اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

عکاسی صنعتی از فرش

این خبر شامل این عناوین است مخفی

نکات طلایی در عکاسی صنعتی از فرش

در عکاسی صنعتی علاوه بر رعایت سبک استاندارد محصول، شما باید خلاقیت را نیز به آن تزریق کنید. استفاده از مکان های مختلف، لوازم جانبی و حتی یک مدل ایده های خوبی برای عکاسی صنتعی را به شما خواهد داد. عکاسی صنعتی از فرش باید ظرافت، طراحی و زیبایی های فرش را به طور منحصر به فردی به نمایش گذاشته شده شود. در هر عکسی که از فرش گرفته می شود باید سبک و روش جدید با انواع وسایل و زاویه های متفاوت گرفته شود. شاید عکاسی از فرش کار ساده ای به نظر برسد، اما در واقعیت نکاتی وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید. روشنایی و سرعت شاتر دو متحد بزرگ در عکاسی حرفه ای شما از فرش خواهند بود. رنگ های روشن و شفاف، نور ملایم و یکدست به شما کمک می کند تا حرفه ای به نظر برسید.

آثار هنری |آشنایی |استاندارد

دوربین برای عکاسی صنعتی از فرش

برای اینکه عکس گرفته شده شما مفهوم و انرژی را که در نظر دارید به ببینده القا کند کیفیت عکس گرفته شده مهم است. بنابراین از دوربین های حرفه ای فول فریم با لنزهای قوی برای عکاسی صنعتی از فرش را باید مورد استفاده قرار دهید. بهترین عکس صنعتی از فرش عکسی است که محصول شما حداقل ۸۰ درصد از عکس را اشغال کرده باشد. پایه عکاسی صنعتی دوربین خوب و با کیفیت است. هرچقدر خلاقیت به خرج دهید اگر دوربین شما از کیفیت بالایی برخودار نباشد عکس هایتان روی مخاطب تاثیری که نیاز دارید را نخواهند گذاشت.

نورپردازی در عکاسی صنعتی از فرش

نکته بسیار مهی باید آن را در نظر بگیرید نورپردازی در عکاسی صنعتی از فرش است. زنده نشان دادن فرش به نور خیلی وابسته است. سعی کنید از نورهای طبیعی برای عکاسی خود استفاده کنید تا ببینده درک خوبی از تصویر به دست بیاورد. با توجه به اینکه کجای تصویر می خواهید سایه روشن ایجاد کنید می توانید از نورها و چراغ های استودیو استفاده کنید. نورپردازی اگر به درستی صورت نگیرد و یا بیش از اندازه کم و زیاد باشد می توان گفت تمامی تلاش شما را بی نتیجه خواهد کرد و فرش را آنطور که شایسته است به ببیننده معرفی نخواهد. خصوصا اگر برای تجارت فرش می خواهید اقدام کنید بیننده با یک نگاه باید مجذوب فرش شود. لذا در نورپردازی دقت کافی را داشته و زیاده روی نکنید.

ایده در عکاسی صنعتی از فرش

ایده بزرگترین نکته ای است که باید به درستی به آن بپردازید و از تکرار و تقلید پرهیز کنید. پیدا کردن یک ایده خوب برای عکاسی صنعتی از فرش زمان زیادی لازم است. لذا هر چقدر که نیاز است به خود فرصت دهید تا آن ایده منحصر به فرد و خلاقانه را بیابید. اینکه برای وب سایت یا بازاریابی رسانه های اجتماعی باید از فرش عکس برداری کنید و یا سایر سیستم های بازاریابی دیجیتال، می تواند راه پیدا کردن ایده شما را هموارتر کند. اگر ایده جدید برای عکاسی صنعتی نداشته باشید تا حد زیادی از موفقیت شما کاسته خواهد شد. اگر در دنیای امروز خلاق نباشید جای در دنیای تجارت نخواهید داشت. باید حرف های جدیدی برای گفتن داشته باشید. تاثیر روی مخاطب گذاشته و آن را اغوا کنید. در غیر این صورت موفق نخواهید بود.

