اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

چگونه با رفلکسولوژی قد را افزایش دهیم؟

افراد قد کوتاه معمولا از نحوه رشد و قد خود ناراضی هستند و تصور می‌کنند که پنج سانت افزایش قد و بلند قد بودن به دلایل زیادی جذاب‌تر و مطلوب‌تر است. در حالی که بسیاری از مردم تصور می‌کنند قدِ بیشتر افراد در اواسط دهه‌ی سوم زندگی متوقف می‌شود، اما باید بگوییم که همیشه اینگونه نیست. خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که می‌توانند تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قد کمک کنند. بنابراین اگر کاملا بالغ نشده‌اید، هنوز این شانس را دارید که قد بکشید. شاید برایتان عجیب باشد اما باید بگوییم که ماساژ درمانی ییکی از روش‌هایی که در تحریک غده هیپوفیز موثر است. ما در این مطلب به طور مفصل در مورد تاثیر ماساژ در افزایش قد صحبت کرده‌ایم. در انتهای مطلب نیز به نحوه ماساژ برای افزایش قد پرداخته‌ایم و ویدیو آموزشی آنرا نیز قرار داده ایم.

استرس |افزایش قد پاها |افزایش قد تا 20 سانت

آیا امکان افزایش قد در بزرگسالی وجود دارد؟

برای بسیاری از افراد افزایش قد در حدود 5 تا 10 سانتی‌متر بیشتر شبیه به رویاست و می‌تواند اعتماد به نفس بیشتری به آن‌ها دهد. در حالی که بسیاری از افراد این تصور را دارند که قد بعد از سن بلوغ دیگر تغییر نمی‌کند، اما باید بگوییم که این نظریه درست نیست. رشد استخوان‌ها چیزی نیست که متوقف شود. تحقیقات علمی نشان می‌دهند که ستون فقرات و هورمون‌های رشد همواره در حال تغییر هستند، حتی تا سن 50 سالگی نیز امکان رشد آن‌ها وجود دارد.

البته به شرطی که فرد خواب، رژیم غذایی، وضعیت بدنی و تمرینات مناسبی داشته باشد. در واقع این‌ها عوامل مهمی هستند که بر رشد قد شما تاثیر می‌گذارند. شما برای افزایش قد باید غذاهای مناسب که حاوی کلسیم، ویتامین‌های و مواد معدنی مورنیاز برای افزایش قد هستند را مصرف کنید. همینطور شما باید خواب کافی داشته باشید که معمولا 8 ساعت خواب در روز برای اکثر افراد کافی است. علاوه بر این همیشه باید حالت بدنی مناسب داشته باشید و تمرینات منظم و مناسب انجام دهید. تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قد با ماساژ درمانی یکی دیگر از روش‌هایی است که این روزها صحبت پیرامون آن زیاد است. اگر برای شما نیز جالب است بدانید که ماساژ درمانی چگونه می‌تواند به افزایش قد کمک کند، پیشنهاد می‌کنم ادامه مطلب را جهت اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

ماساژ چگونه به افزایش قد کمک می‌کند؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که ماساژ درمانی چگونه به افزایش قد کمک می‌کند؟ با اینکه ما ماساژ رابطه‌ی مستقیمی با استخوان‌ها و ستون فقرات ندارد اما با این حال، می‌تواند به تحریک غدد و هورمون‌هایی که برای افزایش قد لازم هستند، کمک کند. ماساژ هزاران سال است که در بسیاری از فرهنگ‌های مختلف به عنوان راهی برای آرامش بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال فقط به آرامش‌بخشی معطوف نمی‌شود و حتی می‌تواند به درمان برخی از بیماری‌های خاص کمک کند. از این روز امروزه انواع ماساژ به وجود آمده‌اند که بر اساس تکنیک‌های خاص خود فواید متفاوتی دارند. مثلا ماساژ رفلکسولوژی معتقد است که بین نقاط خاصی بر روی کف دست، پاها و گوش با اعصاب، عضلات، غدد و استخوان‌ها ارتباطی وجود دارد. از این رو با فشار بر روی محدوده‌ای از نقاط خاص روی دست‌ها و پاهای سعی در درمان مشکلات دارد.

در مورد افزایش قد نیز ماساژ معتقد است که با تحریک برخی نقاط ویژه در بدن می‌تواند به طور طبیعی قد فرد را افزایش داد. در زیر به طور مفصل در مورد تاثیری که ماساژ بر روی افزایش قد دارد، صحبت کرده‌ایم.

