اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

قطع فوری ریزش مو

راهکار های ساده و ارزان در درمان سریع ریزش مو شدید

زیبایی مو از روزگار کهن مورد توجه زنان بوده است. درمان خانگی ریزش مو شدید در زنان , نه تنها در ایران بلکه بین خانم های جهان خواهان دارد. فرهنگ های مختلف باعث شده که ملت ها راه های متفاوتی را برای تقویت و پرپشتی مو بیازمایند.  برای مثال برای جلوگیری از ریزش مو در زنان هندی؛ استفاده از انواع روغن از قدیم الایام وجود داشته است یا زنان عرب زبان از شپش به عنوان خورنده مواد مضر خون و تقویت ریشه مو استفاده می کنند. امروزه موسساتی وجود دارند که متخصصان را به منزل متقاضیان اعزام می کنند تا کمترین مواجهه با آلودگی هوای محیطی برای افراد به وجود بیاید. موسسه نیکان فارمد مهر به عنوان مرکز خدمات سلامتی در تهران با ارائه خدمات پزشک در منزل، بهترین راه درمانی را پیشروی شما قرار می دهد.

بهترین قرص ویتامین برای ریزش مو |درمان |درمان خانگی ریزش مو شدید در زنان

استفاده از روغن ها برای پر پشتی مو

روغن هایی که استفاده از آنها در درمان خانگی ریزش مو شدید در زنان یا پرپشتی مو ها توصیه می شوند شامل : روغن کرچک ، روغن بادام ، روغن زیتون و روغن نارگیل می باشد. هفته ای یکبار برای تقویت مو و ماساژ پوست از این روغن ها استفاده کنید.

شست وشوی مو با آب پیاز جهت کاهش ریزش مو

تحقیقات انجام گرفته در سال 2002 نشان داد 74 نفر از هر 100 انسانی که در جامعه آماری مورد مطالعه با شست و شوی آب پیاز قرار گرفته اند، نتیجه مثبت و قابل توجه ای را در رشد موهای خود دیده اند. روش استفاده از آب پیاز در درمان خانگی ریزش مو شدید در زنان دو روش دارد و بدین شرح است:

  1. موهای خود را با آب پیاز بشویید 30 دقیقه صبر کرده سپس آبکشی کنید.
  2. می توانید از ماسک مو با ترکیب ( 3 قاشق غذاخوری آب پیاز + 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل + 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا) استفاده کنید. تقویت پیاز مو موجب قطع ریزش مو می شود.

 مصرف خمیر شنبلیله برای درمان ریزش مو

 استفاده از خمیر شنبلیله یک روش درمان خانگی ریزش مو شدید در زنان هندی است که برای درست کردن آن باید : تخم آن به مدت 1 روز خیس بخورد سپس آن را با هاون کوبیده و خمیری درست کنید خمیر را به موهایتان مالیده و سر خود را با یک مشما بپوشانید. بعد از 40 دقیقه بشویید این کار را یک بار در هر روز به مدت 1 ماه انجام دهید.

درمان ریزش مو با ژل آلوئه ورا یا خوردن آب آن

در درمان خانگی ریزش مو شدید در زنان استفاده از آلوئه ورا به دو روش توصیه می شود.

 ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا را به سر مالیده 30-40 دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را با آب ولرم شست و شو دهید. برای نتیجه گیری بهتر 4 بار در هفته این عمل را تکرار کنید.

خوردن ناشتای آلوئه ورا

با خوردن یک قاشق غذاخوری از آب آلوئه ورا به صورت ناشتا درمان ریزش مو را دنبال کنید.

خمیر با پایه شیرین بیان برای ریزش مو

شیرین بیان از دیگر موادی است که در درمان خانگی ریزش موی زنان مورد استفاده قرار می گیرد. با ترکیب ( 1 قاشق شیرین بیان + 1 فنجان شیر + 4/1 قاشق چایخوری زعفران ) یک خمیر یکدست بدست آورید این خمیر را شبانه به سر بمالید و تا صبح صبر کنید سپس آبکشی نمایید. دو بار در هفته این عمل را تکرار کنید. بعد از دوماه شاهد تاثیرات شگرف این دستورالعمل در جلوگیری از ریزش مو خواهید بود.

درمان سریع ریزش مو

درمان ها باید باتوجه به علت بیماری اتخاذ شوند درمان سریع ریزش مو از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به شناخت علت ریزش مو توسط پزشک تجویز می شوند.  عواملی همچون : افزایش سن ، وراثت ، تغییر آب و هوا ، تغییرات هورمونی ، اضطراب و استرس یا فشار روانی ، استفاده مداوم از رنگ مو یا مواد شیمیایی ، شست و شو با شامپوی نامناسب ، عوارض دارویی ، تغذیه نادرست ، ابتلا به بیماری ها و بسیاری از دلایل دیگر در ضعیف شدن ریشه و ساقه موها و ریزش آنها نقش دارند. بهترین و مناسب ترین پزشک برای یافتن علت ریختن مو ها دکتر داخلی است که با خدمات ویزیت متخصص داخلی در منزل در دسترس شماست.