فرش خود را تمیز کنید

تمام وسایل، مبلمان و لوازمی که بر روی فرش وجود دارد جمع کنید و یکبار دیگر آن را جارو کنید. از آن جا که می خواهید فرش را به نمایش بگذارید مطمئن شوید تا پرزها، لکه ها و یا آشغالی بر روی فرشتان قرار ندارد. حتی پرزهای معمول و کوچک می تواند عکس فرش شما را برای ببینده ناخوشایند کرده و از تاثیرگذاری آن را بکاهد. بعد از تمیز کردن فرش می توانید از یکسری لوازم جانبی که با فرش شما هماهنگی دارد برای تاثیرگذاری بیشتر و بهتر به نظر رسیدن عکستان استفاده کنید. این لوازم به همان اندازه که می توانند تاثیر مثبت داشته باشد، در صورتی که با فرش، طرح و رنگ آن ناهماهنگ باشند تاثیر منفی نیز خواهند گذاشت. در نتیجه به خوبی وسایل را انتخاب و از شلوغ کاری بپرهیزید.

یک دیوار تمیز پیدا کنید و فرش خود را به آن آویزان کنید

بهترین راه برای خب دیده شدن فرش چسباندن آن به دیوار است. چسباندن فرش به دیوار این توهم که عکس از بالا به صورت مستقیم گرفته شده است را ایجاد می کند و تاثیر خوبی روی مخاطب خواهد گذاشت. البته عکاسی صنعتی از فرش تنها به چسباندن فرش به دیوار محدود نشده و شما می توانید با روی زمین قرار دادن فرش نیز تصویرهای خاص و چشمگیر را از آن تهیه کنید.

به دنبال مکانی نزدیک پنجره و یا درب ورودی باشید که به نور طبیعی اجازه می دهد تا تصویر شما روشن تر شده و نمای جذاب و طبیعی به آن ببخشد. بالا سر فرش از چراغ ها استفاده نکنید. نور این چراغ ها سایه های غیر طبیعی به فرش داده و از زیبایی آن می کاهد. از استفاده فلاش دوربین خود نیز خودداری کنید. فلش دوربین شما یک بمب از نور است که کیفیت تصویر را پایین آورده و سایه های ناخوشایندی را ایجاد می کند.

فرش خود را به دیوار سنجاق کنید

در گوشه های فرش برای نگه داشتن آن روی دیوار از سنجاق استفاده کنید. اگر فرش شما بزرگ است باید از سنجاق هایی که ۶/۷ تا ۱۰ سانتی متر استفاده کنید تا به خوبی فرش را نگه دارد. سعی کنید سنجاقی انتخاب کنید که با رنگ فرش همخوانی داشته و آن را در فرش پنهان کنید.

فرش خود را پهن کنید

اگر نمی خواهید در عکاسی صنعتی از فرش، آن را به دیوار بچسبانید، به راحتی می توانید در فضایی تمیز و منتخب آن را روی زمین پهن کنید. عکاسی از فرش در این زوایه چندان اغراق آمیز نخواهد بود اما می توان تصاویر شگفت انگیز بسیاری را گرفت.

فرش را بیرون بگذارید

عکاسی صنعتی از فرش دنیای بسیار گسترده ای داشته و با توجه به سلیقه و نیاز می تواند به صورت متنوع صورت گیرد. برای اینکه کاری تاثیرگذار و جدید داشته باشید می توانید فرش را در فضاهای بیرونی و باز گذاشته و از آن عکس برداری کنید. عکاسی از فرش در فضای باز نور طبیعی بیشتری برای تصاویر شما فراهم می کند. برای این منظور روزی را انتخاب کنید که نور ملایم باشد. روز ابری و یا نیمه ابری می تواند بهترین انتخاب باشد. روزهای آفتابی به دلیل روشنایی زیاد می تواند عکاسی از فرش را دچار چالش کند.

شات را تنظیم کنید

تنظیم شات و شرایط عکاسی از فرش در موفقیت شما نقش مهمی دارد و گزینه ای است که هرگز نباید آن را نادیده بگیرید. برای این منظور در زیر چند نکته را به شما یادآور شده ایم.

۱- اضافه کردن نور خارجی: سعی کنید تا نور زیادی به سوژه خود تزریق کنید. از چترهای کم نور و یا سایر منابع نوری که روشنایی ملایم و یکنواختی به فرش می بخشند، استفاده کنید. برای افزودن نور ملایم به تصویر از بازتابنده ها می توانید استفاده کنید. اگر بازتابنده ندارید یک صفحه سفید ساده را نیز می توانید به عنوان بازتابنده مورد استفاده قرار دهید. به این سادگی که یک چراغ قوه را به صفحه سفید تابانده و نور را بر روی تصویر خود منعکس کنید.

