اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

نحوه تشخیص کیفیت و خرید بهترین قفل هوشمند

قفل دیجیتال بدون شک یکی از مهمترین بخش ها در امنیت خانه می باشد. با توجه به امنیت بالایی که این قفل ها برای ما به ارمغان آورده اند، به همین علت در بین عموم مردم مخصوصا مدیران شرکت ها از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. مدیران شرکت در سال های اخیر سعی کرده اند از قفل های هوشمند برای امنیت دفتر خود استفاده کنند. همینطور در بیشتر هتل ها از قفل های کارتی برای به حداکثر رسیدن امنیت مسافرین استفاده می شود. به غیر از دفاتر اداری و هتل ها، منازل مسکونی هم از قفل های هوشمند استفاده می کنند. قفل های هوشمند ترکیبی از امنیت بیشتری برخوردار هستند.

قفل های هوشمند ترکیبی از قابلیت بازگشایی به کمک اثر انگشت، تشخیص چهره، رمز عبور، کارت و تلفن همراه بهره می برند و به همین علت نسبت به انواع قفل های هوشمند دیگر از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. قفل هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که نسبت به قفل های سنتی در باز و بسته کردن، راحتی بیشتری را تجربه نمایید. همچنین این اجازه را به شما می دهد زمانی که در خانه حضور ندارید، بتوانید به کسانی که در زمان عدم حضور شما به خانه رفت و آمد می کنند، نظارت ‌کنید.

برخی از مدل های قفل دیجیتال از ویژگی بازگشایی به کمک تلفن همراه برخوردار هستند تا شما در هرجایی که تشریف دارید، بتوانید قفل را باز و بسته کنید. اکثر قفل های هوشمند به شما این اجازه را می دهند برای اعضای خانواده، دوستان و آشنایان خود دسترسی موقت یا دائم برای روزها و زمان های خاصی تعریف کنید. برخی از قفل های هوشمند گزارش کسانی را که به خانه شما رفت و آمد می کنند، نگه می دارند و شما می توانید این گزارش ها را بررسی نمایید و از عبور و مرور افراد به طور دقیق آگاه شوید.

آشنایی |اثر انگشت |امنیت

نصب قفل هوشمند

قفل هوشمند که با نام قفل دیجیتال هم شناخته می شود، یکی از امن ترین و بادوام ترین نوع قفل درب ورودی می باشد که به شما اجازه می دهد در زمان بسیار کوتاهی با وارد کردن رمز عبور، کارت و یا اثر انگشت، درب ورودی خانه و یا محل کار خود را باز کنید. اکثر این قفل ها بدون کلید بوده تا برای همیشه با مشکلات و دردسرهای کلید مکانیکی همچون گم کردن یا جا گذاشتن آنها خداحافظی نمایید.

معمولا قفل های هوشمند انرژی مورد نیاز خود را از باتری تامین می‌کنند. قبل از به پایان رسیدن شارژ باتری، قفل هشداری مبنی بر پایان رسیدن شارژ باتری را می دهد و با توجه به نوع قفلی که خریداری کرده اید، در زمان اتمام شارژ می توانید قفل دیجیتال خود را شارژ یا باتری را تعویض نمایید. البته بیشتر قفل ها دارای کلید مکانیکی برای ورود در مواقع اضطراری مانند فراموش کردن رمز، گم کردن کارت و یا تمام شدن باتری دستگاه می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود کلیدهای مکانیکی را در محلی امن در خارج از منزل نگهداری شود. نصب قفل هوشمند اقدامی کاملاً تخصصی است؛ توصیه می کنیم در زمان خرید، درخواست کنید نصب توسط شرکت تولید کننده انجام شود.

هزینه قفل هوشمند

یکی از مهمترین مواردی که باید آن را در نظر بگیرید هزینه تعویض قفل های سنتی است. قفل هوشمند با توجه به ویژگی هایی که دارد از حدود ۷ میلیون تومان شروع می شود. به عنوان مثال اگر قفل هوشمندی می خواهید که دارای امکانات بیشتری باشد، طبیعتاً باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

قفل های دیجیتال ویژگی های زیادی دارد که مصرف کنندگان متناسب با خواست و نیاز خود، می‌توانند هر یک از این ویژگی ها را برای خرید مدنظر قرار دهند. به طور مثال بعضی از افراد، داشتن سیستم امنیتی دو مرحله ای یا سیستم ضد سرقت را یک اولویت برای خرید قفل هوشمند می دانند ولی بعضی افراد، محدود کردن کسانی که به خانه رفت و آمد می کند و قفل شدن اتوماتیک را اصلی ترین ملاک خود برای خرید درنظر می گیرند.

