اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

چگونه فالوور روح را به فالوور فعال تبدیل کنیم ؟

 چگونه فالوور روح را به فالوور فعال تبدیل کنیم

 

برای پیشرفت کردن در فضای اینستاگرام و رسیدن به اهداف خود نیازمند تعامل زیاد فالوور ها و دنبال کنندگان خود هستید ، چرا که اینستاگرام زمینه پیشرفت بیشتر را برای افرادی ایجاد میکند که تعامل زیادی از طرف مخاطبان خود دریافت می‌کنند. یکی از مشکلات بزرگ که در پیج های اینستاگرامی پیش می آید کاهش نرخ تعامل می باشد، به عبارتی یعنی اینکه زمانی که شما محتوایی در پیج خود به اشتراک می گذارید حمایت زیاد همانند لایک ،کامنت و… از طرف دنبال کننده های خود دریافت نخواهید کرد چون معمولا اصلا پست شما و محتوای شما به آنها نشان داده نمیشود در این صورت پیج افت خواهد کرد.

شاید پیج های بزرگ زیادی را دیده باشید که تعداد فالوور آنها بالا باشد اما تعداد لایک و کامنت آنها پایین باشد و این فکر به ذهن شما بیاید که این پیج فالوور فیک دارد در حالی که همیشه هم این طور نیست و ممکن است این پیج فالوور هایش به روح تبدیل شده باشند. زمانی که پیج شما تعداد فالوور واقعی زیادی دارد اما حمایت کمتر و تعامل کمتری از سمت فالوور های خود بگیرید برای مثال پستی را به اشتراک گذاشته اید تعداد  لایک کمی دارد یا اگر در استوری خود نظرسنجی گذاشته اید افراد کمی شرکت کرده اند در این صورت فالوور های شما به فالوور روح تبدیل شده اند .

فالوور روح چیست ؟

در طبقه بندی فالوور ها دسته ای از فالوور ها وجود دارند که نام فالوور روح به آنها اطلاق داده میشود، این فالوور ها همان فالوور واقعی هستند که با تمایل خود پیج را دنبال کرده اند اما با مرور زمان تعامل خود را از قبیل لایک و کامنت و… را کم کرده اند و به طور معمول حتی محتواهای پیج به آنها نشان داده نمیشود تا عملا حمایتی نیز از طرف آنها دیده شود ، شما نمی توانید این فالوور ها را ریمو کنید چون پاک کردن آنها آنفالو محسوب میشود و می تواند به پیج آسیب بزند در نتیجه باید به فکر راه حل برای فعال کردن آنها باشیم پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا راه حل های فعال کردن فالوور روح را با شما در میان بگذاریم.

چرا فالوور های پیج به فالوور روح تبدیل می‌شوند؟

سه علت عمده و اصلی کود دارد که فالوور های پیج به فالوور روح تبدیل میشوند که به طور خلاصه شامل موارد زیر هستند :

  • پست و استوری شما و محتواهای به اشتراک گذاشته شما بنا به دلایل مختلفی به فالوور های شما نشان داده نمی‌شوند.
  • فعالیت شما در پیج کم میشود و همین سبب فراموشی شما میشود.
  • فالوور خود بر حسب تمایل و خواست خود فعالیت خود را کم می‌کنند.

اهمیت فالوور فعال برای پیج های اینستاگرامی

یکی از بزرگ ترین اهداف ما در اینستاگرام به ویژه پیج های بیزنسی معرفی برند ها و فروش محصولات می باشد تا از این طریق درآمد و سود را بالا ببریم ، در نتیجه برای این هدف نیازمند فالوور های فعال هستیم تا علاوه بر اینکه از محتواهای تولیدی ما دیدن کنند بلکه محصولات ما را نیز خریداری کنند ، اما حال فکر کنید افرادی که شما را دنبال کرده اند نه تنها از شما خریدی نمی کنند بلکه حتی پست و استوری های شما را نیز نمی بینند در این حالت هم فروشی نخواهید داشت و هم تعامل شما پایین می رود و افراد از دنبال کردن شما دست کشیده و با به فالوور های روح تبدیل میشوند.

پس فالوور فعال برای پیج ها ارزش زیادی دارد، در هر حوزه کاری چه پیج های مختلف با موضوعات متفاوت ما نیازمند این هستیم تا فالوور های فعال برای پیج خود داشته باشیم تا هم فروش خود را بالا ببریم و هم نرخ تبلیغات خود را بالا ببریم و دوست داریم حمایت و تعامل زیادی از طرف همکاران و مخاطبان خود را بدست بیاوریم و به موفقیت برسیم.

نحوه تبدیل فالوور روح به فالوور فعال

راه های متفاوتی برای تبدیل فالوور روح به فالوور فعال وجود دارد که در اینجا آنها را تک تک بررسی خواهیم کرد .

 نحوه تبدیل فالوور روح به فالوور فعال

تولید محتوا 

تولید محتوا را جدی بگیرید شاید اساسی ترین و مهم ترین روش برای هر اقدامی در اینستاگرام چه تبدیل کردن فالوور های روح به فعال ، چه جذب فالوور و … نیاز به تولید محتوا دارید ، تولید محتوا قوانین و اصول خود را دارد برای مثال محتوای تولیدی باید جذاب و گیرا باشد تا افراد مختلفی را به خود جذب کند و کیفیت خوبی را داشته باشند ، با رعایت این دو مورد افراد زیادی به پیج شما خواهند آمد و شما را فالوو می کنند.