غده هیپوفیز مهم‌ترین غده‌ای است که بر روی قد افراد تاثیرگذار بوده و مسئول انتشار هورمون رشد می‌باشد. هیپوفیز یک غده به اندازه نخود است که در پایه مغز شما قرار گرفته‌ است و برای آزاد کردن بسیاری از مواد شیمیایی ضروری می‌باشد و به عملکرد بدن شما کمک می‌کند. خوشبختانه تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قد از طریق تکنیک‌های طب فشاری امکانپذیر است. شما می‌توانید با فشار نقاط خاصی در بدن‌تان، غده هیپوفیز را برای ترشح هورمون بیشتر تحریک کنید.

قو‌ی‌تر شدن استخوان‌ها و عضلات

برخی نقاط برای افزایش قد در بدن وجود دارد که می‌توانند به قوی‌تر شدن عضلات و استخوان‌های شما کمک می‌کنند. یعنی شما می‌توانید برخی از نقاط را روی بدن خود فشار دهید و جریان انرژی را تحریک کنید. به این ترتیب استخوان‌های شما قوی‌تر شده و رشد می‌کنند.

رفع اختلالات گوارشی

بدن شما باید سالم باشد تا بتواند بلندتر شود. سیستم گوارشی نیز نقش مهمی را در رشد بدن ایفا می‌کند. نقاط فشاری زیادی در بدن شما وجود دارند که به سلامت سیستم گوارشی شما کمک می‌کنند و شما را از اختلالاتی مانند نفخ، سوء هاضمه و همچنین حرکات روده دور نگه می‌دارند.

تسکین استرس

با توجه به مطالعات، استرس می‌تواند مانع از افزایش قد مخصوصا در کودکان شود و عملکرد بدن فرد را تحت تاثیر قرار دهد. طب فشاری می‌تواند به شما کمک کند تا استرس را کاهش دهید.

تکنیک‌های ماساژ برای افزایش قد

همانطور که گفتیم، در بدن شما نقاطی وجود دارند که به افزایش قد و رشد کمک می‌کنند. ماساژ درمانی برای افزایش قد بر پایه طب سوزنی نیز بر پایه شناخت همین دو نقطه انجام می‌شود.

انگشت شست دست

یکی از مهم‌ترین نقاطی که در تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قد موثر است، انگشت شست شما می‌باشد. تنها فشار کم بر روی انگشت شست‌تان باعث تحریک غده هیپوفیز خواهد شد. البته باید دقت داشته باشید که فشار بسیار ملایم باشد. این کار به افزایش جریان انرژی در کمک کرده و باعث می‌شود تا هورمون رشد بیشتر ترشح شود.

پنچه پا

تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قد با پنجه پا نیز امکانپذیر است. فشار بر روی این نقطه همانند انگشت شست، به افزایش جریان انرژی در غده‌ی هیپوفیز منجر می‌‎شود و باعث فعال شدن هورمون‌های مسئول رشد قد می‌گردند. شما باید نقاط گفته شده را دو بار در روز برای نتیجه بهتر فشار دهید. فشار این نقاط مخصوصا در صبح با ذهن آزاد موثرتر می‌کند. همچنین توصیه می‌شود این نقاط را در حدود 15 تا 20 دقیقه در هر نوبت فشار دهید.

در این مطلب سعی کردیم همه چیز در مورد تحریک غده هیپوفیز برای افزایش قد را پوشش دهیم. سعی کنید تمام موارد و نکات گفته شده را رعایت کنید تا انتظاراتی که از یک ماساژ برای افزایش قد دارید، برآورده شود. به نظر شما چه نقطه‌ی دیگری را باید در ماساژ افزایش مدنظر داشت؟ بهترین نوع ماساژ برای افزایش قد کدام است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

امروزه اکثر افراد از قد خود ناراضی هستند و دوست ندارند فرزندانشان به قد کوتاهی دچار شوند؛ پس دست به کار شده و به دنبال راه حل‌های مختلفی در این‌باره هستند. خیلی از آن‌ها معتقدند که بلند قد بودن به دلایل بسیار زیادی جذاب‌تر و بهتر است. جالب است بدانید که ماساژ درمانی یکی از روش‌هایی است که در رشد کودکتان تاثیر زیادی دارد. اگر رشد مناسب کودکتان برایتان مهم است اما زمان یا دانش کافی برای انجام ماساژ ندارید، می‌توانید از سرویس استفاده کنید.

