لیک‌ها یا همان اطلاعات لو رفته فهمیدیم که کالاف دیوتی سال 2022 به دنباله Modern Warfare 2019 اختصاص دارد. اینطور که معلوم است در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 بازیکنان باید در گروهای ضربتی و ویژه ایالات ‌متحده آمریکا، به مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کارتِل‌های کلمبیایی بپردازند. شاید با خواندن این متن یاد بیابان‌های طاقت‌فرسای درون ذهن شما زنده شود، اما باید بگوییم که مکانیزم‌ها و طراحی واقع‌گرایانه این بازی قطعا فکر گاوچران بودن را از سرتان می‌پراند.

 از خشونت، جنگ، انیمیشن‌های مربوط به مرگ و زخمی شدن گرفته تا هوش مصنوعی پیشرفته‌ای که در این بازی تعبیه شده، همه و همه تجربه‌ای بی‌نظیر را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورند. بنا بر گفته تام هندرسون: اعضای بدن دشمنان در صورت شلیک به آن‌ها بسیار واقع‌گرایانه آسیب می‌بینند و ممکن است از هم جدا ‌شوند. یا حتی بعد از شلیک به قفسه سینه آن‌ها ممکن است مرگ سریعی نداشته باشند و از خونریزی تلف شوند.

با وجود این اطلاعات، هنگام مشاهده تریلر رونمایی از گیم‌پلی بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2، دیدیم که صحبتی از مباحث به پیش نیامد و رسما تایید شد که داستان بازی حول محور گروه ویژه 141 و ماموریت‌های آنان در نقاط مختلف جهان است. همچنین  اطلاعاتی نیز مربوط به سلاح‌های جدیدی که تا حالا در عناوین قبلی کالاف دیوتی دیده نشده‌اند نیز وجود دارد که هیجان طرفداران را برای تجربه این بازی دوچندان کرده است. علاوه بر این، شایعاتی نیز وجود دارد که در بخش چندنفره بازی، می‌توان به جای سه Perk، از چهار Perk استفاده کرد که همین مسئله رنگ و بوی تازه‌ای به بخش مولتی پلیر این بازی خواهد بخشید.

خرید بازی Modern Warfare II

خرید بازی Modern Warfare II امسال برخلاف سالهای گذشته از طریق استیم مهیا شده است. دو قرار است در قالب دو نسخه استاندارد و والت توسط اکتیویژن بر روی این پلتفرم و محبوب انتشار یابد چه خبری بسیار خوشحال کننده برای کاربران ایرانی می باشد. از آنجایی که استیم دارای ریجن های خرید متفاوت می باشد باعث شده تا امکان خرید از ریجنی با پایین ترین قیمت از طریق فروشگاه  دیجی کی مهیا شود شما کاربران گرامی می توانید با بهترین قیمت این بازی فوق محبوب را پیش از همگان با پایین ترین قیمت و در سریعترین حالت پیش خرید کنید و از امکانات و ویژگی های مخصوص پیش خرید کنندگان استفاده کنید که در ادامه به صورت کامل و تمام آنها آشنا خواهیم شد.

خرید سی دی کی Call of Duty Modern Warfare II

مدرن وارفار 2 قرار است در آبان ماه توسط اکتیویژن برای پلتفرم های اصلی منتشر شود. مدرن وارفار ۲ علاوه بر پلتفرم استیم بر روی بتل نت و چنین کنسولهای پلی استیشن و ایکس باکس نیز منتشر خواهد شد. از ویژگی های پیش خرید این بازی می توان به دسترسی زودهنگام بتای عمومی بازی را اشاره کرد. اگر شما از کسانی باشید که نسخه والت را پیش خرید کرده علاوه بر دسترسی زودهنگام به بتابه یک اپراتور پک که شامل ۴ اسکین اپراتور تحت عنوان Red Team 141 و همچنین یک اسکین برای سلاح به همراه بتل پس سیزن اول بازی که شامل 50 Tier Skip است را دریافت خواهید کرد.

خرید اکانت بازی Modern Warfare II

زمان معرفی کالاف دیوتی مدرن وارفار ۲ انتشار تریلر رسمی بازی پایان ماجرا نبود و حجم وسیعی از اخبار پیرامون آینده کالاف دیوتی و همچنین نسخه دوم وارزون نیز منتشر شد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

1-مدرن وارفار ۲ قرار است ادامه کاملاً وابسته به مدرن وارفر منتشر شده در سال ۲۰۱۹ باشد.

2- نسخه دوم وارزون که به عنوان Warzone 2.0 معرفی شده است در همین سال یعنی ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد.