۲- تنظیم سرعت شاتر در عکاسی صنعتی از فرش :

هنگام عکاسی صنعتی از فرش در فضای بسته بهتر است از حالت تقدم شاتر استفاده کنید. هرچه سرعت شاتر کمتر باشد نور بیشتری ضبط می شود. سرعت شاتر ۶۰/۱ تا ۲۰۰/۱ برای فضاهای بسته بهترین انتخاب است. اگر قصد دارید با سرعت کم شاتر عکس برداری انجام دهید استفاده از سه پایه را در نظر بگیرید. سه پایه به شما اجازه می دهد تا بدون کاستن از کیفیت و وضوح تصویر، میزان نور در عکاسی از فرش خود را به حداکثر برسانید.

در عکاسی صنعتی از فرش در فضای باز سرعت شاتر ۲۰۰/۱ تا ۲۵۰/۱ محدوده مناسبی خواهد بود. سریع تر از این محدوده غیر ضروری بوده و نور کافی را به عکس شما نمی دهد. اگردر فضای بسته عکاسی می کنید سعی نکنید که کل اتاق یا فضا را در عکس قرار دهید. همچنین می توانید برای فرش نیز طوری تصویربرداری کنید که کل فرش در یک عکس نباشد و با تصاویر متعدد و نماهای مختلف کل فرش را به نمایش بگذارید.

عکاسی از فرش

۱- عکاسی از سمت بالا: از قسمت بالا از فرش خود عکس برداری کنید. همچنین در فاصله و یا زاویه ای قرار بگیرید که تمامی فرش در عکس مشخص باشد. دوربین را هم به صورت عمودی و هم افقی نگه داشته و در هر دو حالت از فرش عکاسی کنید. چاهی که بیشتر عکاسان در آن سقوط می کنند گرفتن فقط عکس های افقی است. عکاسی از فرش به صورت عمودی قاب جدیدی به تصویر شما می بخشد و پویایی عکس های شما را بهتر می کند.

۲- عکاسی از یک گوشه: اگر فرش را روی زمین قرار داده اید، عکاسی از یک گوشه موجب می شود تا سطح بیشتری را در عکس به نمایش بگذارید و بهترین راه برای نشان دادن کل فرش می باشد. سرعت شاتر خود را بین ۱۰۰/۱ تا ۲۰۰/۱ تنظیم کنید. اگر تصویر شما هنوز خیلی تاریک است از چراغ قوه برای افزودن نور بیشتر به فرش استفاده کنید.

۳- عکاسی از نمای نزدیک: اگر فرش شما دارای طرح های پیچیده و الگوهای خاصی است از نمای نزدیک نیز تصویر برداری کنید تا آثار هنری و طرح فرش به خوبی قابل مشاهده باشد. برای برجسته سازی طرح های فرش از فوکوس خودکار دوربین استفاده کنید و اگر می خواهید از فوکوس دستی استفاده کنید برای کاسته نشدن از کیفیت عکس حتما از سه پایه استفاده کنید. برای عکس های نزدیک از سرعت شاتر کمتری استفاده کنید. ۶۰/۱ تا ۱۰۰/۱ دامنه مناسبی برای عکاسی از فرش در نمای نزدیک می باشد.

۴- استفاده از پایه دوربین افقی: این پایه ها به راحتی به هر سه پایه استاندارد متصل می شوند و برای عکاسی از فرش کار را راحت تر و با کیفیت تر می کنند. پایه افقی را به سه پایه خود پیچ کنید و دوربین را روی بازوی اتصال افقی محکم کنید. سه پایه خود را روی میز یا یک سکو قرار دهید تا ارتفاع لازم برای گرفتن عکسی عالی را داشته باشد.

نگاه مکعبی داشته باشید

نگاه مکعبی یا شش جهتی یک اصطلاح است. بدین معنی که برای انجام هر عمل از چندین زاویه به آن نگاه کنید. معمولا اولین جهتی که به ذهن انسان می رسد، آن را انجام می دهد ولی در نگاه مکعبی سعی می کنیم از چند زاویه به آن نگاه کنیم. در عکاسی صنعتی از فرش نیز باید نگاه مکعبی داشته باشید، صبور بوده و تمامی نیازها را سنجیده و بعد اقدام کنید.