مدل های قفل هوشمند

مشخصه های بیومتریک

ایمن ترین قفل های موجود در بازار با مشخصه های بیومتریک (اثر انگشت و تشخیص چهره) هستند. به دلیل منحصر بفرد بودن اثر انگشت و تشخیص چهره امکان ورود به منزل شما توسط افراد دیگر میسر نیست. بیشتر قفل های هوشمند تنسرلاک از مشخصه های بیومتریک پشتیبانی می کنند؛ که از جمله قفل های دیجیتال در این زمینه می توان به قفل هوشمند دماوند، پاسارگاد و دنا اشاره کرد. قفل هوشمند دماوند پرچم دار محصولات شرکت تنسر لاک است و تنها محصول صادراتی قفل هوشمند در ایران است.

کارتی

قفل های کارتی از جمله مدل های قفل هوشمند است که همه ما با آن آشنایی داریم و این نوع قفل ها بیشتر در هتل ها و قسمت های مدیریتی سازمان استفاده می شود. قفل های کارتی تنسر لاک مزایای فراوانی دارد که می توان به تعداد کارت هایی که در زمان خرید تنسرلاک در اختیار شما قرار می دهد اشاره کرد. انواع قفل هتلی دارای ۳۰۰ کارت هستند که در صورت مفقود شدن کارت، هیچ نگرانی بابت نداشتن کارت ندارید. همه قفل های هتلی تنسر لاک از قفل های کارتی پشتیبانی می کنند که از جمله این قفل ها می توان به قفل هتلی TH-001 اشاره کرد. این قفل همانند قفل های دیگر تنسر لاک در بازه دمای ۱۰- تا ۶۰ درجه سانتی گراد و در رطوبت ۲۰ تا ۹۳ درصد بدون هیچ مشکلی کار می کند.

قفل ترکیبی

یکی از بهترین مدل ها در زمینه قفل هوشمند، قفل ترکیبی است. این قفل امکان بازگشایی با مشخصه های بیومتریک (اثر انگشت و تشخیص چهره)، رمز عبور، کارتی و بازگشایی با تلفن همراه را دارا می باشد. همه قفل های دیجیتال تنسرلاک از نوع قفل ترکیبی هستند که از جمله قفل های هوشمند در این زمینه می توان به قفل های هوشمند پاسارگارد، دنا، سهند و دماوند اشاره کرد؛ که قفل هوشمند سهند به قفل اقتصادی تنسرلاک مشهور است و بیشتر برای پروژه های بزرگ استفاده می شود.

معیارهای انتخاب کردن بهترین قفل دیجیتال

مهم ترین مواردی که هنگام خرید و تهیه بهترین قفل هوشمند باید به آن توجه داشته باشید عبارت اند از :

  1. 1. یک قفل هوشمند خوب باید امنیت و ایمنی بسیار بالایی را فراهم کند.
  2. 2. دارای طراحی جذاب و زیبا باشد.
  3. 3. دارای روش های باز گشایی متنوع و مختلف باشد.
  4. 4. مجهز به سیستم ضد سرقت و ضد هک هستند.
  5. 5. متریال به کار رفته با کیفیت و با دوام با بدنه ای محکم و قوی باشد.
  6. 6. یک قفل هوشمند عالی باید قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای داشته باشد.
  7. 7. کاربر پسند باشد.
  8. 8. ارزش هزینه ای که می کنیم را داشته باشد.

قفل هوشمند خارجی بخریم یا ایرانی؟

ملاک خرید یک قفل هوشمند ایرانی یا خارجی نیست. بلکه برای خرید بهترین قفل هوشمند باید به امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می دهد توجه کنید. در حال حاضر قفل های ایرانی بسیار باکیفیتی در بازار بین المللی وجود دارند و با نمونه های خارجی رقابت می کنند. علاوه بر این از لحاظ قیمت نیز با آن ها برابری می‌کنند. البته همه ما می دانیم که قیمت قفل های خارجی در برخی موارد 2 تا 3 برابر بیشتر از نمونه های داخلی است. به طور کلی قفل هوشمند یک دستگاه قفل الکترونیکی و مکانیکی است که به صورت بی سیم و با تأیید هویت کاربران مجاز باز می شود.

قیمت بهترین قفل هوشمند به چه عاملی بستگی دارد؟

معمولا قیمت بهترین قفل هوشمند به عوامل متعددی بستگی دارد. از مهم ترین عواملی که روی قیمت قفل تاثیر بسزایی می گذارند می توان به طراحی خاص و منحصر به فرد، روش های مختلف بازگشایی، خدمات پس از فروش و کلید مکانیکی برای مواقع ضروری اشاره کرد. در واقع بودن یا نبودن هریک از عوامل تاثیر زیادی روی قیمت نهایی محصول‌ می‌ گذارند. علاوه بر این موارد نوسانات بازار در قیمت انواع قفل های هوشمند بی تاثیر نیست و می تواند قیمت محصولات را بالا و پایین ببرد.

نمایش بیشتر