تاثیر ماساژ در افزایش قد کودک

طبق نظریه‌ی متخصصان طب سنتی، تغذیه، ورزش و ماساژ نقش بسیار موثری در افزایش قد کودکان دارد. والدین با بررسی یک سری نکات می‌توانند شاهد رشد قد کودکان خود باشند. پدر و مادر‌ها باید حتما این نکته را در نظر بگیرند که رشد استخوان‌های کودک نباید نسبت به رشد تقویمی عقب بیفتد. ماساژ کودک نه تنها باعث افزایش قد او می‌شود؛ بلکه سبب آرامش و افزایش نزدیکی مادر به فرزند خواهد شد. در واقع ماساژ نوعی ورزش است که مواد غلیظ موجود در عمق اعضای بدن را، که به وسیله ورزش خارج نمی‌شود، از بدن خارج کرده و همچنین باعث جابه‌جا شدن مواد از یک عضو به عضو دیگر میشود. اگر سلامت و رشد صحیح کودکتان برایتان مهم است، با مراجعه به آسانیسم، می‌توانید درخواست را ثبت نمایید و برنامه تغذیه، ماساژ و رشد کودکتان را به او بسپارید.

ماساژ (دَلک)

دَلک به معنی مشت و مال یا همان ماساژ است و اهمیت زیادی در طب سنتی دارد. در طب سنتی گفته شده که ماساژ اثر روغن‌های دارویی را به اعماق بدن می‌رساند. به طور کلی ماساژ بر رشد قدی و وزنی نوزادان و کودکان تاثیر زیادی می‌گذارد و باعث پیشرفت مثبت در جهت الگوی خواب آنها می‌شود. استفاده از ماساژ در ورزش یکی از رایج‌ترین موارد کاربرد ماساژ است. ورزشکار‌ها قبل از شروع ورزش، عضلات خودشان را با ماساژ آماده میکنند و بعد از پایان ورزش نیز عضلاتشان را برای خارج شدن مواد زائد و همچنین بر طرف شدن اسپاسم‌ها، ماساژ می‌دهند. لازم است بدانیدکه ماساژ قبل از ورزش، به صورت سبک به سنگین صورت می‌گیرد و ماساژی که بعد از ورزش انجام می‌شود با روغن‌های بابونه و شوید به صورت سنگین به سبک انجام می‌شود.

ماساژ چگونه به رشد بدن کمک میکند؟

ممکن است برای شما این سوال به‌وجود بیاید که ماساژ درمانی چگونه به رشد قد کمک میکند؟ در جواب این سوال باید گفته شود که ماساژ با اینکه رابطه مستقیمی با استخوان‌ها و ستون فقرات ندارد؛ اما کمک بسیار زیادی به تحریک غده‌ها و هورمون‌هایی که در رشد قد تاثیر دارند، می‌کند. لازم به ذکر است که ماساژ طی سال‌های زیادی به عنوان منبعی برای آرامش در فرهنگ‌های مختلف شناخته شده، اما امروزه همه مردم می‌دانند که علاوه بر آرامش، فواید دیگری هم دارد و می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را درمان کند. به همین علت ماساژ با انواع مختلفی به وجود آمده که در هر کدام، از تکنیک‌های خاصی استفاده میشود و فواید آنها نیز متفاوت است. در زمینه افزایش قد با ماساژ، متخصصان معتقد هستند که با تحریک یک سری نقاط خاص بدن میتوان با روشی طبیعی قد فرد را افزایش داد.

غده هیپوفیز مهمترین غده‌ای است که روی قد تاثیر دارد و مسئول انتشار هورمون رشد به حساب می‌آید. این غده بسیار کوچک بوده یعنی چیزی حدود اندازه یک نخود، که در پایه مغز قرار گرفته شده است. یکی از قابلیت‌های این غده آزاد کردن مواد شیمیایی است که این عمل در بهبود عملکرد بدن کمک می‌کند. بعضی از شرایط سلامتی باعث می‌شود میزان هورمون‌های رشد بدن محدود شود و این مسئله می‌تواند در قد کودک تاثیر بگذارد. برخی از نقاط خاصی در بدن همه افراد وجود دارد که با فشردن و تحریک انرژی در آن نقاط می‌توان عضلات و استخوان‌های کودک را تقویت کرده و باعث رشد بیشتر استخوان‌های آنان شد.