مدت زمان درمان ریزش مو

همه در سایت ها به دنبال مطالبی راجع به درمان سریع ریزش مو می گردند اما واقعیت دنیای حقیقی با کلمات زیبا عوض نمی شود همانگونه که بیماری یا سوءتغذیه به مرور زمان علت ریزش موی شما بوده جبران آن ها نیز زمانبر است. کمترین زمان برای بازگشت مجدد رویش و درمان سریع ریزش مو 8 -12 هفته می باشد.

اَشکال داروهای تقویت موی سر

برای تقویت موی سر داروها را به اَشکال : قرص ، پماد ، نوشیدنی ، ماسک مو ، تزریقی ، ژل ، کِرِم ، لوسیون ، محلول موضعی و.. می سازند.

موثرترین مواد در درمان طبیعی ریزش مو

استفاده از مواد ارزان و قابل دسترس زیر در درمان سریع ریزش مو به شما کمک می کند:

جلوگیری از ریزش مو با رزماری

نحوه استفاده از رزماری اینگونه است که 1 قاشق غذاخوری از رزماری را با 1 قاشق از گیاه مورد مخلوط کرده درون 2 لیوان آب بریزید. زمان بدهید تا بجوشد. صبر کنید خُنَک شود و جوشانده را درون یک دستگاه آب پاش یا افشانه بریزید به روی موهای خود اسپری کنید. روغن رزماری نیز در قطع ریزش مو موثر است.

درمان ریزش مو با آب پیاز

نحوه استفاده از آب پیاز برای رشد مو دارای دو روش بوده و بدین شرح است :

  • موهای خود را با آب پیاز بشویید، 30 دقیقه صبر کنید. بعد آبکشی کرده و با شامپو بشویید.
  • از ماسک مو در رفع سریع ریزش مو در خانه با ترکیب ( 3 قاشق غذاخوری آب پیاز + 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل + 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ) استفاده کنید.

خواص گیاه مورد برای ریزش مو

استفاده از روغن گیاه مورد برای درمان سریع ریزش مو مد نظر است. نحوه استفاده از مورد برای تقویت موی سر بسیار حائز اهمیت است. زیرا مالیدن چند قطره به ساقه مو اثری ندارد و حتما باید بعد از اینکه روغن این گیاه را در کف دست ریختید آن را به ریشه مو برسانید.

روغن آرگان برای ریزش مو

روغن آرگان از دانه هضم شده گیاه آرگان توسط حیوانات نشخوارکننده به دست می آید. درصورتی که خواستار اطلاع از نحوه استفاده از روغن آرگان برای مو هستید، دقت کنید که : باید 8-10 قطره را شب هنگام خواب در کف دست خود ریخته به مدت 10 دقیقه به ساقه موهای خود بمالید. سپس با پارچه تمیز موی خود را بپوشانید تا صبح صبر کرده به حمام بروید. اگر از کم خوابی یا اختلال تنفس در خواب رنج می برید از تست خواب در منزل استفاده نمایید. برای درمان ریزش مو من به شما خدمات مزوتراپی مو در منزل را پیشنهاد میکنم.

گیاه سدر ، ضد ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو با گیاه سدر نیز امکانپذیر است. بدین منظور می توانید (150 گرم از گیاه سدر + 50 گرم حنای بدون رنگ + 150 گرم گیاه مورد) را ترکیب کرده روی موهایتان بگذارید. بعد از 30 دقیقه بشویید حتما از شسته شدن سدر و جا نماندن آن لای موها اطمینان حاصل نمایید زیرا نتیجه عکس خواهد داد و منجر به ریزش بیشتر خواهد شد. استفاده ناصحیح از برخی ماسک های مو ، علت ریزش مو در افراد به ویژه زنان می باشد.

درمان ریزش مو با شنبلیله

نحوه یا روش استفاده از شنبلیله برای ریزش مو را دوباره مرور می کنیم . تخم شنبلیله را به مدت 1 روز خیس کرده سپس با هاون کوبیده بعد ، خمیر به دست آمده را به موهایتان بمالید و سر خود را با یک مشما بپوشانید. بعد از 40 دقیقه بشویید سعی کنید این کار را روزانه یکبار و به مدت 1 ماه انجام دهید. این یک روش کارآمد از درمان خانگی ریزش مو شدید در زنان محسوب می شود.

تاثیر سیر بر ریزش مو

آیا از میزان تاثیر سیر در رشد مو و درمان سریع ریزش آن آگاهی دارید. روش استفاده از اینگونه است : ابتدا باید چند حبه سیر را له کرده با کمی روغن نارگیل مخلوط کنید. اکنون مخلوط را چند دقیقه حرارت دهید. منتظر بمانید خُنَک شود. سپس به موهای خود بمالید. اجازه دهید 30 دقیقه روی مویتان باقی بماند.

نمایش بیشتر