برگزاری مسابقات 

یکی از روش های عالی که سبب تبدیل فالوور های روح به فعال می‌شوند برگزاری مسابقات می باشد ، مسابقه ها تاثیر بسیار زیادی در جلب افراد دارند و اگر جایزه ای برای این مسابقه ها ترتیب ببینید صد درصد افراد در آن شرکت کرده و تعامل شما بالاتر می رود

فعالیت زیاد و مستمر 

برای اینکه بتوانید فالوور های خود را فعال کنید باید بیشتر از قبل فعال باشید تا افراد نیز بیشتر به سمت شما سوق پیدا کنند یعنی علاوه بر افزایش فعالیت های قبلی یک سری کار های جدید نیز انجام دهید ، یکی از فعالیت های که سبب شوک به فالوور های روح میشود برگزاری لایو می باشد ، هنگام ایجاد لایو نوتیف آن به تمامی فالوور های شما ارسال میشود و در نتیجه آنها به اینستاگرام آمده و سر میکشن حتی مهم نیست که در لایو شما بمانند یا نه مهم این است که لایو را برگزار کنید .

می توانید به پیج های مخاطبان خود بروید و در صورت اینکه پیج آنها پست دارد آن را لایک کرده و کامنت بگذارید تا آنها نیز به پیج شما سر بزنند ، یا می توانید به دایرکت مخاطبان خود پیام دهید و به آنها پیشنهاد کمک یا اطلاعات بدهید و برخورد صمیمی و مودبانه داشته باشید .

تغییر کاور پست 

گاهی وقتها عملکرد تکراری سبب دلزدگی مخاطبان شده و باعث کاهش فعالیت آنها در پیج میشود ، اما می توانید برای جلوگیری از این کار کاور پست ها را تغییر دهید تا افراد مجدد جذب پیج شما شوند حتی می توانید کاور استوری های خود را تغییر دهید .

افزایش فالوور واقعی

ارزش فالوور واقعی بسیار زیاد است ، فالوور واقعی یا همان فالوور های فعال سبب افزایش ریچ و ایمپرشن پیج شده و آمار پیج را بالا می برند ، در نتیجه یکی از هدف های مهم ما باید افزایش فالوور واقعی باشد تا به دنبال آن فالوور های روح نیز به فعال تبدیل شوند برای اینکار می توانید روش افزایش فالوور واقعی را خوانده و بر اساس آن عمل کنید.

از تبلیغات استفاده کنید 

یکی از روش های که سبب جذب فالوور واقعی میشود تبلیغات می باشد اکنون این سوال برای شما پیش می آید که چگونه با تبلیغات می توان فالوور روح را به فعال تبدیل کرد؟! با افزوده شدن فالوور واقعی به پیج تان تعداد فالوور روح کمتر میشود و چون پست ها و محتواهای شما توسط افراد بیشتری دیده میشود اینستاگرام پست شما به اکثر فالوور هایتان نشان خواهد داد حتی به فالوور های روح همین سبب کمرنگ تر شدن و کاهش تعداد فالوور های روح شما میشود .

تغییر ساعت پست گذاری 

فالوور های شما در ساعت های مختلف فعالیت  میکنند و برای اینکه متوجه شوید در کدام ساعت ها فعالیت بیشتری دارند باید در ساعات مختلفی پست گذاری کنید و ببینید در کدام یک بیشترین تعامل را بدست می آوردید ، اما نحوه راحت پیدا کردن ساعت مناسب پست گذاری از طریق بخش اینسایت اینستاگرام نیز انجام میشود برای رفتن به این بخش مراحل زیر را دنبال کنید :

 به قسمت پروفایل خود مراجعه کنید .
_ سه خط بالا را لمس کنید .
_گزینه insight  را انتخاب کنید .
_ در پنجره باز شده گزینه total followers  را انتخاب کنید.
_در صفحه باز شده به قسمت پایین صفحه بخش most active times مراجعه کنید .

در این صورت می توانید فعالیت مخاطبان خود را دیده و بر اساس آن پست گذاری را انجام دهید .

استفاده کردن از ریلز 

اینستاگرام علاقه زیادی به ریلز دارد و افرادی که از این قابلیت اینستاگرام بهره می گیرند را علاوه بر بردن به اکسپلور به افراد بیشتری نیز نشان می دهد و همین علت سبب کاهش فالوور روح شما میشود.

نتیجه گیری 

همان طور که دانستید یکی از مهم ترین مواردی که برای اکثر پیج ها پیش می آید فالور روح می باشد که می تواند ضربه زیادی به کسب و کار شما بزند اما می توان فالوور های روح را به فعال تبدیل کرد و جلوی افزایش آن را گرفت در این مقاله چندین روش برای تبدیل فالوور روح به فعال را یاد گرفتید می توانید برای پیج های خود استفاده کنید و آن را رفع کنید.

نمایش بیشتر