تکنیک‌های ماساژ برای افزایش قد

این نکته را فراموش نکنید که هر کدام از این نقاط را باید در روز دوبار فشار دهید تا نتیجه بهتری کسب کنید. بهتر است که این کار در صبح انجام شود، زیرا ذهن آزاد‌تر است و این را نیز در نظر داشته باشید که در هر نوبت 15 الی 20 دقیقه برای فشردن این نقاط وقت بگذارید.

روغن‌های مناسب ماساژ کودکان و فواید آنها

همانطور که گفته شد؛ ماساژ دادن کودک برای رشد قد آن بسیار مفید است. معمولا برای ماساژ دادن از روغن‌هایی استفاده می‌شود که خواص متعددی دارند. این روغن‌ها دارای مقدار زیادی اسید لینولئیک هستند و برای کودک بسیار مناسب‌اند. اما آیا برای شما سوال پیش نیامده است که این روغن‌ها چگونه به رشد قدی آن کودک کمک می‌کند؟ و چرا بعضی از روغن‌ها برای پوست کودک نسبت به دیگری مناسب‌تر است و بعضی مناسب نیست؟

هر روغن گیاهی که دارای روغن‌های اشباع نشده باشد، بهترین روغن برای پوست کودک شما محسوب می‌شود. قطعا روغن‌های مختلف زیادی برای ماساژ کودکان وجود دارد. اما روغن‌هایی که در فصول خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اثر بیشتری بر روی بدن می‌گذارند.

روغن‌های مناسب فصول تابستان

روغن نارگیل

در بین روغن‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها برای ماساژ کودک در فصل تابستان، استفاده از روغن نارگیل است. این روغن دارای بافت بسیار سبکی بوده که به راحتی جذب پوست می‌شود و دو ویژگی خاص این روغن، ضد قارچ و ضد باکتری بودن آن است که باعث لطافت و نرمی پوست کودک شما می‌شود. برای ماساژ کودک لازم است که روغن را روی پوست کودک بریزید و در جهت رویش مو شروع به ماساژ دادن کنید. این کار باعث جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست می‌شود. این نکته را فراموش نکنید که هرکاری، نیازمند تجربه، مهارت و اطلاعات کافی در مسائل مربوط به آن کار است پس بهترین کار این است که در امور مربوط به کودکانتان کوتاهی نکنید و در صورت نداشتن تجربه، درخواست را بدهید.

روغن کنجد

این روغن بافت بسیار سبکی دارد و همین موضوع سبب شده است که به کودک شما احساس آرامش و نشاط خاصی بدهد. در واقع می‌توان گفت بهترین روغنی که میتوانید در فصل تابستان برای ماساژ کودک خودتان استفاده کنید، روغن کنجد است. این روغن علاوه بر حس آرامشی که به کودک میدهد، باعث قوی و محکم شدن استخوان‌های کودک شما نیز میشود.

روغن‌های مناسب فصول زمستان

روغن خردل

روغن خردل بهترین روغن برای ماساژ پوست کودک شما در فصول زمستان است. اما نکته بسیار مهمی که برای روغن خردل وجود دارد این است که نباید این روغن را به طور مستقیم در تماس پوست کودک قرار بدهید و برای رقیق کردن این روغن باید حتما از یک روغن گیاهی حامل استفاده کنید. با این کار می‌توانید با خیال راحت آن را مورد استفاده قرار دهید و از مزایای آن بهره ببرید.

روغن‌های مناسب کودکان با پوست خشک و حساس

روغن بابونه

برای ماساژ کودکانی که پوست بسیار حساسی دارند روغن بابونه انتخاب بسیارعالی است. یکی از مزیت‌هایی که این روغن در خود جای داده است امکان استفاده آن برای کودکان دارای مشکل کولیک است زیرا خواب راحتی رو برای کودک شما به ارمغان می‌آورد. این روغن حاوی مقدار زیادی اسید لینولئیک است که مزایای زیادی برای کودک شما به همراه دارد.

روغن گل همیشه بهار

روغن گل همیشه بهار یک روغن گیاهی است که اثر تسکین دهنده‌ای را بر روی پوست کودک شما به جای می‌گذارد. این روغن به دلیل تحریک نکردن بینی کودک شما، بسیار برای استفاده روزانه مناسب است. حالا با درک این اطلاعات میدانید که ماساژ برای کودک تاثیر زیادی بر رشد قد و آرامش جسمی و روحی آن کودک میگذارد و حتی با روغن‌های مناسب ماساژ کودک نیز آشنا شدید.

نمایش بیشتر