با زوایه عکس خود خلاق باشید

امروزه با پیشرفت ارتباطات و فضای مجازی می بینید که عکس های اینستاگرام و Pinterest بسیار محبوب بوده و توسط افراد بسیاری دیده می شوند. در عکاسی از فرش زوایای مختلف را بررسی کنید . با حتی با دیدن تصاویر بیشتر در اینگونه برنامه ها می توانید ایده گرفته، معایب دیگر عکس را یافته و از آن ها دوری کرده و عکسی بدون نقص تهیه کنید. نوری که برای عکس برداری از فرش استفاده می کنید می تواند بهترین زوایه را برای شما تعیین کند.

از افراد حرفه ای کمک بگیرید

اگر قصد فروش و تجارت فرش دارید و یا در عکاسی تجربه کافی ندارید پیشنهاد می کنیم از افراد حرفه ای که در این راه تجربه فراوان دارند کمک بگیرید. اینکه شما کامل و بی نقص به نظر برسید نقطه قوت تجارتان خواهد بود. اینکه چه زاویه ای را برای عکاسی انتخاب می کنید، سایه روشن و نور تا چه اندازه باشد، از چه لوازم جانبی برای بهتر دیده شدن فرش استفاده می کنید و… همگی مسلتزم داشتن تجربه کافی است. لذا با سپردن این کار به افراد متخصص خیال خود را از همگی این مسائل راحت خواهید کرد.

عکاسی از فرش – نکات مهم برای عکاسی از گلیم و فرش

عکاسی از فرش بعنوان محصولی شاخص در تجارت به لحاظ داشتن رنگها و جزئیات زیاد بسیار مهم است. عکاسی تبلیغاتی فرش موثرترین شیوه برای بازدهی بالای در تبلیغات این کالا شناخته می شود. عکاس باید تمام زیبایی و هنر فرش ایرانی را در قالب عکسی جذاب و با کیفیت در اختیار مخاطب قرار دهد. در این مقاله به نکات مهمی که برای عکاسی از این محصولات باید به آن‌ها دقت شود می‌پردازم.

عکاسی از فرش با چه اهدافی انجام می‌شود؟

عکسبرداری از فرش و گلیم عموماً به شکل عکاسی صنعتی انجام می شود. این عکس‌ها برای معرفی محصولات و نمایش سبک بافت، نقوش و جزئیات فرش ثبت می‌شوند. گاهی این عکس‌ها برای گالری‌های فرش به عنوان کاتالوگ تصویری مورد استفاده قرار گیرند. گاهی اوقات نیز این عکس‌ها را در سایت گالری‌ها به منظور ایجاد کاتالوگ آنلاین به کار می‌برند.

اما بخشی از عکسهای فرش هم با هدف جذب مخاطب با شیوه عکاسی تبلیغاتی تهیه می شوند. بی شک شما هم عکسهای تبلیغاتی فرش را بروی بیلبوردهای تبلیغاتی و یا کاتالوگ ها دیده اید. عکسهایی که بصورت دکوراتیو، لایف استایل یا خلاقانه تهیه شده اند. در هر صورت عکاسی از این محصول ارزشمند به منظور معرفی محصول و نمایش ویژگی‌های آن صورت می‌گیرد. به همین دلیل است که عکاسی از محصولات فرش قوانین و نکات مربوط به خود را دارا است که باید مورد توجه واقع شود.

برای عکاسی از فرش گلیم و فرش به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

در عکسبرداری از فرش و گلیم با جزئیات نقوش و رنگهای متعدد مواجه هستیم. به همین دلیل برای ثبت عکس‌های مناسب و با کیفیت باید از تجهیزات عکاسی حرفه ای استفاده شود. تجهیزات حرفه‌ای عکاسی کمک می‌کند تا طرح ها و رنگهای محصولات فرش را با دقت بالا ثبت کنید. در ادامه با مهمترین این تجهیزات آشنا خواهید شد.