3- Modern Warfare II و Warzone 2.0 قرار است با موتور گرافیکی جدید که موتور بازی های آینده کالاف دیوتی نیز میباشد منتشر شود.

4- RICOCHET Anti-Cheat قرار است از روز اول انتشار مونا فصل ۲ وارزون شماره ۲ در دسترس باشد.

طبق اخبار منتشر شده Modern Warfare II قرار است دارای بخش کمپین یا همان تک نفره در کنار اسپشیال اپس باشد. بخش تک نفره بازی را تیم TASK FORCE 141 نیز روایت خواهد کرد. در این تیم چهره ها و نام های آشنا به چشم می خورد که بسیاری از بازیکنان با آنها خاطره دارند و به هایپ ایجاد شده برای این بازی بسیار افزوده خواهد شد. تیم تسک فورس 141 تشکیل شده از نام های آشنا Captain Price، Ghost، Soap و Gaz در کنار عضور های جدید خواهد بود. نبرد های بازی قرار است در لوکیشن های مختلف از جمله سه قاره اروپا آمریکا و آسیا نیز روایت شود. گفته شده است ماموریت های شامل مخفی کاری نبرد های زیر آبی و همچنین نبردهای در ارتفاع سی هزار پایی را نیز شاهد باشیم.

ویژگی های Modern Warfare II و Warzone 2.0

همانطور که پیشتر اشاره شد Modern Warfare II قرار است توسط موتور گرافیکی ارتقا یافته ساخته شود. موتور گرافیکی ارتقا یافته نوید گرافیک خیره کننده نورپردازی فوق العاده و همچنین سیستم صوتی بسیار دقیق را دهد. Warzone 2.0 قرار است پس از انتشار مدرن وارفار ۲ در دنیای این بازی به صورت کاملا جداگانه از نسخه اول آن میز منتشر شود.

در بازی مدرن وارفر ۲ شاید استفاده از بسیاری از المان های مداری با فرد نیز خواهیم بود سیستم گرافیکی همچنین صوتی بازی گرفته تا موتور گرافیکی جدید و سیستم آنتی چیت بهبود یافته. گفته شده است که وارزون فعلی قرار است به صورت جداگانه به مسیر خود ادامه دهد و اختلالی در در انجام آن وجود نخواهد داشت. Warzone 2.0 قرار است توسط Raven Software و Infinity Ward نیز توسعه داده شود.

خبر خوشحال کننده دیگر این است که وارزون ۲ قرار است به مانند مدرن وارفار ۲ بر روی استیم نیز منتشر شود.

ویژگی های پیش خرید نسخه Vault

همانطور که بالاتر از ویژگی های نسخه استاندارد و Vault بازی رونمایی شد کسانی که نسخه بالاتر یعنی والت را تهیه کنند در Modern Warfare 2019 و فعلی 10 اسکین برای سلاح 12 اسکین برای اپراتور گوست نیز دریافت خواهد کرد که این موارد بلافاصله پس از پیش خرید آفر ۲۰۱۹ وارزون ۱ نیز در دسترس خواهد بود.

اسکین اوپراتور های قابل دریافت توسط پیش خرید کنندگان Modern Warfare 2 – Vault:

 • Jawbone
 • Last Breath
 • Mandible
 • Ghosted
 • Reckoner
 • Dark Vision
 • Classic Ghost
 • Winter Theatre
 • Dreadwood
 • UDT Ghost
 • Apparition
 • Azrael

اسکین سلاح های قابل دریافت توسط پیش خرید کنندگان Modern Warfare 2 – Vault:

 • Oscar Mike
 • K2
 • The Wages of Sin
 • Primis
 • Stem the Tide
 • White Noise
 • Kingly Splendor
 • Jumping Spider
 • Florin
 • The Breakup

علاوه بر موارد بالا ۱۰ ساعت دابل XP برای سلاح و لول برای مدرن وارفر 2019 و همچنین وارزون در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

تفاوت نسخه Standard با Vault در Modern Warfare II:

تمام افرادی که نسخه استاندارد و یا والت را  پیش خرید کند بتای عمومی بازی دسترسی زودهنگام خواهند داشت. اما پیش خرید کنندگان نسخه بالاتر یعنی والت چهار ویژگی اصلی خواهد داشت:

Ghost Legacy Pack (همین حالا دردسترس بازیکنان وارزون و مدرن وارفار ۲۰۱۹)

Red Team 141 Operator Pack ( دسترسی در زمان عرضه بازی)

FJK Cinder Weapon Vault ( دسترسی در زمان عرضه بازی)

Battle Pass Season 1 + 50 Tier Skip ( دسترسی پس از انتشار سیزن پس فصل اول)

منبع : سایت رسمی کال اف دیوتی

نمایش بیشتر