·         دوربین و لنز باکیفیت

مهمترین ابزار برای عکاسی از محصولات فرش استفاده از دوربین و لنز با کیفیت است. هر چه دوربین عکاسی شما از رزولوشن و کیفیت سنسور بالاتری برخوردار باشد عکس با کیفیت تری تهیه می کنید. برای عکسبرداری از فرش بهتر است از دوربین های فول فریم اس ال آر استفاده کنید. انتخاب لنز اگر از دوربین مهم تر نباشد، کم اهمیت تر نیست. لنزها فاکتوری مهم برای ثبت عکسهای شارپ و با کیفیت هستند. لنزهای ارزان قیمت و کم کیفیت توانایی ثبت جزئیات محصولات فرش را ندارند. بهتر است از لنزهای با کیفیت که بعنوان لنز شارپ معروف هستند استفاده کنید تا به نتایج بهتری در عکسهایتان برسید.

·         سه پایه عکاسی

یکی دیگر از تجهیزاتی که در عکاسی حرفه ای بسیار مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد، سه پایه عکاسی است. سه پایه عکاسی باید محکم و با کیفیت باشد. در عکاسی از گلیم و فرش با توجه به اهمیت جزئیات بسیار مهم است از سه پایه‌ای محکم استفاده کنید. سه پایه خیالتان را از بابت جلوگیری از کمترین لرزش دوربین و ثبت عکس شارپ راحت می کند.

·         تجهیزات نورپردازی فرش

نورپردازی هم یکی از فاکتورهای مهم در عکاسی از فرش محسوب می‌شود. نور باید طوری باشد که رنگ و نقشه فرش را به خوبی نمایان سازد، به همین دلیل اهمیت کیفیت نور و زاویه تابش بسیار مهم است. آشنایی عکاس با مبحث نورپردازی برای ثبت عکسهای با کیفیت از فرش مهم است. تا حد امکان بهتر است فرش در فضایی با نور یکدست و مناسب عکاسی شود. با این حال اگر تجهیزات نورپردازی کاملی در اختیار دارید و تسلط کافی بر نورپردازی داشته باشید به نتایج بهتری خواهید رسید.

استفاده از نور مصنوعی به ویژه در فضا‌های داخلی تأثیر مستقیمی روی رنگهای واقعی فرش دارد. از آنجایی که رنگ یکی از ویژگی‌های اصلی فرش محسوب می‌شود، بهتر است که روی نورپردازی حساس باشید. نور با کیفیت کمک می کند رنگهای واقعی فرش را نشان دهید و زاویه نورپردازی موجب حذف سایه های اضافی می شود.

عکاسی از فرش با چه شیوه‌هایی انجام می‌شود؟

نوع عکاسی از این محصولات به هدف شما از ثبت عکس بستگی خواهد داشت. در واقع عکاسی فرش با اهداف مختلفی صورت می‌گیرد. در ادامه مهمترین شیوه‌های عکاسی از محصولات فرش را با توجه به کاربرد تصاویر برای شما بیان می‌کنیم:

عکاسی از کلیت فرش برای طراحی کاتالوگ و فروشگاه‌های آنلاین

اگر عکاسی برای طراحی کاتالوگ یا فروشگاه آنلاین باشد باید یک عکس کلی از محصول تهیه کنید. یک عکس از نمای کلی فرش که کل کادر دوربین را در بر گرفته باشد. نورپردازی این عکسها باید یکدست و بدون ایجاد سایه انجام شود.

عکاسی فضاسازی شده برای عکس‌های تبلیغاتی

همانطور که در مقالات مختلف اشاره کردیم عکس‌های تبلیغاتی با هدف جذب مخاطب تهیه می‌شوند. به همین دلیل این عکس‌ها نیاز به‌ ایده پردازی دارند. پس اگر عکاسی از فرشها با هدف تبلیغات انجام گیرد، باید برای آن‌ایده پردازی شود تا با مفهوم و پیامی همراه باشد. زاویه عکاسی، نوع نورپردازی، چیدمان و فضای عکس باید منطبق بر ایده و سناریوی عکس تعریف شده باشد. این سبک عکسها ضمن همراه داشتن پیام تبلیغاتی از جذابیت بصری برای مجذوب کردن مخاطب برخوردارند.

عکاسی لایف استایل

نمایش فرش در محیط دکوراسیون داخلی در واقع عکاسی به سبک لایف استایل است. در این شیوه از عکاسی زاویه دوربین باید به گونه‌ای باشد که فرش در محیط و فضای زندگی به خوبی نمایان باشد. در این روش عکاسی هدف نمایش عمومی یک محیط است و کمتر به جزئیات پرداخته می‌شود. در این سبک عکسهای توجه روی هارمونی رنگ‌ها و نوع چینش وسایل خواهد بود. بنابراین استفاده از لنز‌های واید، نورپردازی مناسب و… در عکاسی سبک زندگی مورد توجه واقع می‌شوند.

عکاسی از جزئیات برای نشان دادن طرح، بافت و رنگ‌های فرش

این نوع عکاسی مهمترین شیوه عکاسی از فرش و گلیم محسوب می‌شود. در واقع در این شیوه از عکاسی شما طرح، نقشه، رنگ و جزئیات تار و پود فرش را برای مخاطب به نمایش می‌گذارید. بنابراین شاید بتوان گفت که این شیوه عکاسی بیشترین تأثیر را در نمایش ویژگی‌های یک فرش ایفا می‌کند. از مهمترین ارکان این شیوه از عکاسی می‌توان به استفاده از لنز‌های تله (زوم)، نورپردازی حرفه‌ای و زاویه دوربین اشاره کرد.

اهمیت نورپردازی در عکاسی از فرش و گلیم

همانطور که قبلا اشاره کردم در تمام شیوه های عکاسی از این محصولات، نورپردازی اهمیت ویژه‌ای دارد. در واقع مهمترین ویژگی یک فرش نقش و رنگ‌های به کار رفته است که تحت تأثیر مستقیم نور قرار می‌گیرند. نورپردازی اصولی و استفاده از نور با کیفیت کمک می کند جزئیات و رنگهای فرش را همانطور که هستند در عکس نمایش دهید. نور باید نرم و با شدت کافی بروی محصولات فرش تابانده شود. کمبود نور باعث افت کیفیت عکسهای فرش می شود و شدت زیاد آن باعث از بین رفتن جزئیات و رنگها خواهد شد.

نکات مهم در تهیه عکس‌های حرفه‌ای از فرش

–  قبل از عکاسی فضای مناسب برای عکاسی از فرش را با توجه به سایز آنها در نظر بگیرید.

–  استفاده از نور مناسب و کافی کمک می‌کند تا عکسهای با کیفیت تری کنید. اگر در فضای بسته و با استفاده از نورپردازی استودیویی عکاسی می کنید به شدت و زاویه نور دقت کنید. نورهای شدید باعث ساییدگی رنگهای فرش شده و نور کم باعث ایجاد نویز در عکس می شود.

–  نحوه قرار دادن فرش در زمان عکاسی از جمله مواردی است که باید از قبل روی آن فکر کرده باشید. فرش های سایز بزرگ را بهتر است با حالت نصب شده بروی رگال فرش عکاسی کنید.

–  زاویه قرارگیری دوربین بسیار مهم است. بهتر است زاویه دوربین طوری باشد که تمام فرش را به خوبی پوشش دهد. برای عکاسی بهتر می‌توانید از یک چارپایه یا نردبان استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید تصاویر پرسپکتیو خوبی از فرش ثبت کنید.

–  برای عکاسی از جزئیات فرش از لنز زوم استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطب کاملاً بافت فرش را حس کرده و جزئیات و ظرایف طرح ها و نقوش را مشاهده کند.

–  برای این که بیننده درک خوبی از ابعاد فرش یا اندازه نقش‌ها داشته باشد می‌توانید از مقیاس‌هایی برای این کار استفاده کنید. مثلاً استفاده از یک صندلی یا یک مبل یک نفره در کنار یا روی فرش قرار دهید.

–  در ویرایش عکسها به وایت بالانس برای درج صحیح رنگها دقت کنید. سعی کنید از کالرچکر استفاده کنید تا هنگام ادیت رنگهای فرش تغییر نکند.

سخن آخر

عکاسی از گلیم ها و فرشها لازم است بسیار دقیق و حرفه ای انجام شود. این محصولات به لحاظ برخورداری از جزئیات بسیار سوژه هایی دشوار برای تهیه عکسهای حرفه ای هستند. برای تهیه عکسهای بی نقص از این محصولات باید نکات عنوان شده در این مقاله را با دقت و حساسیت رعایت کنید

گردآورنده: ایده نو

نمایش بیشتر